Jak wygląda pierwsza wizyta w klinice leczenia niepłodności

Decyzja o pierwszej wizycie w klinice leczenia niepłodności, nie jest prosta. Towarzyszy jej lęk, bo kliniki niepłodności kojarzone są często z ostatnią deską ratunku dla par starających się o dziecko. Często pojawia się przekonanie, że sama wizyta w nich jest przyznaniem się do porażki. Na szczęście, nie jest to zwykle prawda.

Przed pierwszą wizytą

Decydując się na leczenie niepłodności w klinice, nie należy zakładać, że stoi się na straconej pozycji. Przeciwnie, to jeden z najskuteczniejszych sposobów na zajście w ciążę i w taki sposób najlepiej jest o nim myśleć. Oczywiście, skuteczność leczenia niepłodności nie jest uzależniona jedynie od lekarza zatrudnionego w klinice. Konieczna jest współpraca pomiędzy nim a pacjentami, ta zaś często wymaga poruszania kwestii, które nie są proste. Prawidłowe relacje kształtują się już od pierwszej wizyty, przed odwiedzeniem kliniki niepłodności dobrze więc przygotować się do spotkania. Tylko od nas zależy to, z jakim nastawieniem przystąpimy do niego. Sama klinika leczenia niepłodności powinna nam jednak pomóc w przygotowaniu merytorycznym. Już podczas umawiania się na spotkanie warto więc zapytać choćby o to, jakie dokumenty i wyniki badań należy zabrać ze sobą.

Jak wygląda pierwsza wizyta?

Nowoczesna klinika leczenia niepłodności to niemal zawsze placówka wcielająca w życie zasadę mówiącą o niepłodności jako o problemie obojga partnerów. Warto o tym pamiętać i stawić się na pierwsze spotkanie w towarzystwie męża lub partnera nawet, jeśli wydaje się nam, że problem leży po stronie kobiety. Już podczas pierwszego spotkania pojawi się zresztą nie tylko możliwość rozmowy z obojgiem partnerów, ale i przeprowadzenia wstępnych badań. Jeśli zależy nam na tym, aby Leczenie niepłodności rozpoczęło się jak najszybciej, warto przygotować odpowiedzi na pytania najczęściej pojawiające się podczas rozmowy z lekarzem. Najczęściej dotyczą one nie tylko ogólnego stanu zdrowia, ale i problemów niepłodności w rodzinach partnerów. Dobrze jest więc porozmawiać ze starszymi krewnymi choćby o ewentualnych poronieniach, do których dochodziło w przeszłości.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here