Jak donoszą różnego rodzaju badania społeczne, czytelników z każdym rokiem ubywa. Nie znaczy to, że rynek czytelniczy chyli się ku upadkowi. Liczba Polaków, którzy przeczytali choć jedną książkę w roku maleje, jednak ci którzy czytają, są swojej pasji wierni, kupują coraz więcej i dzięki nim biblioteki mają po co „żyć”. Dobrze się mają także polscy autorzy, którzy jeśli już zdołają dotrzeć do przychylnie nastawionego wydawcy, który przeprowadzi sprawną akcję marketingową, mają szanse na sławę i szacunek czytelników.

Oczywiście największym zainteresowaniem czytelników cieszą się autorzy literatury popularnej, w tym książek o tematyce obyczajowej, z nieodłączny wątkiem miłosnym, a także kryminałów. Co chwilę słyszymy o kolejnym królu lub królowej polskiego kryminału. Rzeczywiście pozycji jest sporo i zadowolą fanów gęsto ścielącego się trupa.

Również autorzy, których docenili koledzy po fachu oraz krytycy literaccy mają szanse zaistnieć na rynku wydawniczym, bo skoro ktoś mądry już ich zareklamował, powinno pójść już „z górki”.
Koniecznie należy wspomnieć również o nowych formach czytelnictwa, takich jak e-booki czy audiobooki. Dzięki sprzętom odczytującym e-booki, możemy w formie kompaktowej zawsze nosić przy sobie ogromny zbiór literatury. Dla osób przemieszczających się komunikacją publiczną jest to wręcz genialne rozwiązanie. Dla tych, którzy spędzają dużo czasu za kółkiem stworzono natomiast audiobooki. Docenią je także miłośnicy spacerów czy uprawiania sportów na świeżym powietrzu.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here