Tiulowe dekoracje nie tylko na wesele

0
776

Tiul to rodzaj materiału, który kiedyś nieodzownie kojarzony był z bielą i… panną młodą. Obecnie ten materiał stosowany jest nie tylko do dekoracji sal weselnych i szycia sukien ślubnych. Ponadto też współczesny tiul występuje w różnych tonacjach kolorystycznych, co daje wiele możliwości, jeżeli chodzi o dekorowanie. Teraz z kolorowego tiulu można zrobić naprawdę ciekawe ozdoby nie tylko na wesele, ale też np. na urodziny dziecka, chrzciny, przyjęcie komunijne, rocznicę ślubu czy sylwestra.

Tiul w praktyce – wiele kolorów i możliwości

Tiul rolkowany jest bardzo delikatny i subtelny, a jednocześnie na tyle sztywny, że jego formowanie nie sprawia wielu trudności. Ten materiał nie gniecie się, przez co jest lubiany i często stosowany do dekoracji. Warto wykorzystać go jako bieżnik na stole podczas przyjęcia, ale może posłużyć również jako dodatkowa dekoracja przy balonikach. Modne obecnie szklane wazony też będą ciekawie wyglądać, jeżeli dodasz im kokardę z lekkiego tiulu w ciekawym kolorze. Sufit sali, na której ma być zorganizowana impreza warto przyozdobić pomponami z tiulu. Ciekawą opcją będzie też ozdobienie krzesełek albo ławek gości przy pomocy tego materiału. Kolorowe tiule na rolce to typowy „must have”, który powinien posiadać w swoim wyposażeniu każdy organizator imprez okolicznościowych. Wiele interesujących odsłon tego materiału można znaleźć na stronie internetowej pod linkiem: https://szklanatorebka.pl/pl/c/TIUL-NA-ROLCE/210.

Tiulowe dekoracje nie tylko do kościoła

Państwo młodzi mogą wykorzystać tiul nie tylko do udekorowania ławek czy krzesełek w kościele. Bardzo interesującą i obecnie – dość popularną opcją jest też stworzenie ścianki za parą młodą z białego materiału, światełek oraz tiulu. Lekko prześwitujący biały tiul daje efekt pół transparentności, dzięki czemu efekt, jaki tworzą światełka jest delikatny i subtelny. Tiulowe kokardki mogą też służyć do przyozdobienia płotu, bramy, a nawet domu przyszłej pani młodej. Kolorowy tiul sprawdzi się idealnie przy stoliku ze słodkościami na sali weselnej – można nim zasłonić nogi stołu, a przy tym dodatkowo pokreślić kolor przewodni zabawy.

Tiul na inne imprezy – przykłady zastosowania

Z uwagi na tak liczne zalety tiulu jako materiału do dekoracji, warto nie zapominać o nim podczas organizowania również innych imprez okolicznościowych. Nawet zabawa choinkowa dla dzieci w szkole na sali gimnastycznej może stać się bardziej wyjątkowa jeżeli na szczebelkach drabinek zostaną umieszczone kolorowe kokardki albo girlandy z tiulu. Takie same girlandy mogą ciekawie wyglądać w domu przy balustradzie schodów podczas domówki, osiemnastki, urodzin młodszego dziecka czy sylwestra. Złoty tiul to znakomity wybór na tego rodzaju imprezy, a w przypadku chrzcin warto pokusić się o klasyczną biel albo odpowiednio jasny róż czy błękit w zależności od płci dziecka.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here