piątek, Czerwiec 22, 2018

Dlaczego Polacy nie leczą zaburzeń erekcji?

0
zaburzenia erekcji

Obecnie naprawdę niezwykle wiele Polaków, zmaga się z poważnym oraz przede wszystkim, także wstydliwym kłopotem, jakim jest erekcja. Jednakże, jak dowodzą analizowania, blisko 39% Polaków, który zmagają się z tym tylko kłopotem, wcale nie stosowało żadnych środków, które potrafią posłużyć nam uporać się z tym poważnym kłopotem. Jak płynie z badań ludzie zmagający się z kłopotem erekcji, nie kontaktują się ze lekarzem a nie próbują pokonać tego kłopotu, ponieważ są nieświadomi tego, iż jest wielu metod, które pomogą raz na zawsze pozbyć się tej choroby. Schorzenia erekcji dotyczą jeszcze większej liczb panów. Niestety, niezwykle ważna ilość tychże, którzy na nie są nie szuka pomocy specjalisty, nie zgłasza się do lekarza oraz nie leczy ich w wygodni sposób. Tenże kłopot kojarzony jest bowiem z niemocą, a mężczyzna borykający się z nim widzi powszechnie samego siebie jako niepełnowartościowego. Wstyd oraz nieufność powstrzymują przed rozpoczęciem pewnego działania.

Schorzenia erekcji w Polsce

Podaje się, iż w swym kraju na schorzenia erekcji choruje blisko 3,5 miliona panów, jednak leczy się nie tylko niecałe 240 tysięcy. Co miesiąc specjaliści innych specjalizacji notują blisko 262 tysiące panów z kłopotem braku czy niemożności zachowania wzwodu, przy czym ponad połowa wypadków wydaje się „przy okazji” leczenia różnych chorób, np. nadciśnienia. Wielu panów, zwłaszcza młodych, wstydzi się rozmawiać z specjalistą na temat kłopotów fizycznych oraz swojej „niesprawności”. Powszechnie sami specjaliści odczuwają dyskomfort w formie rozmowy na tenże temat. Być może dotyczy to z konwenansów kulturowych oraz surowego wychowania w duchu katolicyzmu.

co może pomóc na zaburzenia erekcji u mężczyzn

W dobie XXI wieku schorzenia erekcji oraz sfera intymna człowieka to nadal temat tabu, a w szkołach jeszcze kuleje edukacja seksualna młodzieży. Z obawy przed wyśmianiem mężczyźni powszechnie bagatelizują kłopoty z osiągnięciem wzwodu, zrzucając je na karby wieku czy przemęczenia pracą. Ignorowanie dysfunkcji fizycznej powoduje, iż wielu panów w ogóle się nie leczy czy dochodzi do specjalisty średnio dopiero po dwóch latach od zauważenia pierwszych trudności w kierunku uzyskania pełnej erekcji członka. Statystyki pokazują, iż w percepcji 53% panów rozmowa z urologiem o kłopotach seksualnych jest kłopotliwa. Ponad połowa panów uważa, iż w wypadku braku erekcji nie poszliby do specjalistę oraz wyłącznie co czwarty z nich szukałby fachowej pomocy medycznej w klubie z dysfunkcją erekcyjną. Trochę ponad 40% panów pragnie wierzyć, iż kłopoty z erekcją mają tylko charakter przejściowy.

Etiologie schorzeń erekcji

Składa się, iż ta przypadłość nie zajmuje się „z powietrza”. Może być za nią szereg poważniejszych kłopotów ze zdrowiem. Pomiędzy innymi:
1. Kłopot z systemem krwionośnym (że być połączony np. z miażdżycą oraz zwężeniem tętnic).
2. Schorzenia hormonalne – obniżony stopień testosteronu, zwiększony prolaktyny.
3. Stosowanie pewnych preparatów (np. na miażdżycę, wrzody, uspokajających).
4. Kłopoty psychiczne.
5. Niezdrowy styl życia – stres, zła dieta, brak aktywności ruchowej, papierosy, alkohol…
6. Pewne długotrwałe dolegliwości (np. cukrzyca).

Ręczniki kąpielowe

0

W każdym domu, bez wyjątku, niezbędne są ręczniki kąpielowe, których duże rozmiary pozwolą na wygodne owinięcie się po kąpieli, a następnie dokładne wytarcie całego ciała. Ważne też, by ręczniki były miłe w dotyku, bo będą wtedy po prostu przyjemne w użytkowaniu.

Budowa łóżek rehabilitacyjnych

0

Osoby starsze, niepełnosprawne, a także te po poważniejszych urazach i operacjach często doświadczają problemów z poruszaniem się i wymagają opieki. Zarówno ta ostatnia, jak i funkcjonowanie samego pacjenta stają się łatwiejsze dzięki wyjątkowym właściwościom łóżek rehabilitacyjnych. Właściwości owe wynikają ze specjalnej budowy tego rodzaju mebli. Jej cechy charakterystyczne opisuje poniższy artykuł.

Zastosowanie automatów szlifierskich w optyce

0

Automaty szlifierskie to profesjonalne urządzenia, wykorzystywane przy obróbce szkieł okularowych. Sprzęt tego typu jest zaopatrzony w zaawansowany skaner opraw korekcyjnych (pozwalający na niezwykle precyzyjne dostosowanie kształtu soczewek do danej oprawy okularowej), a także w system kontrolowanego szlifowania. Ponadto, dysponuje rozmaitymi opcjami – m.in. wiercenia pod kątem, modyfikacji kształtu, automatycznego centrowania czy też indywidualnego rowkowania soczewek do opraw.

Ubezpieczasz auto na wakacje? Zobacz, jak najmniej zapłacić

0

Planujesz wakacyjną podróż samochodem i przed samym wyjazdem kończy się ważność ubezpieczenia komunikacyjnego? Nowa polisa może okazać się sporym kosztem – szczególnie, jeśli chcesz wykupić ubezpieczenie OC i AC. Sprawdź, co możesz zrobić, aby polisa komunikacyjna nie była dodatkowym obciążeniem domowego budżetu tuż przed samymi wakacjami.

Sklep z artykułami dla naszych dzieci

0

Kiedy w naszym życiu pojawia się długo wyczekiwany maluszek chcemy być na to przygotowani zarówno mentalnie, jak i pod względem wyposażenia i potrzebnych artykułów. Przyszli rodzice z dużym wyprzedzeniem organizują pokój swojego przyszłego synka lub córeczki, kupują niezbędne artykuły, ubranka i kosmetyki, aby po przyjściu maleństwa na świat nie trzeba było stresować się brakiem potrzebnych elementów.

Sklep z artykułami dla dzieci to miejsce, w którym od A do Z wyposażymy zarówno pokoik naszego maleństwa, miejsce do przewijania, jak i wszystkie niezbędne do podróży elementy. Wyprawka dla dziecka to wcale nie jest prosta sprawa. W sieci internetowej aż roi się od sklepów i hurtowni, w których ilość najróżniejszych artykułów dla maluszka może przyprawić o ból głowy. Na szczęście istnieje Askot.pl czyli miejsce, w którym w łatwy sposób kupimy wszystko to, czego przyszli rodzice najbardziej potrzebują na początku swojego życia z maleństwem.

Askot.pl jest właścicielem działających we Wrocławiu hurtowni i sklepów, który swoją solidną markę budował przez dwadzieścia pięć lat. Tak długie utrzymanie się na rynku możliwe było tylko dzięki zaufaniu klientów i dobrym jakościowo produktom. To właśnie w tym miejscu, oraz w sklepie online znajduje się idealna wyprawka dla dziecka, która spełni oczekiwania przyszłych rodziców.
Jakie artykuły dostępne w sklepie i hurtowni cieszą się największą popularnością? Zdecydowanie na pierwszym miejscu wymienić należy łóżeczka dwupoziomowe umożliwiające umieszczenie maluszka na odpowiedniej wysokości, okrycia kąpielowe i inne tekstylia bardzo dobrej jakości, łóżeczka turystyczne przydatne w każdej podróży, a przede wszystkim najwyższej jakości wózki o najróżniejszych kształtach, w różnych modelach i z różnym przeznaczeniem.

Wybór i zakup wyprawki dla dziecka nie jest czymś prostym i zajęciem na jeden wieczór. Przyszli rodzice muszą się do tego przygotować, podpytać znajomych, którzy mają już swoje dzieci, skorzystać z porad ekspertów w sklepach. Najważniejsze, to skompletowanie wszystkich niezbędnych elementów na dzień narodzin naszego maleństwa.

Dlaczego żołądek boli

0
ból żołądka

Bóle żołądka pojawiają się często, wiele osób skarży się na te dolegliwości. Przyczyn bólu żołądka może być wiele podobnie jak zróżnicowane są dolegliwości i czas ich trwania, często są one niegroźne. Czasami jednak żołądek może boleć z powodu poważnych chorób, nie zawsze związanych z układem pokarmowym, dlatego nie powinno się go lekceważyć.

Wysiłek fizyczny

Silny ból brzucha może wystąpić u osób, które po przerwie powróciły do  aktywności fizycznej i ćwiczeń. Jednak wbrew pozorom bolą mięśnie a nie  brzuch.

Refluks przełyku

Częstą przyczyną dolegliwości bólowych jest refluks przełyku. W tym przypadku zdarza się okresowe cofanie treści z żołądka lub ich zawracanie, najczęściej w czasie leżenia lub po schyleniu się. W chorobie refluksyjnej przełyku może pojawić się odbijanie, zgaga, pieczenie i ból za mostkiem oraz pieczenie przełyku. Leczenie polega na zastosowaniu odpowiedniej diety i  stosowaniu leków zobojętniających.

Przewlekłe zapalenie trzustki

Przeszywający, promieniujący do kręgosłupa ból pojawia się w przypadku przewlekłego zapalenia trzustki. Na początku choroby objawy te występują  rzadko, dlatego nie budzą u chorego niepokoju. Dopiero w bardziej zaawansowanym stadium pojawiają się charakterystyczne stolce tłuszczowe.

powody bólu żołądka - dlaczego boli

Stan zawałowy

Czasami ból żołądka może sygnalizować stan zawałowy. Często w takich przypadkach dochodzi do pomyłek ponieważ oprócz bólu za mostkiem i duszności pojawiają się wymioty, nudności i odbijanie. Sugerują one problemy żołądkowe a nie zawał serca.  Zdarza się, że ze względu na objawy dochodzi do pomyłek.

Stres

W wyniku stresu i nerwów, często po posiłku pojawia się silny ucisk w  nadbrzuszu. Chorzy mogą mieć problemy z przełykaniem a chwilę później  dołączają nudności i wymioty. Długotrwały stres jest uciążliwy dla pacjenta a w jego wyniku może rozwinąć się nerwica żołądka.

Zapalenie błony śluzowej

Charakterystycznym objawem zapalenia błony śluzowej żołądka jest silne pieczenie w nadbrzuszu. Spowodowane jest ono długotrwałym podrażnieniem śluzówki między innymi z powodu przyjmowanych leków, zakażenia bakterią Helicobacter pylori lub zbyt dużą dawką alkoholu. Oprócz pieczenia chory odczuwa także gniecenie i ból żołądka, szczególnie na czczo. Pojawiają się także mdłości i odbijanie się. Jeżeli występują wrzody to kilka godzin po zjedzonym posiłku chorzy odczuwają ściskający, mocny ból. Leczenie wrzodów odbywa się poprzez odpowiednią dietę i unikanie czynników wpływających drażniąco na błonę śluzową żołądka.

Zatrucie pokarmowe

Może wystąpić przez cały rok u osób w każdym wieku. Wywołują je wirusy, bakterie lub substancje zawarte w posiłkach. Po kilku dniach samoistnie mijają. Wskazaniem do wizyty u lekarza są wymioty trwające ponad 6 godzin, biegunka trwająca dłużej niż 4 dni, pojawiająca się w stolcu krew lub śluz i wysoka gorączka.

Ból po jedzeniu

Częstą przyczyną bóli brzucha jest przejedzenie i nieodpowiednia dieta. Zbyt duża porcja spożyta jednorazowo znacząco obciąża układ pokarmowy  i pojawia się wrażenie przepełnienie, nudności oraz bóle.

Rolki do jazdy, czy jazda bez trzymanki

0

Sportowe aktywności dla mniej lub bardziej zaawansowanych to podstawa naszego funkcjonowania i moda, w którą wpisują się chętnie całe rodziny. Popularną dyscypliną staje się jazda na rolkach, ponieważ wymaga jedynie w miarę przygotowanego terenu i już można cieszyć się z zabawy. W sklepach znajdziemy rolki do jazdy dla dzieci, damskie a także modele dla mężczyzn. Poza tym będziemy rozróżniać produkty w zależności od specyfiki jazdy oraz poziomu zaawansowania.

Idealne rolki do jazdy na trasę

Motywacji do tego, by założyć rolki do jazdy i ruszyć na tor czy do parku, jest naprawdę dużo. Dzieci uwielbiają tę aktywność, a starsi traktują ją jako relaks, sposób na zrzucenie zbędnych kilogramów czy też wykonywanie skomplikowanych akrobacji lub osiąganie zawrotnych prędkości. Szczególnie te dwa ostatnie przykłady będą wymagać od nas specjalistycznych rolek do jazdy np. dostępnych na stronie  https://www.skitenis.pl/pl/rolki-rollerblade/2220-rolki-rollerblade-twister-pro-urban.html rolek Rollerblad Twister Pro urban, które zapewnią bezpieczeństwo i dadzą większe możliwości.

Przede wszystkim kółka

Niezwykle ważnym elementem rolek do jazdy są koła. Najczęściej znajdziemy w modelach cztery, chociaż zdarzają się takie z trzema, dwoma lub nawet pięcioma kółkami. Poza ilością najważniejszym parametrem będzie materiał, z jakiego są wykonane. Specjaliści zalecają, by unikać kółek z plastiku czy innych twardych i kruchych materiałów. Najlepiej natomiast sprawdza się poliuretan, który jest wytrzymały, elastyczny i przyczepny. Poza tym warto spojrzeć na średnicę kółek. W modelach szybkościowych będzie ona zdecydowanie większa. To będzie gwarantowało osiąganie dużych prędkości, ale za to zminimalizuje zwrotność. Tę w rolkach wyczynowych gwarantują niewielkie kółka. Pozwolą wykonywać najdziwniejsze akrobacje, ale za to nie pojedziemy w nich po nierównym terenie. Złotym środkiem stają się więc modele uniwersalne z kółkami w rozmiarze od 70 do około 85 milimetrów.

Warto również pamiętać, że poza rozmiarem niezwykle ważnym kryterium będzie twardość kółek. Tę określa się w liczbach poprzedzających literę A. Im mniejsza będzie wartość liczbowa, tym kółka będą bardziej miękkie. Te w zakresie 74A do 82A będą stawać dość duży opór, więc nie osiągniemy w nich dużych prędkości. Są natomiast niezwykle wygodne, ponieważ pochłaniają drgania i nierówności. Ich wadą jest dość szybkie zużycie. Szybszą jazdę zapewnią twarde kółka mieszczące się w przedziale 84A do 101A. To również wytrzymałe rozwiązanie, ale zdecydowanie mniej wygodne. Warto również zwrócić uwagę na rodzaj łożyska. To ono odpowiada za sprawność kręcenia się kółek. Mały opór pozwala uzyskać dość duże prędkości.

TORBIEL JAJNIKA – JAKIE SĄ TYPOWE OBJAWY

0
torbiel na jajniku

 Żadne, nawet największe pieniądze nie zastąpią nam tego, o czym mówimy, że w życiu jest najważniejsze, czyli zdrowia. Bo cóż z tego, że będziemy mieszkać w pięknym pałacu, ogrodzonym złotą bramą, jedli kawior, a pieniędzy nam będzie wystarczać na każdą z naszych potrzeb. Jeśli nie będzie zdrowia, to dosłownie nic, nie będziemy mieli jak, a może nawet kiedy tego wykorzystać. Wśród chorób u kobiet coraz częściej możemy usłyszeć o torbielu jajnika. Co to za schorzenie? Jakimi symptomami się objawia? I wreszcie najważniejsze – jak sobie poradzić z tą chorobą? O tym powinny wiedzieć wszystkie kobiety, nie tylko zmagające się z tym problemem.

Patologiczna przestrzeń

Szukają w sieci internetowej definicji torbiela jajnika możemy doszukać się przede wszystkim informacji, że jest to pewna patologiczna przestrzeń, która powstała w obrębie jajnika i jednocześnie dzieli od prawidłowej tkanki ścianą. Torbiele jajnika dzielą się na torbiele łagodne i złośliwe. Jak się można domyślić, złośliwy torbiel jajnika to rak jajnika. Jednym z objawów, na które muszą zwrócić kobiety w odniesieniu do ewentualnego schorzenia, to gorsze samopoczucie, bóle głowy, wymioty, brak chęci do życia czy też słabe nerwy, które często prowadzą do poważniejszej choroby, a więc nerwicy bądź nerwicy lękowej. Oczywiście nie można wyolbrzymiać sprawy, jeśli poczujemy się nerwowe, słabe i będzie nas boleć głowa – nie oznacza to od razu, że ta wstrętna choroba jest w nas. Te objawy mogą dotyczyć również innych schorzeń lub po prostu kwestii przemęczenia organizmu. Rzadszym i poważniejszym objawem są krwawienia nie związane z miesiączką lub też problemy z miesiączką, a mówiąc konkretniej zaburzenia krwawienia. Kolejnymi objawami są bóle jajników – po lewej i prawej stronie, a także ból podczas odbywanego stosunku. Oczywiście objawów, które mogą świadczyć o torbielu jajnika jest więcej, jednakże te wymienione wyżej tematy są najczęściej spotykanymi.

torbiele na jajnikach mogą być niebezpieczne

Wizyta u lekarza

Jeśli kobiety zauważą jeden z najczęstszych objawów potencjalnego torbiela jajnika, szczególne te objawy związane z bólem lub krwawieniem, wówczas jak najszybciej powinny udać się do lekarza ginekologa. Z pewnością każdy profesjonalny lekarz skieruje pacjentkę na badanie USG, które wykaże, czy torbiel faktycznie jest, jakie ma rozmiary, a późniejsze badania pokażą, czy torbiel przybrał formę łagodną, czy niestety jest to rak złośliwy. Niezależenie od tego, jaki będzie torbiel, to ważne jest jak najszybsze jego stwierdzenie. Tylko wtedy możemy mieć szansę na leczenie, które w ostatecznym rozrachunku doprowadzi nas do pełni zdrowia.

Torbiel jajnika to schorzenia, którego w żadnym wypadku nie można lekceważyć. Wszystkim kobietom zależy na tym, aby ich zdrowie pozwalało na wypełnianie codziennych obowiązków. Torbiel jajnika nie jest czymś, co temu zaprzecza. Ale jedynie pod warunkiem, że będzie leczony optymalnie jak najwcześniej.

Dieta VLCD – hit sezonu

0
Dieta VLCD

Dają błyskawiczne efekty, nie wymagają gotowania i liczenia kalorii. Sprawdź, jak je stosować, aby utrzymać szczupłą sylwetkę. Wszystkie z nich opierają się na podobnych założeniach. Po pierwsze, diety te składają się ze sproszkowanych koktajli i zup, które wystarczy wymieszać z wodą, by uzyskać posiłek zawierający komplet niezbędnych składników odżywczych. Po drugie, wszystkie dostarczają bardzo małej porcji energii (500–800 dziennie). Stąd też ich inna nazwa – diety bardzo niskokaloryczne, w skrócie VLCD. Sprawdziliśmy czym różnią się te diety VLCD i jak je stosować.

Jak bezpiecznie stosować diety VLCD

Ich zaletą jest bardzo szybka utrata zbędnych kilogramów. Ale dostarczają bardzo niewiele kalorii. Na początku ich stosowania może nawet wystąpić osłabienie, czy bóle głowy. Aby nie zaszkodzić sobie i uniknąć efektu jo-jo, trzeba pamiętać o kilku zasadach:
diety VLCD nadają się tylko dla zdrowych dorosłych osób (oczywiście poza kobietami w ciąży i karmiącymi piersią)
• nie wolno przedłużać najbardziej restrykcyjnego etapu diety bez konsultacji z lekarzem
• w pierwszym etapie można pozwolić sobie tylko na lekki wysiłek (spacery). W następnych etapach trzeba zacząć ruszać się regularnie (jazda na rowerze, nordic walking), a po zakończeniu diety wykonywać intensywne ćwiczenia. Trzy razy w tygodniu po 30 minut to minimum, aby uniknąć ponownego przybierania na wadze
• podczas stosowania diet, zwłaszcza w pierwszym etapie trzeba pić dużo wody (co najmniej 2 litry dziennie).

Dieta w proszku – Dieta Cambridge

Dieta VLCD otarła do Polski w 1993 roku. Od razu zyskała zainteresowanie jako łatwy i wygodny sposób na schudnięcie. Od tamtego czasu znacznie poszerzył się asortyment produktów i zwiększyła liczba konsultantów, u których można ją kupić.
Posiłki
Możesz wybierać spośród siedmiu rodzajów zup, dziesięciu smaków koktajli i trzech owsianek do rozmieszania z wodą. Oprócz tego w diecie Cambridge znajdziesz gotowe napoje ze słomką, batony, a także inne produkty: błonnik, zagęstnik i dodatki smakowe. Wszystko po to, by dieta była jak najbardziej urozmaicona.
Plan odchudzania
Podzielony jest na 3 stopniowane etapy – bardzo niskokaloryczny, niskokaloryczny i stabilizacji wagi. Pierwszy stopień (415–615 kcal dziennie) można stosować 1–3 tygodni pod kontrolą lekarza. Przeznaczony jest głównie dla osób, które muszą dużo schudnąć w krótkim czasie. Je się wyłącznie 3–4 posiłki lub dodatkowo jeden zwykły posiłek o wartości 200 kcal. Potem stopniowo, co kilka tygodni zwiększa się dzienną kaloryczność posiłków o 200 kcal.

skuteczność diety vlcd - czy wysoka

Dieta w proszku – Dieta Light

Reklamowana jako nr 1 w Skandynawii wśród produktów wspomagających odchudzanie. Pojawiła się na polskim rynku na początku tego roku. Producent zapewnia, że jej skuteczność potwierdza aż 20 badań klinicznych.
Posiłki Menu składa się z dwóch koktajli do rozmieszania z zimną wodą, napoju kawowego na ciepło lub zimno i zupy z kurczaka. Każdy posiłek dostarcza ok. 110 kcal. Zupę można mieszać z warzywami, np. pomidorami, brokułami, aby urozmaicić jej smak. Dodatkowym posiłkiem jest baton karmelowy.
Plan odchudzania
Początkowa faza powinna trwać 1–3 tygodnie i składać się z pięciu (kobiety) lub sześciu (mężczyźni) posiłków dziennie. W tej fazie nie są wskazane batony. Producent podkreśla, że bardzo ważne jest jedzenie właśnie tyle razy, bo zapobiega to nadmiernemu spowolnieniu metabolizmu. Po zakończeniu pierwszej fazy można zastąpić 2–3 posiłki torebkowe normalnymi, niskokalorycznymi i stopniowo zwiększać dzienne dostarczanie energii (o ok. 200 kcal na dzień co 2 tygodnie). Po kuracji, aby utrzymać wagę należy stosować dietę dostarczającą ok. 1400 kcal.

ZOBACZ TEŻ