Czym żywić patyczaki.

Patyczaki to małe owady roślinożerne, często kamuflujące się krowy świata owadów. Zatem co jedzą patyczaki?
Wśród gatunków tych osobników znajdują się polifagi, czyli takie które można karmić wieloma rodzajami roślin i monofagi, czyli specjaliści preferujący tylko jeden rodzaj pokarmu. Podawanie nieodpowiedniego pożywienia może znacznie skrócić życie straszyka, a nawet doprowadzić do jego wczesnej śmierci.
Patyczaki powinno się przede wszystkim karmić zielonymi listkami. Najlepszym pokarmem dla nich są liście pochodzące z lasów oraz obszarów odległych od zanieczyszczeń miejskich. Warto pamiętać o tym, że przed włożeniem pokarmu do terrarium należy go opłukać, oraz odciąć liście na których widać chorobę, grzyby czy kokony pająków. Natomiast jeśli listki są zielone w środku, a nieco żółtawe tylko na krawędziach, to wówczas wystarczy tę fragment odciąć.
Należy pamiętać o tym że młode, wiosenne pędy są niebezpieczne dla wielu gatunków patyczaków, gdyż posiadają one duże stężenie toksyn i dlatego tęż są częstą przyczyną śmierci.Podawany pokarm powinien zawsze wypełniać przynajmniej pięćdziesiąt procent przestrzeni całego terrarium.
Aby pożywienie pozostawało zdatne jak najdłużej do spożycia warto je włożyć je do pojemnika wypełnionego wodą. W tym celu dobrze jest podciąć łodygę pod kątem 45 stopni, gdyż wówczas roślina będzie dłużej utrzymywać swą świeżość. Warto też pojemnik z rośliną zabezpieczyć siatką w postaci moskitiery albo cienkich rajstop, co w znacznym stopniu zabezpieczy małe larwy przed utonięciem. Ponadto działanie takie uniemożliwi wpadanie do wody odchodów, które to przyspieszają j rozwój bakterii w pojemniku z wodą.

http://www.mamipapi.pl/

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here