Twój dom jest Twoją twierdzą – miejscem, w którym zarówno Ty, jak i Twoi bliscy powinniście czuć się w pełni bezpiecznie. Niestety nawet w XXI wieku na domy prywatne czyhają zagrożenia. Włamania z kradzieżą są nadal dość częste, a poza tym w budynku może dojść np. do pożaru czy pęknięcia rury i zalania domu. Gdy dojdzie do takiego zdarzenia, szybka reakcja pozwala zminimalizować ryzyko strat. Właśnie dlatego warto zainwestować w alarmy domowe.

Choć wydawać by się mogło, że profesjonalne systemy zabezpieczeń są przeznaczone przede wszystkim dla obiektów komercyjnych, również klienci prywatni mogą liczyć na wsparcie w tym obszarze. Co oczywiste, alarmy domowe działają nieco inaczej – ich funkcje są dostosowane do potrzeb użytkowników prywatnych. W co warto zainwestować? Jednym z najprostszych, a zarazem najbardziej kompleksowych rozwiązań jest usługa wideo alarm, oferowana m.in. przez lidera branży security – firmę Konsalnet.

Alarmy domowe: dom pod stałą kontrolą

Jak zabezpieczyć budynek jednorodzinny na wypadek kradzieży czy pożaru? Jako że obecność agenta ochrony fizycznej jest nieuzasadniona (zarówno ze względu na koszty, jak i kwestie prywatności), warto skupić uwagę na profesjonalnych systemach alarmowych. Jakich? Przydatne mogą okazać się takie elementy jak np.:

  • czujnik otwierania drzwi – zareaguje, gdy włamywacz zechce się dostać do wewnątrz tą drogą,
  • detektor zbicia szyby i dodatkowe zabezpieczenia okien – przydatne przede wszystkim na parterze budynku, ale także przy oknie balkonowym – jeśli istnieje możliwość wspięcia się na balkon,
  • czujniki ruchu – zamontowane na terenie posesji i uruchamiane wówczas, gdy mieszkańcy są poza domem lub w nocy,
  • czujniki dymu – zareagują, gdy dojdzie do pożaru,
  • czujniki czadu oraz zalania.

Warto przy tym pamiętać, że istotny jest nie tylko wybór odpowiednich czujników, ale i ich precyzyjny montaż w odpowiednich miejscach.

Drugim elementem domowego systemu zabezpieczeń powinien być monitoring. W większości przypadków wystarczą 2-3 kamery na zewnątrz budynku. Można również zainstalować je wewnątrz – to jednak mniej popularne rozwiązanie. Istotne jest, aby kamery obejmowały wszystkie newralgiczne punkty na terenie posesji – np. bramę wjazdową, drzwi i okna domu, bramę garażową itp. – tak, aby nie umknęła ich uwadze żadna podejrzana aktywność.

Wideo alarm: zdalna ochrona

Choć system alarmowy i monitoring mogą działać niezależnie i bez żadnego nadzoru, aby rzeczywiście zapewniały bezpieczeństwo, warto je ze sobą połączyć i skorzystać ze wsparcia zewnętrznego. Zapewnią je agencje ochrony. Wystarczy podpiąć się do systemu monitorowania, aby mieć pewność, że w przypadku, gdy dom będzie zagrożony – czy to włamaniem, czy pożarem – pomoc nadejdzie w możliwie najkrótszym czasie. To ważne zarówno, gdy wyjeżdżasz na wakacje i chcesz mieć pewność, że Twoja posesja nie zostanie okradziona, jak i na co dzień – aby cała rodzina mogła spać spokojnie.

Jak to działa? Gdy system monitoringu i alarmy domowe są podłączone do Stacji Monitorowania Alarmów, każdy system ostrzegawczy dociera do agencji ochrony. Natychmiast otrzymają oni informację o uruchomieniu się alarmu, a gdy to się stanie:

  • niezwłocznie zweryfikują obraz z kamer – upewniając się, czy ostrzeżenie nie było fałszywym alarmem,
  • gdy zajdzie taka potrzeba – wyślą na miejsce grupę interwencyjną, która dotrze na miejsce najczęściej w kilka minut,
  • powiadomią odpowiednie służby.

Co ważne, nowoczesne alarmy domowe są również zintegrowane ze specjalnymi aplikacjami na smartfona, które pozwalają domownikom np. szybko wezwać pomoc lub zdalnie sprawdzić obraz z kamer na terenie obiektu. Warto więc pomyśleć o zainwestowaniu w jeden z nich.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here