Jak taniej skompletować wyprawkę szkolną

0
1634

Wyprawka szkolna to spory wydatek. Dlatego zdecydowana większość rodziców szuka sposobów na tańsze zakupy.
Zanim wybierzemy się na zakupy wyprawki do szkoły, warto zrobić listę potrzebnych artykułów. W ten sposób unikniemy kupowania niepotrzebnych przedmiotów. Jeżeli na zakupy wybierzemy się spontanicznie i wraz z dziećmi, istnieje duże prawdopodobieństwo, że nasz koszyk zapełni się wieloma produktami promocyjnymi, które w rzeczywistości nie są naszym dzieciom potrzebne.

Podręczniki szkolne

Najkosztowniejszym elementem wyprawki szkolnej są podręczniki. Można je próbować odkupić od uczniów starszych klas, na kiermaszach, w antykwariatach. Jeżeli z jakichś powodów musimy nabyć nowe egzemplarze, najlepiej poszukać ich w księgarniach internetowych. W tym przypadku mamy możliwość przejrzenia ofert kilku księgarni w krótkim czasie, porównać ceny i wybrać ofertę najkorzystniejszą.

Marża na podręczniki zamawiane w księgarniach internetowych zazwyczaj jest niższa niż w księgarniach tradycyjnych. Przy zakupie większej ilości książek można uzyskać spore upusty. Dlatego warto dogadać się z rodzicami innych uczniów i wspólnie zamówić kilka kompletów podręczników szkolnych. Również stali klienci mogą liczyć na rabaty.

Stare podręczniki można sprzedać młodszym kolegom i koleżankom. Tym sposobem odzyskamy część pieniędzy na nie przeznaczonych. 

Plecaki, piórniki i inne artykuły szkolne

Kupując plecak czy piórnik wybierajmy modele uniwersalne, nie kierujmy się modą, która szybko przeminie. Takie artykuły mogą służyć dziecku kilka lat. Na zakupy wyprawki szkolnej najlepiej wybrać się bez dzieci. Plecaki, piórniki, zeszyty, przybory szkolne ozdobione postaciami z bajek z pewnością zawrócą dzieciom w głowach, a rodzice mogą łatwo ulec namowom dzieci. Kupowane w ten sposób towary często nie są warte swojej ceny.

Nie musimy też kupować całej wyprawki szkolnej od razu. Warto przejrzeć promocje w sklepach, które już od początku sierpnia będą konkurować ze sobą. We wrześniu w wielu sklepach mogą pojawić się też wyprzedaże artykułów szkolnych.

Zeszyty, plecaki i inne artykuły szkolne możemy kupić też w sklepach internetowych. Trzeba tylko zapoznać się z regulaminem sklepu, w którym robimy zakupy, poczytać opinie na temat sprzedawcy. Pamiętajmy też, że towar zakupiony online mamy prawo zwrócić.

Za kilka tygodni rozpocznie się szał szkolnych zakupów. Pamiętajmy, by robić zakupy z głową i nie ulegać pokusom.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here