Kusząca wspaniałą kulturą i niezwykłymi krajobrazami, jest Ziemia Sądecka atrakcyjnym punktem turystycznych wypraw. Jednym z tych miejsc, które mogą oczarować turystów, jest Łącko – ciekawe miejsce dla osób kochających piesze wycieczki, piękne widoki oraz góralską tradycję. Jakie atrakcje czekają tu na turystów?

Łącko jest jedną z ciekawszych miejscowości w dolinie Dunajca i potoku Czarna Woda. Dumą Łącka są piękne sady, wspaniałe widoki oraz korzystny mikroklimat. Korzystne warunki sprawiły, że dość wcześnie zaczęło się tu rozwijać osadnictwo, dzięki czemu okolica ta może się pochwalić również interesującą historią. W czasie wycieczki po Łącku i okolicznych wsiach można odkrywać dzieje tutejszych osad oraz poznawać ich niezwykły folklor. Na jakie atrakcje warto tu jeszcze zwrócić uwagę?

Kto odwiedzi Łącko, ten powinien zwrócić uwagę na miejscowy rynek – najważniejszy punkt na mapie tej dużej wsi. W pobliżu rynku znajduje się kościół z XVIII wieku, będący najstarszym zachowanym zabytkiem Łącka.
Główną atrakcją Łącka stały się tutejsze sady oraz lokalne produkty: jabłka, soki owocowe oraz słynna śliwowica. Majowe Święto Kwitnącej Jabłoni stało się tu jedną z najważniejszych tradycji, jest ono jednocześnie jednym z najważniejszych wydarzeń kulturalnych na terenie województwa małopolskiego. Druga ważna impreza, dzięki której Łącko cieszy się wielką sławą, to Święto Owocobrania. Te imprezy to wielkie atrakcje turystyczne, dzięki którym do Łącka zaglądają wycieczki z odległych zakątków Polski.

http://www.innebrzmienia.pl/

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here