Niskie temperatury nie zachęcają do spacerów. Typowe kozaki damskie – nawet jeśli są ocieplone – nie zawsze zapewniają dostateczny komfort termiczny. Wcale jednak nie musisz rezygnować z delektowania się zimową aurą – wystarczy, że zmienisz obuwie. Postaw na śniegowce – buty, które nie zawiodą Cię, gdy za oknem śnieg i mróz.

Śniegowce to obuwie, które jest niezastąpione podczas mroźnych zimowych dni. Zapewniają wystarczający komfort termiczny, dzięki czemu stopy nie są narażone na działanie niskich temperatur. Chociaż jeszcze kilka lat temu ich noszenie było podyktowane jedynie koniecznością, obecnie śniegowce stanowią atrakcyjny akcent wielu stylizacji.

Śniegowce są w modzie

Chociaż śniegowce nie są żadną nowością, kobiety spoglądały na nie nieprzychylnym okiem. Od dawna można było znaleźć je wśród asortymentu sklepów obuwniczych, jednak nie zachęcały swoim wyglądem. Mimo że ich funkcjonalności nie można było zaprzeczyć, prezentowały się mało atrakcyjnie. Na szczęście wiele się zmieniło w tym zakresie – obecnie śniegowce dostępne są w wielu ciekawych i oryginalnych fasonach.

Ciepłe i nieprzemakalne, czyli główne cechy śniegowców

Chociaż atrakcyjny design śniegowców to ich atut, należy zwracać uwagę przede wszystkim na funkcjonalność. Jeżeli zależy Ci na dobrym obuwiu, które przetrwa wiele sezonów, nie możesz kierować się wyłącznie ich wyglądem.

  • Maksymalna wygoda

Śniegowce to buty, które muszą być komfortowe. Tutaj liczy się przede wszystkim dopasowanie rozmiaru do długości stopy. Obuwie nie może być zbyt ciasne, dlatego podczas przymiarek należy wziąć pod uwagę grubszą skarpetę.

Jeżeli decydujesz się na zakup śniegowców w sklepach internetowych, zwróć uwagę na dodatkowe informacje, np. o nietypowej rozmiarówce i sugestii zamówienia większego rozmiaru niż standardowo.

  • Ochrona przed zimnem

To kolejna ważna cecha, którą trzeba wziąć pod uwagę przy wyborze śniegowców. Buty powinny być dobrze ocieplone – tak, by stopy nie marzły nawet przy dużych mrozach. W roli ocieplenia świetnie sprawdzi się gruba warstwa sztucznego futerka.

  • Ochrona przed przemoczeniem

Dobre śniegowce powinny chronić stopę również przed przemoczeniem. Woda dostająca się do wnętrza buta zmniejsza komfort i naraża na szwank zdrowie. Dlatego obuwie powinno być wykonane z wysokiej jakości nieprzemakalnych materiałów.

  • Bardzo dobra przyczepność

Spacerowanie po ubitym śniegu może wiązać się z ryzykiem upadku. Dlatego śniegowce powinny zapewniać także dobrą przyczepność do podłoża. Warto zatem zwrócić uwagę na to, jak wygląda podeszwa – powinna mieć sporo żłobień oraz być wykonana z „tępej” gumowanej faktury.

Śniegowce to wygodne i modne buty, które dodadzą Twojej stylizacji uroku. Możesz zestawiać je ze strojami casualowymi, aby dodać im nuty sportowego charakteru.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here