Jak oczyścić twarz domowymi sposobami

Oczyszczanie twarzy jest w zasadzie najważniejszym zabiegiem pielęgnacyjnym, o którym musimy bezwzględnie pamiętać, jeśli chcemy mieć zawsze piękną, świeżą oraz młodzieńczą cerę bez widocznych zmian skórnych, wągrów, wyprysków czy innego paskudztwa, jakie powstaje z zanieczyszczenia skóry twarzy.

Odpowiednie oczyszczanie koniecznie należy wykonywać dogłębnie przynajmniej dwa-trzy razy w miesiącu, jednak nie częściej, niż raz na tydzień.

Niekoniecznie w tym celu musimy udawać się do kosmetyczki czy kupować bardzo drogie specyfiki w aptekach czy drogeriach, ponieważ wystarczą normalne, domowe sposoby – będą one tak samo skuteczne, a zdecydowanie tańsze i bardzo proste do przygotowania, nie sprawiające kłopotu nawet laikom temacie samodzielnego przygotowywania specyfików do pielęgnacji ciała.

Peeling na bazie kawy

Jednym z najpowszechniej stosowanych, tanich oraz skutecznych sposobów na dogłębne oczyszczanie skóry jest peeling kawowy – w przypadku pielęgnacji skóry twarzy wystarczy wziąć odrobinę świeżo mielonej kawy na opuszki palców i zmoczyć ją wodą lub za pomocą oryginalnej oliwy z oliwek.

Jak oczyścić twarz domowymi sposobami

Taką papkę trzeba następnie nałożyć na twarz i wmasować w skórę okrągłymi ruchami. W ten sposób zostanie starty obumarły naskórek. Kolejnym etapem będzie dokładne umycie twarzy oraz jej wytarcie – krop pierwszy, czyli odświeżenie skóry, już za nami.

Parówka na twarz

Kolejnym etapem dokładnego oczyszczania twarzy będzie tak zwana parówka, robiona z gorącej wody wlanej do szerokiej miski, nad którą się nachylamy, nakrywając jednocześnie głowę ręcznikiem, aby maksymalna ilość pary leciała wprost na naszą twarz. Minimalnym czasem takiej parówki powinno być 10 minut. Ten zabieg daje nam rozszerzenie porów skóry, dzięki czemu jesteśmy w stanie skutecznie, szybko oraz bezboleśnie pozbyć się zaskórników oraz wągrów. Wągry powinny być wyciskanie nie na siłę oraz zawsze za pomocą chusteczki higienicznej. Jeśli ten etap chcemy pominąć, możemy szybko zamknąć pory, przemywając twarz kilka razy lodowatą wodą. To ostatnie równocześnie świetnie ujędrni skórę.

Odpowiednie odżywienie

Po tych wszystkich zabiegach czas na właściwe oraz dogłębne odżywienie skóry naszej twarzy. W tym celu musimy przygotować specjalną maseczkę, do której zużyjemy jedno żółtko, łyżeczkę miodu oraz sok z ćwiartki cytryny. Nałożona maseczka musi być na naszej twarzy aż do momentu, kiedy całkowicie zaschnie. Wtedy są spłukujemy – po jej zastosowaniu cera będzie oczyszczona i nawilżona.

Twarz można również przemyć szarym mydłem, a na koniec posmarować delikatnym kremem, przeznaczonym na przykład do pielęgnacji najdelikatniejszej możliwej skóry, a więc skóry dzieci. W każdej drogerii będziemy w stanie dostać na przykład krem Bambino dla dzieci. Najlepsze w opisywanym sposobie są efekty – widoczne już po pierwszym razie.

Trzeba jednak pamiętać, że takie zabiegi nieco również podrażniają twarz, dlatego dobrze jest robić niewielkie odstępy między poszczególnymi etapami. Dla lepszych efektów dobrze jest codziennie myć twarz właśnie szarym mydłem oraz stosować krem Bambino.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here