Jak walczyć ze zmarszczkami bez użycia lasera?

Zmarszczki to bardzo powszechny problem, z którym boryka się większość kobiet w wieku dojrzałym. Ich zwalczanie nie należy do najprostszych zabiegów i bywa bardzo długotrwałe. Trzeba jednak pamiętać, że to, czy przeciwzmarszczkowy krem zadziała, zależy przede wszystkim od kondycji cery. Najlepsze efekty można otrzymać, jeśli rozpocznie się profilaktykę zmarszczek na długo przed ich pojawieniem się.

Skąd się biorą zmarszczki?

Na samym początku warto powiedzieć kilka słów na temat powstawania zmarszczek. Po 20., a w okolicach 25. roku życia zaczynają zanikać w skórze włókna kolagenowe, które odpowiadają za utrzymanie odpowiedniej sprężystości skóry. Zmniejsza się także warstwa naturalnego kwasu hialuronowego pełniącego funkcję wypełniacza – gdy w niektórych miejscach pod skórą tworzą się ubytki, skóra się zapada. W taki sposób tworzą się bruzdy, znane jako zmarszczki. Najbardziej narażone na ich powstawanie są miejsca, które marszczą się podczas wyrażania emocji, tj. okolice ust, oczu i nosa. To właśnie tam zmarszczki tworzą się w pierwszej kolejności. Coraz popularniejsze są metody laserowego usuwania zmarszczek, czyli np. metoda lasera frakcyjnego. Są to jednak zabiegi stosunkowo drogie i z tego powodu nie dla każdego osiągalna, aczkolwiek o bardzo wysokiej skuteczności. A czy zwykły przeciwzmarszczkowy krem poradzi sobie z ich usunięciem?

Jaki przeciwzmarszczkowy krem wybrać, aby zauważyć efekty?

Aby jak najlepiej dopasować przeciwzmarszczkowy krem do swojej cery, najpierw należy odpowiednio zinterpretować jej wymagania. Choć wydawałoby się, że skóra w wieku dojrzałym potrzebuje jedynie wygładzenia, to jej potrzeby w zależności od jej kondycji i typu mogą być naprawdę różne. Przykładowo: najbardziej typowy przeciwzmarszczkowy krem oprócz tego, że nawilża i wygładza, może też modelować owal twarzy, rozjaśniać przebarwienia, a to tylko część funkcji, jakie pełni. Niektóre kremy dostępne na rynku są naprawdę skuteczne, dlatego nie ma się co załamywać, jeśli zabieg laserem frakcyjnym jest poza zasięgiem. Dobry przeciwzmarszczkowy krem również poprawi kondycję skóry w tym ważnym okresie. Warto zwrócić uwagę na propozycje marki Dr Irena Eris, która, stawiając skórę dojrzałą na piedestale, zajmuje się głównie tworzeniem receptur przeznaczonych właśnie do jej pielęgnacji. Niejeden przeciwzmarszczkowy krem znajduje się także w ofercie L’Oreal Paris – linia Ekspert Wieku została stworzona specjalnie po to, aby kobiety w każdym wieku mogły cieszyć się piękną skórą. Druga opcja od tej firmy to seria Revitalift Laser X3, która, jak sama nazwa wskazuje, nawiązuje do laserowych zabiegów. Te kosmetyki mają wygładzić skórę i uelastycznić ją bez ingerencji specjalistów – zważywszy na to, że ich cena jest bardzo okazyjna, a efekty szybkie i spektakularne, można stwierdzić, że przeciwzmarszczkowy krem i inne kosmetyki z tej serii to rozwiązanie idealne.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here