Na czym polega powiększanie biustu tłuszczem?

Kobiety mogą zdecydować się na zabieg powiększenia biustu różnymi metodami. Jednym z nich jest powiększanie biustu tłuszczem pobieranym z ciała. Na czym dokładnie polega przeszczep tłuszczu tego rodzaju?

Marzenia o pełnym, jędrnym i dużym biuście wcale nie są takie trudne w spełnieniu. Obecnie, oprócz inwazyjnych zabiegów powiększania piersi, do dyspozycji są także zabiegi o znacznie mniejszej inwazyjności, które również pozwalają na uzyskanie atrakcyjnych rezultatów.

Jednym z bezpiecznych zabiegów poprawiających wygląd biustu jest powiększenie biustu własnym tłuszczem. Na czym dokładnie polega ten właśnie zabieg? Jakie są jego główne zalety? Ile trzeba za niego zapłacić?

Czym jest powiększenie biustu własnym tłuszczem?

Zabieg taki jak powiększenie biustu własnym tłuszczem jest jednym z rodzajów przeszczepu tłuszczu, czyli lipofillingu czy lipotransferu. To procedura polegająca na przeniesieniu tkanki tłuszczowej z jednej partii ciała do innej. W tym celu wykorzystuje się specjalne kaniule, które pobierają tkankę i następnie pozwalają na wszczepienie jej w inne miejsce.

Przeszczep tłuszczu pozwala zatem na wyszczuplenie jednych partii ciała i podkreślenie innych z wykorzystaniem własnej tkanki tłuszczowej. Jest ona pobierana najczęściej z okolic ud lub brzucha, a potem wszczepiana w miejsce docelowe, na przykład w piersi, jeśli chodzi o powiększenie biustu tłuszczem.

Zalety zabiegu powiększenia biustu własnym tłuszczem:

• naturalny efekt powiększonych, jędrnych piersi
• niskie ryzyko powikłań
• nie ma reakcji odrzucenia przeszczepu
• wyszczuplenie problematycznych partii ciała
• brak blizn pozabiegowych
• możliwość powtórnego wykonania zabiegu
• skrócenie czasu trwania rekonwalescencji
• krótki czas wykonania zabiegu w znieczuleniu miejscowym
• atrakcyjna cena zabiegu

Te zalety powodują, że obecnie powiększenie biustu własnym tłuszczem stało się jednym z popularnych zabiegów prowadzonych w wielu klinikach na terenie całego kraju.

Ile kosztuje powiększenie biustu własnym tłuszczem?
Cena zabiegu takiego jak przeszczep tłuszczu jest niższa niż zabiegu chirurgicznego wszczepienia implantów. Najczęściej musimy liczyć się z wydatkiem około 3 tysięcy złotych za modelowanie z wykorzystaniem ok. 20 ml tkanki tłuszczowej. W przypadku ponownych zabiegów ceny najczęściej są niższe.

Dokładne cenniki za powiększanie biustu tłuszczem można znaleźć już teraz na stronach internetowych klinik zajmujących się prowadzeniem tego rodzaju zabiegów.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here