Sportowe aktywności dla mniej lub bardziej zaawansowanych to podstawa naszego funkcjonowania i moda, w którą wpisują się chętnie całe rodziny. Popularną dyscypliną staje się jazda na rolkach, ponieważ wymaga jedynie w miarę przygotowanego terenu i już można cieszyć się z zabawy. W sklepach znajdziemy rolki do jazdy dla dzieci, damskie a także modele dla mężczyzn. Poza tym będziemy rozróżniać produkty w zależności od specyfiki jazdy oraz poziomu zaawansowania.

Idealne rolki do jazdy na trasę

Motywacji do tego, by założyć rolki do jazdy i ruszyć na tor czy do parku, jest naprawdę dużo. Dzieci uwielbiają tę aktywność, a starsi traktują ją jako relaks, sposób na zrzucenie zbędnych kilogramów czy też wykonywanie skomplikowanych akrobacji lub osiąganie zawrotnych prędkości. Szczególnie te dwa ostatnie przykłady będą wymagać od nas specjalistycznych rolek do jazdy np. dostępnych na stronie  https://www.skitenis.pl/pl/rolki-rollerblade/2220-rolki-rollerblade-twister-pro-urban.html rolek Rollerblad Twister Pro urban, które zapewnią bezpieczeństwo i dadzą większe możliwości.

Przede wszystkim kółka

Niezwykle ważnym elementem rolek do jazdy są koła. Najczęściej znajdziemy w modelach cztery, chociaż zdarzają się takie z trzema, dwoma lub nawet pięcioma kółkami. Poza ilością najważniejszym parametrem będzie materiał, z jakiego są wykonane. Specjaliści zalecają, by unikać kółek z plastiku czy innych twardych i kruchych materiałów. Najlepiej natomiast sprawdza się poliuretan, który jest wytrzymały, elastyczny i przyczepny. Poza tym warto spojrzeć na średnicę kółek. W modelach szybkościowych będzie ona zdecydowanie większa. To będzie gwarantowało osiąganie dużych prędkości, ale za to zminimalizuje zwrotność. Tę w rolkach wyczynowych gwarantują niewielkie kółka. Pozwolą wykonywać najdziwniejsze akrobacje, ale za to nie pojedziemy w nich po nierównym terenie. Złotym środkiem stają się więc modele uniwersalne z kółkami w rozmiarze od 70 do około 85 milimetrów.

Warto również pamiętać, że poza rozmiarem niezwykle ważnym kryterium będzie twardość kółek. Tę określa się w liczbach poprzedzających literę A. Im mniejsza będzie wartość liczbowa, tym kółka będą bardziej miękkie. Te w zakresie 74A do 82A będą stawać dość duży opór, więc nie osiągniemy w nich dużych prędkości. Są natomiast niezwykle wygodne, ponieważ pochłaniają drgania i nierówności. Ich wadą jest dość szybkie zużycie. Szybszą jazdę zapewnią twarde kółka mieszczące się w przedziale 84A do 101A. To również wytrzymałe rozwiązanie, ale zdecydowanie mniej wygodne. Warto również zwrócić uwagę na rodzaj łożyska. To ono odpowiada za sprawność kręcenia się kółek. Mały opór pozwala uzyskać dość duże prędkości.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here