Urządzanie łazienki jest dosyć kosztowne i wymaga olbrzymiej wyobraźni przestrzennej i wiedzy dotyczącej działania urządzeń sanitarnych. Źle zamontowana kabina prysznicowa może skutkować zalaniem sąsiada, niewłaściwie umieszczony sedes może utrudnić korzystanie z niego, a pralka w złym miejscu sprawi, że nawet duża łazienka będzie kompletnie nieustawna.

Warto wziąć projektanta
O ile pokój można przemalować, o tyle już złe zamontowanie umywalki i płytek ściennych może nas kosztować kolejne tygodnie remontu oraz sporo pieniędzy. Dlatego dużo osób decyduje się na wynajęcie projektanta wnętrz, który swoją wiedzą i doświadczeniem umożliwi najbardziej ergonomiczne ustawienie wszystkich niezbędnych sanitariatów. Powie też, jakie obecnie panują trendy w urządzaniu łazienek oraz jak wykończyć ją tak, by za kilka lat wciąż była modna i nie wymagała remontu.

Co jest teraz modne?
Zapewne w radach projektanta wnętrz pojawi się informacja o kolorach. Jeśli więc nie mamy skłonności do robienia remontu generalnego co 2 lata, musimy wziąć pod uwagę, takie kolory, które będą pasowały do różnych dodatków. To dlatego tak modne są obecnie łazienki w bieli, ecru, kolorach ziemi – brązach, beżach. Są najbardziej uniwersalne, a wprowadzenie do takiego wnętrza zmian mających na celu odmienienie go jest proste i co ważne tanie. Projektanci wnętrz wskazują też na dobór materiałów – kamień i drewno, czyli najbardziej naturalne elementy, które znakomicie sprawdzają się w łazience, jeśli zostaną odpowiednio dobrane, a także zaimpregnowane. Tutaj także warto poradzić się fachowca, bo wilgoć i zmienna temperatura panujące w łazience mają niebagatelny wpływ na trwałość drewna oraz kamienia. Źle dobrane będą wymagały szybkiej wymiany.

http://trendliving.pl/

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here