Podsłuch telefonu

Zastanawiasz się, czy możesz mieć podsłuch w telefonie? Istnieje takie ryzyko! Dowiedz się, co zrobić, by zadbać o swoje bezpieczeństwo.

Telefon to skuteczne narzędzie inwigilacji i niezwykle skuteczny podsłuch

Smartfony to urządzenia, które stworzone zostały z myślą o zapewnieniu nam prostej i wygodnej komunikacji. Ich możliwości dają nam wiele korzyści, lecz jednocześnie sprawiają, że mogą one bardzo skutecznie analizować otaczającą nas rzeczywistość i przechwytywać bardzo poufne dane. Aktualnie są one nieodłącznym elementem naszego codziennego życia. Często jednak bywa tak, że pokładamy zbyt wiele zaufania w niewielkie urządzenia z ekranem, które stanowią nasz podstawowy sposób porozumiewania się ze światem – zarówno realnym, jak i wirtualnym.

Praktycznie każdy smartfon niemal bez przerwy łączy się z internetem, siecią komórkową czy serwerami aplikacji, przetwarzając ogromne ilości danych. Telefon to także GPS, kamera, dyktafon – jego możliwości są naprawdę szerokie. Podobnie jak możliwości niepowołanych osób, którym zależy na tym, by przejąć kontrolę nad naszą prywatnością.

Podsłuch to nie wszystko!

Ze względu na tak szeroką funkcjonalność smartfona osoby odpowiedzialne za tworzenie aplikacji szpiegowskich mogą skorzystać z wachlarza różnych funkcji, które prowadzą do przechwycenia naszych danych. Mowa tu zarówno o naszej lokalizacji, treści wiadomości tekstowych i głosowych, jak i hasłach czy treściach wyświetlanych na ekranie. Dostępne na rynku programy szpiegowskie są tak skuteczne, że sami nie jesteśmy w stanie zrobić zbyt wiele, by się przed nimi zabezpieczyć. Warto przede wszystkim dbać o odpowiedzialne korzystanie ze smartfona – powinniśmy instalować jedynie aplikacje z zaufanych źródeł i unikać klikania podejrzanych linków. Jednak niekiedy nawet to nie wystarczy – z tego względu warto wyposażyć się w dodatkową ochronę.

Skuteczne metody na sprawdzenie, czy telefon jest szpiegowany

Jeśli obawiamy się śledzenia, musimy zdecydować się na instalację dedykowanej aplikacji, która pomoże nam wykryć, czy nasze dane trafiają w ręce osób trzecich. Poza posługiwaniem się na przykład bezpiecznym komunikatorem, możemy skorzystać z kodów MMI (w szczególności *#21#), wpisując je w pole wyboru numeru na telefonie. Daje to nam dostęp do informacji, gdzie są wysyłane dane z naszego telefonu. Skuteczniejsze jest jednak wszechstronne zadbanie o bezpieczeństwo z odpowiednią, polecaną przez ekspertów aplikacją taką jak UseCrypt Messenger. Opinie o UseCrypt Messenger są zdecydowanie pozytywne, wyrażone zarówno przez ekspertów, jak i zwykłych użytkowników.

Dlaczego UseCrypt Messenger to odpowiednie rozwiązanie dla osób, które chcą zadbać o swoją prywatność?

UseCrypt Messenger to komunikator, który skutecznie chroni nas przed osobami dążącymi do przejęcia naszej prywatności. Aplikacja blokuje niebezpieczne połączenia wychodzące i weryfikuje, czy kontaktujemy się z rozmówcami w bezpiecznych warunkach. Ponadto sprawia, że programy szpiegowskie nie są w stanie nas śledzić, a jednocześnie skutecznie szyfruje przesyłane przez nas wiadomości. Co więcej, żadne dane na nasz temat nie są przechowywane na serwerze – trafiają tam jedynie informacje niezbędne do wykonania połączenia. To wszystko sprawia, że UseCrypt Messenger jest w stanie skutecznie chronić prywatność użytkowników.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here