Masło shea – w jakim celu ten surowiec kosmetyczny wykorzystuje człowiek

Stosowanie substancji pochodzenia roślinnego jest powszechne w dzisiejszym świecie. Najlepsze dla człowieka są właśnie produkty w pełni naturalne. Wiedzą o tym firmy z branży kosmetycznej, które coraz chętniej odchodzą od sztucznych zamienników. Jedną z naturalnych substancji jest masło shea.

Masło shea – w jaki sposób jest pozyskiwane?

Surowiec ten występuje naturalnie w zachodniej i środkowej Afryce. Masło shea jest pozyskiwane z drzewa o nazwie Masłosz Parka. Swoją nazwę zawdzięcza odkrywcy – Mungo Parkowi. To on bowiem jako pierwszy odkrył tę roślinę i sprowadził do Europy masło shea. Drzewo to jest wyjątkowe. Rdzenni mieszkańcy Afryki otaczają je świętym kultem. Wynika to z faktu, że masłosz jest długowieczny. Potrafi przetrwać nawet trzysta lat, a na pierwsze owoce trzeba czekać nawet trzydzieści lat. Nic więc dziwnego, że ta roślina jest tak postrzegana. Europejczycy po raz pierwszy usłyszeli o niej w XVIII wieku. Już dwadzieścia lat po tym jak Mungo Park przywiózł masło shea ze sobą, stało się ono jednym z surowców kosmetycznych.

Masło shea – jak ten surowiec kosmetyczny wpływa na nasze ciało?

Masło shea to surowiec kosmetyczny, który jest dodawany do wielu kosmetyków. Zawdzięcza to bogatemu składowi. Masło shea jest przede wszystkim źródłem witaminy A i E. Znajdziemy w nim także witaminę F. Pod tą nazwą kryje się bowiem mieszanina trzech nienasyconych kwasów tłuszczowych – linolenowy,  arachidonowy oraz linolowy. Pomagają one rozluźnić mięśnie, dzięki czemu nakładany preparat jest w stanie lepiej się wchłonąć. Masło shea to surowiec kosmetyczny, który poprawia elastyczność skóry oraz zapewnia jej głębokie nawilżenie. Dzięki temu skutecznie ogranicza procesy starzenia. O kosmetykach zawierających tę substancję powinniśmy także pamiętać w okresie jesienno-zimowym. Nasza skóra jest bowiem wówczas narażona na silny wiatr, niskie temperatury i opady. Czynniki te skutecznie wysuszają skórę i podrażniają ją. Jeśli chcemy temu zapobiec, sięgnijmy po balsamy, pomadki i kremy zawierające masło shea. Znajdziemy je bez problemu w sklepach stacjonarnych czy internetowych. Jeden z nich jest dostępny w tym miejscu http://oqema.pl/. To jednak nie jedyne zastosowanie tego surowca kosmetycznego. Masło shea sprawdza się także w olejkach do masażu i środkach do mycia ciała.

Masło shea – gdzie jeszcze jest stosowane?

Poza branżą kosmetyczną masło shea także znalazło zastosowanie. Okazuje się bowiem, że może być skuteczne w impregnacji drewna. Efekt końcowy odświeżania mebli czy instrumentów za pomocą tego surowca może być zdecydowanie lepszy niż przy użyciu dedykowanych środków. Co ciekawe masło shea to nie tylko surowiec kosmetyczny. Istnieje także jadalna wersja tego oleju, którą mieszkańcy Afryki stosują od XIV wieku. Masło shea nie tylko zmienia smak potraw, ale i nadaje im wyjątkowego aromatu i konsystencji. Dlatego wszyscy miłośnicy kuchennych eksperymentów powinni spróbować takiego właśnie rozwiązania. Kto wie, może to właśnie ten dodatek, którego Wam w kuchni brakowało?

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here