Co kupić na chrzest?

Chrzest jest ważnym wydarzeniem, zarówno w życiu maluszka, jak i jego rodziców. Największy dylemat mają chrzestni, ponieważ nie zawsze wiadomo, co kupić tak małemu dziecku. Na szczęście jest kilka ciekawych możliwości, dzięki temu kwestia tego, co kupuje chrzestna na chrzest, przestanie być tematem spędzającym sen z powiek rodziców chrzestnych.

Pamiątka z chrztu
Ciekawą opcją może okazać się kupno specjalnej pamiątki chrztu. Jeśli chodzi o matkę chrzestną, może się ona zdecydować na złoty lub srebrny medalik, który w przyszłości zostanie wykorzystany podczas pierwszej komunii czy bierzmowania. Jest to ponadczasowy podarek, który sprawdzi się jako prezent zarówno dla dziewczynki, jak i dla chłopca. Coraz częściej widzi się także specjalne bransoletki dedykowane dla dziewczynek, na których można wygrawerować imię czy datę uroczystości.

Zabawki czy może pieniądze?
Wiadomo jednak, że nie zawsze kwestia zakupu prezentu na chrzciny jest oczywista. Wielu rodziców chrzestnych decyduje się na zakup zabawek czy wyposażenia, które może przydać się rodzicom malucha. Warto jednak wcześniej tę kwestię z nimi omówić – zakup nietrafionego prezentu nie będzie bowiem niczym przyjemnym dla żadnej ze stron. Może akurat rodzice potrzebują czegoś do pielęgnacji malucha lub mają zamiar kupić mu jakąś zabawkę – mogą w tym wyręczyć ich właśnie rodzice chrzestni. Alternatywą jest ofiarowanie koperty z pieniędzmi. Jest to najbezpieczniejsza opcja, jeśli ktoś całkowicie nie wie, co kupić. Dzięki temu rodzice dziecka mogą wykorzystać środki według własnego uznania i z pewnością jest to rozsądne wyjście.

http://www.kosmetomania.pl/

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here