Dobry wygląd i eleganckie prezentowanie swojej osoby jest bardzo ważną kwestią. Jeżeli nie ma zachowanego pewnego standardu, ludzie zaczynają negatywnie postrzegać daną osobę. Oczywiście nie jest też tak, że krawaty są nieodłącznym elementem w garderobie każdego mężczyzny i musi on je zakładać dzień w dzień. Jednakże w wyjątkowych chwilach takich jak spotkanie biznesowe, ważna uroczystość i tym podobne, ten niewielki dodatek do ubioru robi ogromnie pozytywne wrażenie, dlatego dużo panów się na to decyduje. Może się to jednak okazać problemowe. Krawaty męskie nie tylko trudno się wiąże, ale także ciężko je dopasować do określonej koszuli, ponieważ posiadają przeróżne wzory oraz kolory. Czym się więc przy tym kierować?

Biała, elegancka koszula plus krawat

To chyba najbardziej popularny zestaw. Często w takiej sytuacji panowie wybierają standardowe, czarne krawaty, ale warto wyjść poza schemat. Mitem jest, że krawat koniecznie musi być ciemniejszy o kilka tonów od koszuli, bo inaczej niezbyt dobrze to wygląda. Wszystko jest kwestią wzajemnego dopasowania. Nie trzeba bać się także wzorów. To właśnie one dodadzą smaczku całej stylizacji. Białe koszule już dawno uznano za podstawę w garderobie każdego dbającego o swój wygląd mężczyzny. Pasuje do niej dosłownie wszystko, więc jeśli ktoś nie jest pewny doboru kolorów w innym zestawieniu, to nie warto ryzykować i lepiej wybrać sprawdzoną opcję. W tym przypadku nawet mocno ekstrawaganckie, duże wzory krawatów będą się doskonale prezentować. Równie dobrze sprawdzą się paski, kratki, kropki oraz wzory w skali mikro. Dzięki temu, że biała koszula jest tak uniwersalna, będzie można wywrzeć odpowiednie wrażenie i nie ma obawy, że się przekombinuje.

Różowa koszula plus krawat

Zapewne słowo „różowy” nie działa zbyt dobrze na panów i unikają oni tego koloru jak ognia, ale przy dobrze dobranych dodatkach taka koszula świetnie się sprawdza. Co ciekawe, to właśnie ta barwa została już dawno temu uznana jako jeden z najbardziej klasycznych kolorów koszul wraz z błękitem oraz bielą. Nie każdy krawat męski jednak w tym przypadku pasuje. Dobrze jest zdecydować się na granatowy krawat ze wzorem, ponieważ wygląda to dobrze, a odchodzi się nieco od sztywnych reguł jakimi rządzi się dress code. Alternatywną opcją jest także wybrane jednolitego, fioletowego albo ciemnobordowego z białymi kropkami. W takim zestawieniu z całą pewnością nikt nie powie, że ta koszula jest „niemęska”.

Błękitna i gładka koszula plus krawat

To także bardzo znane i lubiane zestawienie. Panowie bardzo często decydują się na błękitną koszulę w sytuacji, w której nie chcą ubierać się zbyt oficjalnie, ale jednak sytuacja wymaga elegancji. Naukowcy twierdzą nawet, że mężczyźni w takich koszulach wyglądają na bardziej profesjonalnych i godnych zaufania. Jakie krawaty męskie do nich wybrać? Ten typ dogania biały rodzaj w kategorii uniwersalności. W tym przypadku także można zastosować wiele różnorodnych i intrygujących wzorów i barw. Oczywiście klasycznie, najpewniej sprawdzą się ciemne krawaty na przykład w kolorach bazowych (jest to bordowy, granatowy oraz szary kolor). Warto jednak spróbować czegoś nowego i pokusić się na krawat męski w nieco jaśniejszych odcieniach takich jak żółty, zielony, a nawet pomarańczowy.

Granatowa koszula w kratkę plus krawat

Mogłoby się wydawać, że kratka nie jest na tyle elegancka, by był potrzebny do niej krawat. Co prawda, może nie jest to zestawienie na ważne konferencje, ale świetnie się sprawdzi w wielu sytuacjach takich jak wesele, spotkanie rodzinne, komunia, Wigilia i tym podobne. Można się również tak prezentować na co dzień w biurze. Kratka wprowadzi wyrazistość do każdej koszulowej garderoby. Biel i granat często są uznawane za zbyt mocny kontrast, by cokolwiek do niego dopasować. Wszystko da się jednak zrobić. Nie warto decydować się na jednolite krawaty, by nieco stłumić krzykliwość koszuli. Skutek może być odwrotny od zamierzonego. Dobrze jest wybrać krawat ze wzorem, lecz o niskim kontraście.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here