piątek, Grudzień 6, 2019

Jak leczyć wysiłkowe nietrzymanie moczu?

0
Jak leczyć wysiłkowe nietrzymanie moczu

Wysiłkowe nietrzymanie moczu trapi wielu ludzi. Z takimi dolegliwościami najczęściej zmagają się kobiety, ale i panowie coraz częściej szukają pomocy w tym zakresie. Światowa Organizacja Zdrowia WHO zakwalifikowała nietrzymanie moczu do dziesięciu najważniejszych problemów zdrowotnych występujących na świecie. Sprawdź, jak należy postępować, aby poprawić swój stan lub wrócić do pełnej sprawności.

Jazda na skitourach – 8 powodów, dla których musisz jej spróbować

0
Jazda na skitourach – 8 powodów, dla których musisz jej spróbować

Skitouring to powrót do korzeni narciarstwa, gdy przed zjazdem z górki trzeba było zdobyć jej szczyt siłą własnych mięśni. Sport ten łączy zalety narciarstwa biegowego i zjazdowego oraz turystyki górskiej, więc zyskuje na popularności, zwłaszcza wśród osób, które szukają ucieczki od hałasu i kolejek w kurortach zimowych. Jeśli chcesz wiedzieć, dlaczego warto spróbować tej formy narciarstwa i czy skitouring to sport dla Ciebie, koniecznie przeczytaj nasz artykuł!

Skóra twarzy latem – zadbaj o jej intensywne nawilżenie

0
Skóra twarzy latem - zadbaj o jej intensywne nawilżenie

Skóra twarzy latem – zadbaj o jej intensywne nawilżenie Pielęgnacja skóry to przede wszystkim dbanie o jej prawidłowe nawodnienie i utrzymanie go na jak najdłuższy czas. Może to być nie lada wyzwanie latem, gdy otoczenie sprzyja relaksowi i rozrywce, ale jednocześnie pogoda nie jest zbyt korzystna dla skóry. Żel-serum nawilżające powinien być w tę porę roku podstawowym kosmetykiem do pielęgnacji skóry!

O czym warto pamiętać stając na bramce?

0
O czym warto pamiętać stając na bramce?

We współczesnym futbolu bezprecedensową rolę odgrywa postać bramkarza. Jeśli drużyna ma problem z obsadę tej pozycji to wręcz pewne jest, że zespół będzie miał kłopoty. Dobry goalkeeper to nie tylko specjalista w ekwilibrystycznych paradach czy partycypacji zdarzeń boiskowych, jest to również jeden z liderów teamu. Jego spokój może pozytywnie wpływać na pozostałych zawodników. Co więcej, jego porady bardzo często są kluczowe w procesie budowania formacji obronnych podczas meczów. Czasy, w których bramkarze występowali z gołymi rękami już dawno minęły. Podstawowym atrybutem oraz środkiem, zapewniającym komfort w pracy, jaką jest niewątpliwie rozgrywanie futbolowych spotkań są rękawice bramkarskie. Ich rola podobnie, jak funkcja goalkeepera w piłce nożnej jest fundamentalna.

Technologiczna przewaga nad zawodnikami z pola

Rękawice bramkarskie w ostatnich latach ewoluowały. Przede wszystkim zmienił się ich skład. Jakościowo są one produktem, który można śmiało określić, jako coś z najwyższej półki. Światowe koncerny pracują non stop nad wdrażaniem do swoich produktów coraz to nowszych technologii, które wywrą pozytywny wpływ na kondycję i jakość sprzętu goalkeeperów. Co więcej, dobre rękawice bramkarskie przyczyniają się do poprawy przyczepności. Dużo łatwiej wtedy łapać piłkę oraz bronić strzały, które wymagają ekwilibrystycznych poz, bardzo często na tzw. wyczucie. Dobry goalkeeper musi partycypować przyszłe, możliwe wydarzenia na boisku. Dobre rękawice bramkarskie mogą mu bardzo pomóc w przeprowadzaniu udanych parad bramkarskich. W wielu sytuacjach o obronionym strzale napastnika decyduje refleks danego bramkarza. Kiedy on już ruszy do piłki i wyciągnie się, jak przysłowiowa struna to często o finalnym sukcesie decydują centymetry. Rękawice bramkarskie o najwyższej jakości mogą dać bramkarzowi technologiczną przewagę i zapewnić mu dodatkowy centymetr lub dwa, który pozwoli obronić decydujący strzał w meczu. Co więcej, może to przesądzić o wyniku spotkania, a być może całego turnieju.

Najlepsi polscy bramkarze

Najlepsi polscy goalkeeperzy od lat są zaopatrywani przez największe, światowe marki w najwyższej jakości sprzęt bramkarski. Wojciech Szczęsny, Łukasz Fabiański są obecnie dwoma zawodnikami, którzy występują w polskiej bramce na zmianę. Są to specjaliści w swoim fachu. Obaj korzystają z usług rękawic bramkarskich, które oprócz zapewnieniu komfortu oraz daniu im przewagi technologicznej nad zawodnikami z pola w procesie obrony strzałów, z całą pewnością również bronią ich przed kontuzjami rąk. Wielu piłkarzy potrafi strzelać na bramkę wręcz z kosmiczną siłą. Piłka osiąga prędkość grubo ponad 100 km/h. Tak potężne uderzenia mogłyby wyrządzić krzywdę bramkarzom, dlatego też zostali oni wyposażeni w rękawice, aby bronić nie tylko dostępu do bramki swojej drużyny, ale także chronić swoje dłonie i nadgarstki przed potencjalnymi kontuzjami. W końcu zadaniem bramkarza jest pomoc drużynie w sytuacjach ekstremalnych. Jednym z takich wydarzeń był finał Champions League, w którym Jerzy Dudek w konkursie rzutów karnych, dzięki swojemu „Dudek dance” przyczynił się znacząco, broniąc 3 strzały z 11 metrów, do zwycięstwa Liverpoolu nad Milanem.

Soczewki jednodniowe – czy są dobrym rozwiązaniem?

0
Czym się różnią soczewki jednodniowe?

Wiele zalet soczewek kontaktowych sprawia, że coraz więcej osób rezygnuje z noszenia tradycyjnych okularów i zaczyna nosić szkła kontaktowe. Podjęcie decyzji o zakupie soczewek to ciężkie zadanie, jakie soczewki wybrać? Które będą lepsze, jednodniowe czy miesięczne? Każdy rodzaj ma swoje plusy i minusy.

Soczewki jednodniowe są świetnym rozwiązaniem w przypadku, gdy zależy nam na chwilowej zmianie. Każdą parę soczewek jednodniowych zakłada się i zdejmuje tylko raz, po całym dniu użytkowania możemy je śmiało wyrzucić do kosza.

Nie ma konieczności przechowywania ich w sterylnym pudełeczku, wypełnionym płynem do soczewek, ponieważ podczas użytkowania w ciągu jednego dnia nie zdążą się na szkłach zebrać osad i zanieczyszczenia. Soczewki, tego typu są bardzo miękkie i elastyczne, dlatego są łatwe w użytkowaniu i komfortowo się je nosi.

Ile godzin można nosić soczewki jednodniowe?

Przyjmuje się zasadę, że soczewki jednodniowe powinno się nosić średnio 12 godzin. Gdy zaczniemy czuć dyskomfort, należy je zdjąć. Wszystko uzależnione jest od rodzaju produktu i indywidualnych potrzeb osoby noszącej.

Soczewki jednodniowe - czy są dobrym rozwiązaniem?

Zalety i wady soczewek jednodniowych

Podsumowując najważniejsze zalety soczewek jednodniowych to:

  • szkła jednodniowe nie trzeba codziennie pielęgnować – parę która była przez nas użytkowana, należy zdjąć wieczorem i wyrzucić do kosza. Jeżeli następnego dnia soczewki są nam potrzebne, zakładamy nową pare.
  • niskie ryzyko infekcji – dzięki konieczności codziennej zmiany szkieł kontaktowych, zmniejsza się prawdopodobieństwo wniknięcia drobnoustrojów.
  • bezpieczne korzystanie z basenu – po wyjściu z basenu kąpielowego, należy założyć nową parę soczewek. Nie musimy się martwić o przedostanie się drobnoustrojów z wody.

Jeżeli chodzi o wady soczewek jednodniowych, jest w sumie tylko jedna wada – wyższa cena.

Nieważne, które soczewki kontaktowe wybierzemy, każdy rodzaj ma swoje plusy i minusy. Ostateczny wybór zależy od nas i od naszych potrzeb. Korzystanie z soczewek daje znacznie wyższy komfort użytkowania w porównaniu z okularami korekcyjnymi.

Przeczytaj też: SOCZEWKI DWUTYGODNIOWE, CZYM SĄ?

Czy oczyszczacz powietrza szwajcarski to dobry wybór?

0
oczyszczacz powietrza szwajcarski

Najczarniejszy scenariusz każdego potencjalnego klienta jest podobny. Szukamy asortymentu, stawiamy na sprawdzone i rekomendowane marki, wybieramy produkty z wyższej półki, by mieć 100-procentową pewność jakości i po kilku dniach lub tygodniach eksploatacji okazuje się, że nie produkt nie spełnia naszych oczekiwań lub uległ on awarii. Trzeba przyznać, że taki zbieg okoliczności potrafi być frustrujący dosłownie dla wszystkich domowników, którym zależy na bezpieczeństwie i komforcie. Czy zatem warto wybrać oczyszczacz powietrza szwajcarski, który pochodzi między innymi od takich firm jak Stadler?

Więcej odpowiedzi znajdziesz w przygotowanym artykule. Zapraszamy serdecznie do zapoznania się z podstawowymi informacjami, które pozwalają nam mówić, że oczyszczacz powietrza szwajcarski od Stadlera, to świetny pomysł. Dzięki tej wiedzy dowiesz się, jak kierować swoją inwestycję, by była ona maksymalnie satysfakcjonująca.

Certyfikaty i atesty

Każdy oczyszczacz powietrza szwajcarski dysponuje najważniejszymi certyfikatami, które wydawane są przez niezależne zewnętrzne firmy. Poddają one urządzenia szczegółowym testom i badaniom, a na podstawie wyników publikują informacje na temat bezpieczeństwa użytkowania i tego, czy sprzęt spełnia najważniejsze normy. Warto jednak zwrócić uwagę, jakie instytucje wykonywały atesty i wystawiły dokumentację potwierdzającą zgodność towaru z rygorystycznymi kryteriami. Im ciężej otrzymać dany certyfikat, tym lepiej świadczy to na temat marki producenta.

Komentarze użytkowników

Rynek najlepiej weryfikuje asortyment dostępny w sklepach. Jeśli jakiś oczyszczacz powietrza szwajcarski pozostawia wiele do życzenia, prawdopodobnie szybko znajdziesz na ten temat wiele nieprzychylnych komentarzy od osób, które zawiodły się swoją inwestycją. Jeżeli jednak sprzęt jest wysokiej klasy, w rankingach będzie on umieszczony wysoko, ilość pozytywnych komentarzy będzie duża lub samych opinii będzie niewiele. Dlaczego? Ponieważ ludzie najczęściej wracają, gdy są niezadowoleni. Kiedy wszystko jest tak, jak powinno być, rzadko marnują czas, by pozostawić kilka słów w komentarzach.

Recenzje dostępne w sieci

Ostatnim, aczkolwiek nie najlepszym sposobem szukania asortymentu, są między innymi recenzje blogerów i osób, które prowadzą różnego rodzaju blogi wideo. Dlaczego? Ponieważ są one bardzo rzeczowe i możemy dowiedzieć się z nich przydatnych wiadomości, lecz niestety nie zawsze są rzetelne. Oznacza to, że niektóre marki wchodzą we współpracę, by promować swoje produkty.

Mała kuchnia i 5 zasad jej urządzania

0
Mała kuchnia i 5 zasad jej urządzania

Jak urządzić małą kuchnię? To pytanie, które spędza sen z powiek wielu właścicieli kuchni o małym metrażu. Z jednej strony chcemy, by takie pomieszczenie zapewniło nam jak największą funkcjonalność. Z drugiej jednak zależy nam też na tym, by było ono urządzone ze smakiem i by harmonizowało się z pozostałą częścią mieszkania. Czy to w ogóle możliwe? I jeśli tak, to jak tego dokonać? Sposobów jest całe mnóstwo, a zacząć warto przede wszystkim od zapoznania się z poniższymi pięcioma zasadami.

Gdzie na obóz kitesurfingowy w 2019 roku

0
Gdzie na obóz kitesurfingowy w 2019 roku

Choć trudno w to uwierzyć rok powoli zbliża się ku końcowi. Jeszcze niedawno cieszyliśmy się z nadejścia lata, a już czujemy oddech zimy na karku. Początek jesieni oznacza też koniec – sezonu na sporty wodne, takie jak chociażby kitesurfing. Dlaczego? Dlatego, że mamy w Polsce taki, a nie inny klimat, który niestety nie pozwala nam uprawiać tej dyscypliny na okrągło przez dwanaście miesięcy. Nie byłoby to ani bezpieczne ani przyjemne.

Kurtka parka damska na zimę – jak wybrać odpowiedni model?

0
Kurtka parka damska

Kurtka parka damska to idealny ciuch zarówno na jesień, jak i zimę. Nie tylko zapewnia odpowiedni poziom ciepła, ale również świetnie wygląda niemal w każdej stylizacji. Jak wybrać tę idealną, dostosowaną do Twoich potrzeb?

Czym właściwie jest kurtka parka damska?

Kurtka parka damska to w zasadzie coś pomiędzy kurtką a płaszczem. Jej charakterystycznym elementem jest ściągacz w pasie, który podkreśla kobiecy kształt. Parki występują najczęściej w wersji materiałowej z wypełnieniem z naturalnego lub syntetycznego puchu. Kurtki posiadają też duży kaptur, najczęściej obszyty futerkiem oraz dość duże, wsuwane kieszenie. W tradycyjnej wersji parka była tworzona w kolorze oliwkowo-zielonym. Dzisiaj w sklepach znajdziesz jednak parki w różnorodnych opcjach kolorystycznych – od tych nieco bardziej stonowanych, aż po bardziej ekstrawaganckie, wręcz żarzące odcienie.

Jaki rozmiar parki wybrać?

Kurtka parka damska powinna zostać dobrze dopasowana. Nie może być ani zbyt luźna, ani zbyt przylegająca. Zwyczajowo powinna mieć lekko oversize’owy charakter. Kupujemy ją zatem w większym rozmiarze niż płaszcz. Dzięki takiemu fasonowi kurtka parka damska jest bardzo funkcjonalna. Możesz bowiem założyć pod nią duży sweter w modelu oversize albo nawet skórzaną kurtkę. W kontekście rozmiaru, warto jednak podkreślić, że na odpowiedni dobór parki powinny zwrócić szczególną uwagę osoby o niskim wzroście. Parka może bowiem skracać nogi, co nie zawsze wygląda dobrze.

Jaki kolor najlepiej się u Ciebie sprawdzi?

Jak już wcześniej zostało wspomniane, dzisiejsze parki występują w różnorodnych wersjach kolorystycznych. Jak wybrać ten właściwy? Zastanów się nad tym, jakie stylizacje nosisz najczęściej. Jeżeli ubierasz się na czarno, być może dobrym rozwiązaniem będzie wybór kontrastującego koloru. Doskonale wyglądają parki w kolorze żółtym lub czerwonym. Jeżeli nie jesteś fanką aż takiej ekstrawagancji, możesz wybrać bardziej klasyczne modele – w kolorze oliwkowym, czarnym, brązowym lub granatowym. Z pewnością dopasujesz je do wielu stylizacji oraz butów.

Postaw na funkcjonalne dodatki

Dobierając odpowiednią parkę, warto też sprawdzić, czy posiada ona jakieś, dodatkowe funkcjonalności. Przydatnym elementem jest na przykład możliwość odpinania poszewki. W tej sytuacji bowiem kurtka parka damska sprawdzi się nie tylko jesienią i zimą, ale również wiosną. Najczęściej kurtki parki damskie posiadają dodatkową, futrzaną warstwę. Niektóre modele oferują również wygodne, zapinane na zamek kieszenie oraz podwójny system zapinania, z dodatkową zakładką.

Zaczarowany ogród czyli jak stworzyć dziecięcy raj

0
artykuły dla dzieci

Ogród to idealne miejsce do stworzenia wyjątkowej przestrzeni dla dzieci. Obcowanie z naturą sprzyja zabawom, dlatego warto wyodrębnić choćby fragment, który dedykowany będzie wyłącznie najmłodszym. Skorzystają nie tylko sami zainteresowani, ale też ich rodzice. Zapraszamy do zapoznania z praktycznymi poradami, dzięki którym z łatwością zaadaptujesz zieloną przestrzeń jako przydomowy plac zabaw.

Od czego zacząć?

Planując miejsce do zabaw trzeba przede wszystkim pamiętać o zasadach bezpieczeństwa. Dobrze wybrać taką lokalizację, która nie znajduje się w pobliżu jezdni. Z punktu widzenia rodzica powinno to być miejsce dobrze widoczne, np. z okna lub tarasu, żeby na bieżąco móc kontrolować poczynania malucha. Nie należy wybierać miejsc mocno nasłonecznionych ani miejsc w okolicy zbiorników wodnych. Dobrze jest otoczyć teren przeznaczony na zabawy roślinami takimi, jak niewysokie, pozbawione cierni krzewy. Będą stanowić dodatkowe zabezpieczenie dla piłki, latających lotek czy rzucanych bumerangów.

Wyposażenie dziecięcej strefy należy dostosować nie tylko do upodobań, ale i predyspozycji. Jeśli zdecydujemy się na huśtawki, muszą być dostosowane do wieku dzieci. Maluchom dedykowane są w pełni zamykane siedziska, natomiast w przypadku starszaków egzamin zda klasyczna ławeczka.

Jeśli wiemy już, jakie artykuły dla dzieci znajdą się w naszej kompozycji, warto podjąć decyzję odnośnie do podłoża. Możemy polegać na naturalnym piasku, trawie lub specjalnym żwirku, ale dostępne są także syntetyczne materiały. Ich plusem jest to, że powierzchnia jest gładka, a one same zapewniają dodatkową amortyzację, istotną np. podczas skoków. Wszędzie tam, gdzie postawimy element stały, należy pamiętać o zabezpieczeniu wszelkich krawędzi i ostrych elementów.

Atrakcje, które wzbudzą zachwyt

Dziecięca fantazja nie zna granic. Na wymarzonym placyku może się znaleźć praktycznie wszystko, dlatego warto wybrać takie artykuły dla dzieci, które najczęściej zwracają ich uwagę na publicznych placach zabaw. Niezwykle popularne są różnego rodzaju domki, które często przybierają formy tematycznych kryjówek. Czasem są to zamki, innym razem siedziby strażaków, czy pojazdy bojowe. Ilość miejsca, jaką chcemy przeznaczyć na miejsce zabaw, wpływa na rozmiar domku, który nie musi być klasycznymi czterema ścianami. Może być zakończony zjeżdżalnią, strażacką rurą lub plecioną huśtawką w stylu bocianiego gniazda – im więcej atrakcji, tym lepiej!

Oprócz elementów stałych, wykonywanych zazwyczaj z drewna, wspaniale spisują się takie atrakcje, jak rozkładany namiot. Dostarczają one dzieciom niezwykłych doznań i sprawiają, że chętnie wchodzą w różne role, kreując swój własny świat.

ZOBACZ TEŻ