niedziela, październik 24, 2021

Jak wybrać dobrą wiolonczelę?

0
Wiolonczela

Zainteresowanie szkołą muzyczną zwiększa się z roku na rok. W dalszym ciągu do najbardziej popularnych instrumentów wybieranych do nauki gry w takich miejscach należą instrumenty smyczkowe. Choć skrzypce są dużo bardziej poręczne, niewielkie, łatwiej je przenieść czy transportować, to jednak częściej wybierana jest właśnie wiolonczela. O ile wybrana jest prawidłowo, wykonana z dobrych gatunkowo materiałów, potrafi brzmieć czysto i pięknie nawet wtedy, gdy dopiero uczy się na niej grać początkujący niewprawiony jeszcze w to zadanie muzyk. To, co trzeba wziąć pod uwagę w czasie wybierania tego muzycznego narzędzia, to między innymi swój wzrost, długość ramienia i rozpiętość pleców.

Z jakich materiałów zrobiona jest dobrej jakości wiolonczela?

Każdy uczeń, niezależnie od swojego wieku, wiedzy i doświadczenia, chciałby mieć do czynienia z najlepszą na rynku wiolonczelą. Korzystne jest między innymi to, że występują one na rynku w różnych rozmiarach, dzięki temu każdy może zacząć swoją przygodę z graniem na tym instrumencie smyczkowym, nawet w dość późnym wieku. Wiolonczela powinna być wyprodukowana z materiałów szlachetnych, trwałych, do takich można zaliczyć drewno dębowe, świerkowe, sosnowe. Składanie takiego instrumentu powinno być ręczne, wówczas można liczyć na większą solidność i dokładność. Dużą wagę należy także przyłożyć do jakości strun, gdy będą dobrane prawidłowo, sprzęt będzie brzmiał czysto, a nauka będzie bezproblemowa. Równie istotny jest smyczek, jest to najważniejszy artykuł w nauce gry na instrumencie smyczkowym, bez niego gra byłaby niemożliwa.

Jak zazwyczaj kupuje się pierwszą wiolonczelę?

Często wydanie dużej kwoty na wiolonczelę od lutnika nie jest możliwe. Taka inwestycja czyniona jest na późniejszym etapie nauki, gdy muzyk ma już odpowiednie umiejętności i pewny jest, że będzie kontynuował naukę. Na rynku nie brakuje też innych propozycji, na początek uczniom proponuje się instrumenty fabryczne, czyli takie, które częściowo lub całkowicie zostały wyprodukowane w fabrykach. Opanowanie podstaw za pomocą tego narzędzia jest możliwe, wielu uczniów szkół muzycznych radzi sobie z taką nauką doskonale, bez konieczności ponoszenia kosztów dodatkowych czy kupowania co chwilę nowego sprzętu. Wiolonczela od lutnika jest sprawą indywidualną, nierzadko przeznaczoną ze względu na koszty tylko dla zawodowych muzyków. Niezależnie od modelu warto dokupić od razu odpowiedni wodoodporny futerał na taki instrument, dobrze dopasowany pozwoli na ochronę przed deszczem i innymi negatywnymi czynnikami.

W jakich wariantach można kupić żarówki OSRAM?

0
Żarówki OSRAM

OSRAM to jedna z najbardziej uznanych firm oświetleniowych na świecie. Produkty niemieckiego producenta można kupić w wielu różnych wariantach. Od najbardziej ekologicznych po takie, które działają przez najdłuższą ilość godzin. Żarówki OSRAM można też podzielić w zależności od przeznaczenia: do domów jednorodzinnych, firm, robienia zdjęć czy lamp medycznych. Które ich warianty można konkretnie kupić?  

Żarówki do domów i mieszkań

Żarówki OSRAM na przestrzeni lat ulegały nieustannym udoskonaleniom. Dzięki temu wydłużała się ich żywotność oraz zmniejszyło się zużycie prądu elektrycznego. Poprawiła się też jakość i barwa światła. Wpłynęło to na różnorodność wyboru. Wciąż bardzo popularne są żarówki halogenowe, które posiadają dużą skuteczność świetlną. Pozwalają na oszczędność energii w zakresie 30% względem tradycyjnych żarówek żarowych. Przy okazji działają aż 2 razy dłużej, co przekłada się na dodatkową oszczędność.

Wśród żarówek OSRAM dużą popularnością cieszy się technologia LED. Zużywają one około 80% energii mniej niż wersje halogenowe. Co prawda kosztują one odrobinę więcej, ale w dłuższej perspektywie są znacznie oszczędniejsze. Żarówki LED są ponadto dużo bezpieczniejsze. W porównanie do wersji halogenowych nie nagrzewają się, przez co można uniknąć oparzeń.

Żarówki specjalistyczne 

Żarówki OSRAM spełniają też bardziej niestandardowe potrzeby niż zwykłe oświetlenie domu. Firma produkuje również sprzęt do pojazdów. Do samochodu można kupić wszystkie rodzaje żarówek do świateł: mijania, drogowych, sygnalizacyjnych czy przeciwmgłowych. Prawie wszystkie opierają się na technologii LED. Osobne wersje można kupić również do samochodów ciężarowych i motocyklowych. Znaleźć można je również w wariantach halogenowych.

Zupełnie innych żarówek potrzebują budynki firmowe. Oświetlenie do celów przemysłowych wymaga zazwyczaj znacznie większej mocy. Często stosuje się tu specjalne promienniki nadfioletu. Również tutaj bardzo popularne są niskonapięciowe żarówki halogenowe. Dzięki żarówkom OSRAM z reflektorem można uzyskać znacznie większy promień świetlny przy podobnym zużyciu energii. Jako gaz wypełniający zamiast kryptonu często stosuje się tutaj ksenon.

Firma OSRAM produkuje również żarówki halogenowe do zastosowań rozrywkowych. Używa się ich w trakcie imprez masowych, w restauracjach czy w wesołych miasteczkach. Można dowolnie dobrać tu barwy światła, od jaskrawszych po te najciemniejsze. Szerokie jest też użycie świetlówek liniowych, które sprawdzają się przy filmowaniu czy w trakcie robienia zdjęć.

Pierścionek zaręczynowy z diamentem – klasyczny wybór

0
Pierścionek zaręczynowy z diamentem

Jednym z najważniejszych momentów w życiu każdej pary są zaręczyny. To wyjątkowe wydarzenie, godne zapamiętania, zwykle długo planowane. Aby jednak zorganizować zaręczyny z prawdziwego zdarzenia, niezbędny jest pierścionek zaręczynowy! Z diamentem, brylantem, a może rubinem? Oto kilka wskazówek, jak znaleźć idealny model.

Stroik świąteczny? A może podstawka? Do czego wykorzystać drewniane plastry?

0
Drewniane plastry

Drewno to materiał, który towarzyszy człowiekowi od zarania dziejów. Wprowadza do wnętrza przytulny i nastrojowy klimat. I właśnie za tę cechę jest najbardziej cenione. Choć w sposób szczególny polecane jest do rustykalnych, sielskich aranżacji, nic nie stoi na przeszkodzie, aby zastosować je do innych wystrojów. Wystarczą drewniane plastry, aby w oka mgnieniu zmienić nastrój wnętrza, dostosowując go do preferencji i upodobań domowników.

Choć coraz popularniejsze, to jednak dla niektórych wciąż mało znane. Plastry drewna to bowiem nic innego jak równo pocięte kawałki drzewa, których nie poddaje się żadnej obróbce. Cięte na kawałki o różnej grubości i średnicy zdobią wnętrza domów, projekty florystyczne oraz inne przedmioty o dekoracyjnym charakterze. Różnią się usłojeniem, fakturą oraz rozmieszczeniem sęków, co czyni je niepowtarzalne i jedyne w swoim rodzaju.

Jak wykorzystać drewniane plastry?

Plastry drewna zachwycają nie tylko niekwestionowaną wyjątkowością, ale również uniwersalnością zastosowań. Możliwości na ich wykorzystanie jest tyle, ile pomysłów jego właścicieli. To, w jaki sposób zostaną użyte, w dużej mierze zależy od indywidualnych preferencji oraz zdolności twórczych. To jak w takim razie wykorzystać ich potencjał? Na pierwszy plan wysuwają się projekty florystyczne. Drewniane plastry stanowią bowiem idealne rozwiązanie jako baza do tworzenia rozmaitych kompozycji kwiatowych i świątecznych – na wiele okazji. Do ich ozdobienia nie potrzeba wiele. Wystarczy bowiem kilka zielonych gałązek oraz tematycznie dobranych dekoracji (bombki, kurczaczki, baranki), aby w jednej chwili wyczarować jedyny i niepowtarzalny stroik okolicznościowy. Drewniane plastry są równie chętnie wybierane do samodzielnego tworzenia świeczników, podstawek pod szklanki i talerze czy tace do przenoszenia naczyń. Efektownie wyglądają także kwietniki wykonane z drewnianych plastrach. A jeśli mamy do dyspozycji większe kawałki drzewa, wówczas pokusić się można o wykonanie bardziej spektakularnych dekoracji wnętrz, jak choćby stolików kawowych.

Plastry z drewna są świetną dekoracją wesel!

Drewniane plastry to dekoracje, które sprawdzą się nie tylko w domu, ale również podczas przyjęcia weselnego. Zwłaszcza, kiedy utrzymane są w klimacie boho lub rustykalnym. Z sukcesem sprawdzą się jako podstawki pod talerze, tort czy świece – zachowując efektowny wygląd oraz najwyższe walory użyteczne.

Paczki nie tylko do Polski?

0
kurier

Wysłanie paczek jest bardziej zauważalne i łatwiejsze aniżeli kilka lat temu? Okazuje się, że tak. Wszyscy mamy dostęp przecież do wielu bardzo różnych ofert, które będą przewidywać natychmiastowe wręcz dostawy. A potrzeby klientów są przecież coraz większe. Przykładem będzie paczka do Turcji, która wcale nie będzie wymagać od nas posiadania dużej ilości pieniędzy. Wystarczy tylko dowiedzieć się, o jakie konkretnie wymiary nam chodzi oraz jaką wagę będzie mieć przesyłka. Naturalnie są to także oferty skierowane do firm, które działają na terenie innych krajów. Paczki można więc wysyłać nie tylko z Polski do Turcji, ale również Turcji do Polski. Procedura jest bardzo prosta i nie będzie nam zajmować bardzo dużo czasu.

Jak wysłać paczkę do Turcji?

Jeżeli interesuje nas paczka do Turcji, to oczywiście musimy tutaj brać kilka podstawowych opcji do wyboru. Na pewno należy dopasować sobie takie usługi do naszych potrzeb. Te ostatnie mogą być zróżnicowane z uwagi na prowadzoną działalność gospodarczą lub przez wzgląd na częstotliwość wysyłania takich przesyłek. Jeżeli chodzi o dostęp do takich usług, to nie będziemy mieli z tym najmniejszych problemów. Jeżeli wysyłamy regularnie paczki, to najlepiej jest założyć bezpłatne konto. Wtedy też będziemy mogli liczyć na zniżki, a żadne zobowiązania nie będą z tego tytułu na nas nakładane. Poza tym zawsze już teraz na stronach internetowych mamy dostępne kalkulatory kosztów. Dzięki temu bardzo szybko możemy sprawdzić, z jakimi opłatami będą się wiązały tego typu operacje. Najważniejsze jest to, że z taką paczką do Turcji nasze problemy transportowe są od ręki rozwiązywane. Nie płacimy zbyt dużo, a jakość transportu jest bardzo wysoka.

Czy warto ubezpieczyć paczkę?

Jedną z kwestii, które bardzo często też interesują zwykłych konsumentów, ale także przedsiębiorców jest to, czy paczka do Turcji powinna być ubezpieczona. Należy tu zachować po prostu zdrowy rozsądek. Wiadomo przecież, że jeżeli przesyłka ma jakąś większą wartość, to warto wtedy zastanowić się nad wykupieniem ubezpieczenia. Mogą to być też bardzo ważne dla nas dokumenty. Poza tym najpierw oczywiście powinniśmy sprawdzić dokładnie, jakie tu są wymogi na nas nakładane z uwagi na niezbędną odprawę celną. Jest ona konieczna, jeżeli chodzi o wysyłanie przesyłek do tego kraju. Naszej paczce do Turcji należy się też wstępnie przyjrzeć, jeżeli chodzi o wycenę. Najważniejsze jest więc odpowiednie zapakowanie przesyłki i przygotowanie faktury handlowej, a także dokumentów celnych.

Jak dbać o szczeniaka?

0
karma dla szczeniąt

Pierwsze lata życia psa są niezwykle ważne. Prawidłowa opieka nad nim w tym okresie procentuje w przyszłości. Nie tylko bowiem staje się dobrze ułożony, ale jednocześnie nie choruje i nie powoduje innych problemów. Jak zatem dbać o szczeniaka? Jakich nawyków warto go uczyć? Jaką karmę dla szczeniąt stosować? Na te pytania odpowiadamy w naszym artykule.

Pierwsze kroki na świecie

Pierwsze tygodnie życia psa nie są szczególnie wymagające. Wówczas bowiem kluczową rolę odgrywa nie właściciel czworonoga, ale jego mama i… weterynarz. Mama zadba o dostarczenie swojemu malcowi odpowiedniego pożywienia, czyli matczynego mleka. W ciągu czterech tygodni od urodzin pies nie powinien być także oddzielany od swojego rodzeństwa. Właściciel musi natomiast zadbać o wizytę u weterynarza we właściwym momencie. On bowiem zastosuje odpowiednie zabiegi, które pozbawią psa pasożytów. W 6 tygodniu wykonuje się szczepienia na nosówkę i parwowirozę, a kolejne w stosownym odstępie czasu. Po upływie tego czasu właściciel będzie miał więcej zadań. Wówczas „do akcji” wejdzie bowiem normalna karma dla szczeniąt.

Odpowiednia karma dla szczeniąt

Karmienie szczeniaka innym pokarmem niż mleko jego własnej mamy należy rozpocząć stopniowo. Maluch musi się powoli przyzwyczajać do innej diety. Na początek najlepsza jest sucha karma dla szczeniąt lekko rozwodniona. Poza tym należy ją podawać w temperaturze pokojowej i o stałych porach dnia. Na opakowaniu danego produktu warto też sprawdzić sposób dawkowania. W zależności od marki karmy może się ono bowiem różnić. Wszystko zależy od indywidualnej kaloryczności karmy. Oczywiście posiłki dla psa można też gotować samodzielnie. Stworzenie dla swojego pupila odpowiednio zbilansowanego posiłku nie jest jednak proste. Właśnie dlatego większość osób stawia na wygodną, gotową karmę dla szczeniąt.

Jak kształtować dobre nawyki?

W pierwszych latach życia psa bardzo ważne jest też kształtowanie w nim odpowiednich nawyków. Pierwszy rok to idealny moment na pokazanie pupilowi jakie zachowanie jest akceptowalne, a jakie nie. Do treningów posłuszeństwa warto wykorzystać zabawki dla psa, a także rozmaite przysmaki. Pies potrzebuje bowiem skutecznego systemu motywacyjnego. Za każde prawidłowo wykonane ćwiczenie warto go nagrodzić. Wtedy łatwiej będzie od niego egzekwować określone zachowanie w przyszłości. Co jednak istotne kaloryczność serwowanych przysmaków należy odliczyć od podawanej psu karmy. Chodzi bowiem o to, by przez nadmiar dodatkowych smakołyków pies nie nabrał zbyt dużo wagi. Każda karma dla szczeniąt powinna być bowiem serwowana w odpowiednich proporcjach, przy zastosowaniu wytycznych sformułowanych na opakowaniu produktu.

Elektrozawory i wszystko, co warto wiedzieć na ich temat

0
ELEKTROZAWÓR

Wyróżniamy wiele niezbędnych elementów pneumatycznych, bez których ciężko wyobrazić sobie poprawną pracę układów i systemów. Projektowanie i tworzenie takich układów jest niezwykle złożonym procesem wymagającym obszernej wiedzy. Nic zatem dziwnego, że zespoły wykwalifikowanych inżynierów często pracują nad jednym projektem przez wiele miesięcy lub nawet lat. Efekty są jednak zaskakujące – a wszystko za sprawą ogólnodostępnej wiedzy. Chcesz dołączyć do grona osób, które będą doszkalać się z zakresu branży przemysłowej? Warto więc w pierwszej kolejności dowiedzieć się wszystkiego na temat elektrozaworów i tego, jak wybrać odpowiedni model podczas realizacji powierzonego zadania.

Co to są elektrozawory?

Żeby wybrać w ogóle elektrozawór, w pierwszej kolejności trzeba dowiedzieć się, co to jest i za co ten element odpowiada. Otóż: elektrozawory wykorzystywane są do odcinania lub otwierania przepływu mediów – zarówno w stanie ciekłym, jak i gazowym. Przy doborze elektrozaworu ogromny wpływ ma aspekt podawania napięcia i mocy cewki. Nie można jednak zapominać o rodzaju zasilania.

Do pozostałych elementów, na które koniecznie trzeba zwrócić uwagę podczas wyboru elektrozaworów, należy m.in.:

 • temperatura transportowanego medium;
 • temperatura otoczenia pracy;
 • ciśnienie medium;
 • funkcja zaworu (2/2 czy 3/2);
 • wersja zamknięta lub otwarta;
 • typ zaworu (bezpośredniego lub pośredniego działania);
 • rodzaj uszczelnienia (NBR, EPDM, VITON, PTFE);
 • napięcie cewki (AC lub DC);
 • materiał korpusu (mosiądz, stal nierdzewna, PCV);
 • klasa ochrony cewki (IP65, IP68, Atex);
 • przepływ medium (w l/min).

Postaw na informacje przygotowane przez ekspertów

Potrzebujesz wiedzy? Obecnie każdy z nas do dyspozycji ma jedno z największych i najważniejszych narzędzi. Mowa oczywiście o internecie, gdzie użytkownicy otrzymują wiadomości z całego świata, poradniki i artykuły tematyczne ze wszystkich najbardziej złożonych branż – czego przykładem może być branża automatyzacji i pneumatyki.

Gdzie zatem szukać informacji? Idealnym źródłem są miejsca tworzone przez ekspertów, którzy na co dzień pracują z elektrozaworami. Świetnym przykładem jest strona https://www.martechpneumatyka.pl/zawory-pneumatyczne-i-elektrozawory-do-powietrza, gdzie na osoby zainteresowane czeka szereg profesjonalnie przygotowanych informacji.

Chcesz dowiedzieć się więcej, jaki elektrozawór wybrać, by spełnił on wszystkie Twoje oczekiwania i czym kierować się podczas robienia zakupów? Warto więc skontaktować się wcześniej z zespołem ekspertów, który odpowie na wszystkie Twoje wątpliwości i pomoże w skompletowaniu zamówienia od A do Z. Świetnym przykładem jest zespół ww. Martechpneumatyka.pl, gdzie do dyspozycji masz wykwalifikowanych i doświadczonych fachowców. Nie czekaj i przekonaj się o tym na własne oczy już teraz.

Pyszności na rodzinną uroczystość

0
Pyszności na rodzinną uroczystość

Chcesz zorganizować wyjątkowe przyjęcie imieninowe lub urodzinowe dla bliskiej Ci osoby? A może chodzi o ważną rocznicę ślubu lub innego rodzaju uroczystość? W dzisiejszym artykule podpowiemy jak skutecznie uświetnić każde przyjęcie rodzinne.

Słodkości na stole powinny być różnorodne

Zarówno imieniny, jak i urodziny standardowo kojarzą się z tortem. Nie jest to jednak jedyny „słodki gość” mile widziany na stole podczas rodzinnych uroczystości. Często im więcej różnego rodzaju słodyczy, tym lepiej, ale oczywiste jest również to, iż za ilością musi iść również wysoka jakość wypieków. Kolorowe, świetnie wyglądające na zdjęciach makaroniki, pączki z lukrowymi zdobieniami czy rurki z kremem to tylko kilka przykładów drobnych wypieków cukierniczych, które zawsze dobrze sprawdzają się na imprezach. Jeżeli zależy Ci na tym, aby dzieci również znalazły coś dla siebie, postaw również na specjalne lizaki bezowe czy cake popsy. Dla osób na diecie warto uzupełnić słodkie menu także o desery przygotowywane na bazie niskokalorycznych galaretek i owoców. Latem dobrze sprawdzają się też lody.

Smak i wygląd, czyli nowoczesne wypieki cukiernicze w praktyce

Podczas przyjęć kluczowe znaczenie ma smak wyrobów cukierniczych, ale obecnie dużą wagę przykłada się również do wyglądu ciast oraz ciasteczek. Słodkie dania i przekąski powinny być starannie wykonane i dopracowane. Doświadczony cukiernik wie jak przygotować ciasta, które są nie tylko smaczne, ale również efektowne wizualnie. Szukasz cukierni, która realizuje zlecenia na uroczystości rodzinne i ma doświadczenie w przygotowywaniu ciast? Sprawdź koniecznie zdjęcia wyrobów cukierniczych cukierni Williams na stronie internetowej https://www.williams.pl/ i spróbuj ciast w najbliższej kawiarni w Lublinie. W ofercie cukierni można znaleźć zarówno zupełnie tradycyjne torty z maślanymi masami, jak i bardziej nowoczesne rozwiązania typu makaroniki, cake popsy czy biszkopty przekładane masami śmietanowymi i owocami. Wypieki zachwycają, dlatego warto ich skosztować.

Meble na wymiar: do małej kuchni i nie tylko

0
Meble na wymiar

Zakup mebli do domu to obecnie nie lada wyzwanie. W sklepach meblowych można znaleźć wiele ciekawych gotowych rozwiązań, ale czasami zdecydowanie warto zainteresować się ofertą mebli pod wymiar. Tak spersonalizowany zestaw meblowy idealnie pasuje do każdej przestrzeni, a zwłaszcza do kuchni. Kiedy warto na niego postawić? Jakie ma zalety? O tym w dzisiejszym artykule.

Meble na wymiar: dlaczego warto?

Zakup mebli na wymiar ma wiele zalet, z których najważniejsza wydaje się personalizacja. To od Ciebie zależy, jak będą wyglądać Twoje meble – ile chcesz mieć półek, jakiej szerokości i jaki ma być ich układ. Każde mieszkanie oraz pomieszczenie jest inne, więc nie zawsze meble gotowe ze sklepu czy salonu meblowego będą najlepszym rozwiązaniem. Czasami optymalną opcją jest zamówienie zestawów meblowych pod wymiar. Pozwala to doskonale zagospodarować nawet niewielką przestrzeń oraz świetnie rozmieścić rzeczy, które będą przechowywane w danym pomieszczeniu. Meble na wymiar dobrze sprawdzają się zwłaszcza w kuchniach, ale nie tylko. Wiele praktycznych zestawów mebli kuchennych na wymiar możesz obejrzeć na stronie internetowej https://www.fabrykamebli.pl/.

Mała kuchnia lub aneks kontra meble kuchenne na wymiar

Niewielkie mieszkania oraz kawalerki są często jedyną możliwą opcją na start. Jak jednak dobrze umeblować tak małą powierzchnię? Nawet jeżeli Twoja kuchnia ma wielkość nie wiele większą od łazienki lub jest na stałe połączona z salonem, możemy dopasować meble na wymiar do Twoich potrzeb. Indywidualne projekty to doskonały pomysł w przypadku niewielkich obszarów. Dobrze wykonane meble na wymiar pozwalają na doskonałe zorganizowanie przestrzeni – nawet jeżeli jest ona mocno ograniczona przez niewielki metraż. Z uwagi na ten fakt, meble kuchenne na wymiar idealnie pasują do wielu aneksów kuchennych oraz kawalerek. Obecnie problem małych mieszkań dotyka wielu Polaków, ale meble na wymiar pozwalają na optymalne zagospodarowanie miejsca tak, aby codzienne korzystanie z kuchni było najbardziej wygodne.

Kask rowerowy – dlaczego warto?

0
Kask rowerowy

Jazda na rowerze to sposób na ciekawe spędzenie czasu, dotlenienie organizmu i utrzymanie dobrej formy. Poza odpowiednim rowerem, należy zadbać także o bezpieczeństwo jazdy. Kask jest niezbędnym wyposażeniem bezpiecznego rowerzysty.

Kask rowerowy – kilka powodów, dla których warto go używać

Chociaż nie wszyscy użytkownicy rowerów mają na sobie kask w czasie jazdy, z pewnością lepiej jest posiadać ten element bezpieczeństwa. Nawet jeśli jeździsz rekreacyjnie, a trasy wydają się bezpieczne, zawsze istnieje ryzyko upadku. Kaski rowerowe mają bardzo ważne zadanie, jakim jest ochrona głowy w czasie upadku. To właśnie ta część ciała jest najbardziej narażona na niebezpieczeństwo w razie wypadku. Kolejnym powodem dla którego warto używać kasków rowerowych, jest poczucie bezpieczeństwa. Jest to jedna z podstawowych potrzeb każdego człowieka, warto o nią zadbać. Jeśli mowa o ochronie, nie można zapomnieć również o promieniach słonecznych, deszczu i różnych niekorzystnych zjawiskach pogodowych. Kask chroni głowę także przed tego rodzaju dyskomfortem.

Kask na rower to poza sferą bezpieczeństwa, również okazja do pokazania swojego stylu. Chociaż nie dla każdego rowerzysty jest to ważna kwestia, istnieją także takie osoby, które w czasie jazdy na rowerze chcą wyglądać dobrze. Różnorodność kasków rowerowych sprawia, że możesz wyrazić swój własny styl. To także doskonały sposób na dawanie dobrego przykładu innym rowerzystom, szczególnie tym najmłodszym.

Jak wybrać kask rowerowy?

Pierwszą kwestią o której trzeba pamiętać, jest korzystanie z oferty zaufanych sklepów. To właśnie w nich można znaleźć produkty wysokiej jakości, które najlepiej zadbają o bezpieczeństwo rowerzysty. Kaski rowerowe są dostępne we wszystkich sklepach z wyposażeniem sportowym, zarówno w tych stacjonarnych jak i internetowych. Jeśli nigdy wcześniej nie wybierałeś samodzielnie kasku, warto wybrać się do sklepu stacjonarnego i poprosić o pomoc pracownika, który powinien znać najważniejsze kryteria w wyborze produktu. Największą uwagę trzeba zwrócić na rozmiar i wygodę. Warto przymierzyć kask, powinien on być dobrze dopasowany, nie może spadać z głowy, ale nie powinien jej również uciskać. Systemy nośne nie mogą uwierać, należy zwracać na to uwagę podczas zakupów.

Poza kaskiem warto także zadbać o odzież i obuwie sportowe. Odpowiednia bluzka i spodnie zapewnią komfort i pozwolą skórze oddychać. Buty na rower zaś zadbają o dobry stan i wygląd stóp. Jeśli poszukujesz kasku rowerowego w sklepie sportowym, warto rozejrzeć się również za innymi ważnymi elementami wyposażenia i odzieży przeznaczonej do jazdy na rowerze.

ZOBACZ TEŻ