Jak zregenerować łamliwe i rozdwajające się paznokcie

Największą zaletą oraz wizytówką każdej eleganckiej oraz zadbanej kobiety są jej paznokcie, o które powinna zawsze dbać, bez względu na wykonywany zawód czy ilość obowiązków. To właśnie na dłonie patrzymy najczęściej, kiedy mamy z kimś nowopoznanym kontakt, to za ich pomocą załatwiamy wiele spraw, to właśnie one są najczęściej na widoku.

Aby mieć jednak tak doskonale wyprowadzone paznokcie, musimy się czasem bardzo starać, ponieważ większość z nas boryka się z problemem delikatnych, łamliwych oraz rozdwajających się paznokcie, które raczej nie są pożądanym, ani estetycznym widokiem. Każda z nas marzy o mocnych i zawsze idealnie wyglądających paznokciach – są możliwe do wykonania, trzeba jednak wpierw przeczytać nasze porady dotyczące ich odpowiedniej pielęgnacji.

Wieczorna pielęgnacja

Zawsze, kiedy będziesz mieć chwilę czasu, a najlepiej pod wieczór pamiętaj, aby paznokcie smarować świetnym, a do tego tanim specyfikiem – olejkiem rycynowym, albo maścią zawierającą witaminę A.

Każdy z tych specyfików znajdziesz bez problemów w drogeriach oraz w aptekach. Dzięki nim paznokcie będą świetnie nawilżone oraz wzmocnione. Od czasu do czasu możesz stosować również inny, skuteczny sposób na ich wzmocnienie – moczenie paznokci w ciepłej oliwie.

Musi być ona odpowiednio podgrzana, ale nie gorąca, żeby się czasem nią nie poparzyć. Warto również pamiętać o regularnym i do tego oczywiście częstym smarowaniu dłoni kremem do rąk, najlepiej również wcierać go w skórki, znajdujące się wokół paznokci.

Odpowiednie piłowanie

Nie bez znaczenia pozostają również przybory, z jakich korzystamy, piłując czy polerując paznokcie przed ich pomalowaniem ulubionym lakierem. Używaj pilniczków jedynie takich, które są wykonane ze szkła albo są papierowe, zrezygnuj z metalowych. Jeśli chodzi o zmywacz, wybieraj jedynie ten, który nie zawiera w składzie acetonu.

Codzienne dbanie

Jeśli sprzątasz, używaj do tych codziennych czynności rękawiczek, zapobiegną szybkiemu niszczeniu się paznokci oraz odpadaniu lakieru. Również od czasu do czasu stosuj wieczorny rytuał, podczas którego będziesz używać zmieszanego ze sobą kremu do rąk z odrobiną oliwy z oliwek albo olejku rycynowego i takim preparatem dokładnie smaruj całe dłonie.

Jak zregenerować łamliwe i rozdwajające się paznokcie

Nie wcieraj go dokładnie, tylko załóż rękawiczki i połóż się spać właśnie w nich.

Odpowiednia dieta

Czasem łamliwość i kruchość paznokci jest spowodowana nieodpowiednią dietą bądź brakiem jakiejś konkretnej witaminy, dlatego uzupełnij swoje codzienne posiłki w komplet witamin. Jedz więcej świeżych owoców, a także warzyw.

Możesz również zacząć pić różne zioła, chociaż najlepiej sprawdzą się herbatki przygotowywane ze skrzypu polnego, a także z pokrzywy. Musisz zadbać o odpowiedni poziom witaminy B w organizmie – znajdziesz ją na przykład w drożdżach wykorzystywanych normalnie w kuchni.

Jeśli nie wiesz, w jakiej formie je przyjmować, możesz na przykład skusić się na regenerujący napój drożdżowy, którego możesz stosować aż przez trzy miesiące, a stworzysz go z posiadanych w domu produktów.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here