Alkomaty elektrochemiczne

Dwie lampki wina, piwo czy drink to powszechny sposób na odprężenie się po męczącym tygodniu czy świętowanie jakiejś szczególnej okazji. Niestety spożycie alkoholu wiąże się nie tylko z drobną przyjemnością, ale również odpowiedzialnymi decyzjami co do swojego zachowania po wypiciu nawet niewielkiej ilości napojów procentowych.

Trzeźwość na drodze i w miejscu pracy

Spożycie nawet niedużej ilości alkoholu to kategoryczny zakaz prowadzenia pojazdów mechanicznych – niestety wciąż zdarzają się sytuacje, że w czasie kontroli drogowych zdarzają się kierowcy, którzy o tym zapominają. Tym samym stanowią oni poważne zagrożenie na drodze dla innych uczestników ruchu. Nie mniej istotna jest również trzeźwość w pracy – czasami dla pracodawców to niemały problem. W takich sytuacjach warto stosować alkomaty elektrochemiczne, które są precyzyjnymi i wydajnymi urządzeniami do pomiaru stężenia alkoholu w wydychanym powietrzu.

Jak działają alkomaty elektrochemiczne?

Na rynku dostępne są różne rodzaje alkomatów, a jednymi z nich są alkomaty elektrochemiczne. Ich działanie opiera się na reakcjach chemicznych i elektrycznych. Polegają one na tym, że cząsteczki alkoholu w wydychanym powietrzu wiążą się z innymi związkami, np. nadmanganianem i dwuchromianem potasu. W wyniku tego powstaje kwas octowy, na który reagują elektrody znajdujące się w alkomacie elektrochemicznym. W wyniku tego powstaje wiarygodny i precyzyjny wynik.

Profesjonalne alkomaty z atestem

Urządzenia te mogą także różnić się ze względu na dokładność pomiaru i czułość błędu. Im bardziej profesjonalne urządzenie, tym wyniki bardziej precyzyjne, a działanie urządzenia niezawodne w każdych warunkach. Alkomat z atestem stosowany jest między innymi przez służby policyjne, a to oznacza, że musi być on nie tylko wydajny, ale również podawać jak najbardziej precyzyjne wyniki – często stosuje się w trudnych warunkach, a pomiar musi być dokonany na bardzo dużej ilości ludzi.

Alkomat z atestem jest więc przede wszystkim rozwiązaniem dla wszystkich, którym zależy na dokładnych pomiarach oraz na wydajnym i pewnym urządzeniu. Świetnie sprawdzi się do kontrolowania pracowników, więc powinni zaopatrzyć się w niego pracodawcy, którzy zatrudniają kierowców czy budowlańców.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here