Jak odnowić zużytą skórę na kurtce lub kanapie

Skóra bardzo często towarzyszy nam w codziennych czynnościach, również bardzo często wykorzystywana jest do produkcji różnorodnych przedmiotów, w tym na przykład takich części garderoby, jak kurtki, płaszcze, buty, a czasem nawet spodnie.

To jednak nie wszystko, ponieważ często skórę znajdziemy również na naszych wypoczynkach, na których uwielbiamy ucinać sobie poobiednią sjestę. Jednak nawet tak popularny środek ma swoje słabe strony, takie jak wycieranie się oraz starzenie się. Można jednak doskonale sobie z tym poradzić.

Wysuszona skóra

To, z czego wykonane są nasze ubrania czy wierzchnia część kanap, to nic innego, jak wytwarzana przez zwierzęta naturalna sieć włókien kolagenowych, które są poddawane specjalnym procesom oczyszczania oraz garbowania. Jest to naturalny środek i jako taki po pewnym czasie woda oraz związki lotne, jakie zawiera, zwyczajnie odparowują. Wtedy skóra zaczyna twardnieć oraz pękać, ponieważ jej struktura staje się sucha, jest podatna na zarysowania.

W takich wypadkach konieczne jest stosowanie preparatów mogących skutecznie uzupełnić powstałe ubytki. Trzeba jednak sprawdzić, które z dostępnych na rynku preparatów jest przeznaczona do skór licowych, a które do skóry bez lica. Jeśli przypadek naszej garderoby jest skrajny, ponieważ na przykład suszyliśmy skórzany płaszcz na kaloryferze, pomóc nam mogą jedynie preparaty z lanoliną, na przykład balsam ARA, krem Nivea czy krem do stóp. Powierzchnię powinniśmy nasączać tak jak długo, jak długo wchłania preparat.

Wodoodporne buty ze skóry?

Uwielbiamy buty wykonane ze skóry głównie ze względu na ich właściwość przepuszczania powietrza oraz „oddychania”, a także oddawania nadmiaru wilgoci. Żeby powierzchnia naszych butów była wodoodporna, musimy zadbać o ich hydrofobowość stosując na przykład naturalne woski czy gotowe pasty.

Warto jednak pamiętać, że niemożliwe jest trwałe zabezpieczenie skórzanych butów przed wilgocią, ponieważ wszystkie, nawet najlepsze preparaty, z czasem odparowują czy zwyczajnie się ścierają. Dlatego właśnie tak ważne jest regularne dbanie o właściwą impregnację obuwia. Naniesiony preparat najlepiej rozprowadzić za pomocą delikatnej szczotki.

Jak naprawić uszkodzenia skóry?

Lico skóry, o którym często się mówi, jest wytwarzane dopiero podczas kontentych zabiegów w zakładzie garbarskim. Lico tworzy sprasowana warstwa skóry, twarda, często również malowana oraz lakierowana, aby mogła znacznie dłużej wytrzymać. Jej spodnia warstwa jednak łatwiej pochłania wilgoć oraz brud.

Jak odnowić zużytą skórę na kurtce lub kanapie

Jeśli w jakiś sposób uszkodzimy lico butów, możemy bez obaw zabezpieczyć je zarówno kolorową, jak i bezbarwną szpachlą do skóry. Trzeba jednak pamiętać, że tego rodzaju specyfiki mogą wymagać zastosowania również zmywaczy, odtłuszczaczy czy preparatów gruntujących.

Również bez problemu jesteśmy w stanie poprawić kolor wypłowiałej skóry przez stosowanie zmywacza starych preparatów oraz farby koloryzującej oraz bezbarwnego lakieru. Możliwe jest uzyskanie również zupełnie nowego koloru.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here