Palety plastikowe

Palety są podstawowym elementem, który wpływa na prawidłowe funkcjonowanie sieci dostaw i dystrybucji. Jest to część obsługi produktów, która stosowana jest we wszystkich łańcuchach dostaw.

Czym są plastikowe palety?

Plastikowe palety od kilku lat są bardzo często używane w procesach transportu i dystrybucji. Można powiedzieć, że wypierają palety drewniane. Europalety plastikowe są bardzo wytrzymałe i solidne, a do tego łatwo można utrzymać je w czystości. Ponadto producenci robią wszystko, by plastikowe palety były użytkowane przez bardzo długi czas i mogły znajdować zastosowanie w przeróżnych branżach. Europalety plastikowe to płaskie konstrukcje używane do transportu, które podtrzymują różne towary i produkty w sposób stabilny, tak że łatwo można przenieść całą paletę wraz z towarem za pomocą wózka widłowego lub podnośnika. Dzięki plastikowym paletom przenoszenie jest wykonywane w sposób bardzo efektywny.

Palety plastikowe – zastosowanie

Palety mają szerokie zastosowanie w wielu branżach, gdzie trzeba przenosić i przechowywać towary. Z uwagi na wykonanie ich z tworzywa sztucznego i wytrzymałość stały się ostatnio bardziej popularne niż zwykłe palety drewniane, które są mniej odporne na czynniki zewnętrzne i uszkodzenia. Europalety plastikowe są stosowane w branży przemysłowej, spożywczej, czy chemicznej. Tak naprawdę mogą być stosowane wszędzie tam, gdzie tylko pojawia się potrzeba efektywnego przechowywania i przenoszenia produktów.

Czym wyróżniają się palety plastikowe?

Europalety plastikowe charakteryzują się przede wszystkim ogromną wytrzymałością dostosowaną do obciążeń różnego rodzaju. W odróżnieniu od palet drewnianych, te plastikowe nie wymagają konserwacji i napraw, nie są narażone także na pleśnie i grzyby. Plastikowa paleta to stabilność i ekologiczność, gdyż może ona być w 100% poddana recyklingowi. Zastępując palety drewniane paletami plastikowymi można zminimalizować ryzyko uszkodzeń, jak wystające gwoździe i drzazgi. Szczególnie w branży spożywczej widać, iż palety plastikowe są częściej używane niż drewniane z uwagi na większą higieniczność tych produktów. Ponadto europalety służą przez wiele lat bez żadnych napraw, a po okresie eksploatacji mogą być ponownie przetworzone. Jest to niewątpliwa zaleta, gdyż drewniane palety mają krótki okres żywotności i często należy je naprawiać, by mogły jeszcze posłużyć.

Plastikowe palety z powodzeniem wypierają te drewniane. Dzięki swoim zaletom są o wiele bardziej praktyczne, szczególnie dla branży spożywczej.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here