Przedłużanie włosów – sposób na piękną fryzurę

0
1150

Długie włosy są symbolem kobiecości, dlatego panie tak wiele inwestują w pielęgnację swoich włosów i zabiegi fryzjerskie, mające poprawić ich kondycję. Pomimo tego, nie każda kobieta może pochwalić się bujną, długą fryzurą, a coraz większym zainteresowaniem cieszy się przedłużanie włosów.

  1. Dlaczego panie decydują się na przedłużanie włosów?
  2. Długie włosy bez wysiłku

Przedłużane włosy wcale nie muszą wyglądać sztucznie i kiczowato. Obecnie dostępne w specjalistycznych sklepach włosy tape on i clip in to naturalne pasma, dzięki którym fryzura zyskuje nowy, elegancki wygląd.

Dlaczego panie decydują się na przedłużanie włosów?

Odkąd sztuczne włosy wyglądają równie atrakcyjnie jak te naturalne, każdego roku przybywa kobiet, które poddają się przedłużaniu włosów. Podczas gdy naturalne włosy odrastają przez długi czas, przedłużanie i zagęszczanie włosów daje natychmiastowy efekt „wow”. Nie trzeba więc czekać długich miesięcy, żeby odzyskać wymarzoną fryzurę – można ją mieć w zaledwie kilka godzin. Ilość metod przedłużania włosów sprawia, że zabieg można wykonać u niemal każdej kobiety – wystarczy znaleźć odpowiedni salon i fryzjera z doświadczeniem, który posiada właściwe akcesoria fryzjerskie. Specjalista pomoże dobrać odpowiednią metodę przedłużania, a także kolor i długość pasemek włosów, oraz wykona zabieg zgodnie ze sztuką fryzjerską.

Długie włosy bez wysiłku

Dostępne na rynku metody przedłużania włosów są ciągle udoskonalane. Sam zabieg ma stosunkowo krótką historię, a wokół pielęgnacji włosów przedłużanych narosło wiele mitów. Prawidłowa pielęgnacja ogranicza się do używania naturalnych kosmetyków, które są pozbawione głównego składnika mogącego zniszczyć włosy, a więc siarczanów. Doczepiane włosy można myć maksymalnie trzy razy w tygodniu, pamiętając, aby nie szorować ich, a jedynie spłukiwać z ich powierzchni powstałą z szamponu pianę. Kilka razy dziennie należy je rozczesywać szczotką z miękkim włosiem, a produkty do pielęgnacji nakładać od połowy pasm po ich końce.

Przedłużanie naturalnych pasm nie uszkadza włosów, nie obciąża ich i nie powoduje wypadania, pod warunkiem, że fryzjer wybierze odpowiednią metodę. Stosowane do przyczepiania włosów środki mogą uczulać skórę głowy, z reguły są jednak bezpieczne, zarówno dla skóry, jak i włosów, czy odzieży (do zabezpieczania tej ostatniej podczas zabiegu wykorzystywane są pelerynki fryzjerskie). Włosy przedłużane można też dowolnie stylizować, zarówno metodami na ciepło, jak i na zimno. Tych pierwszych nie należy jednak nadużywać, ponieważ mogą spowodować szybsze zużycie się doczepianych pasm.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here