Wydobądź swój naturalny blask

W tym roku najpopularniejszy jest makijaż z efektem glow. Bez obciążenia lub mocnych odcieni – ma być promiennie i jak najbardziej naturalnie. Tegorocznym hitem jest więc rozświetlający krem BB, który nawilży skórę i sprawi, że przez wiele godzin wygląda, jak gdyby była lekko muśnięta słońcem, odżywiona oraz wypoczęta.

Wizażyści w tym roku stawiają na wydobycie naturalnego blasku swoich klientek. Dlatego wykonywane przez nich makijaże są bardzo rześkie, promienne i sprawiają, że kobieta wygląda w nich olśniewająco – naprawdę glow! Mocne akcenty są dopuszczalne jedynie podczas wieczorowych, ważnych spotkań, gal czy bankietów. W przypadku innych make-upów nie trzeba jednak codziennie biegać do ekspertów, by wyglądać pięknie. Rozświetlający krem BB, rozświetlacz w kroplach, sypki czy kamieniu – te kosmetyki sprawią, że sama wykonasz sobie perfekcyjny, modny makijaż.

Rozświetlający krem BB – hit wśród hitów

W tym roku w kosmetyczce dbającej o siebie, panującej nad własnym życiem kobiety musi znaleźć się rozświetlający krem BB. To dzięki niemu każdego dnia będzie wyglądała zdrowo i promiennie przez wiele godzin.

Kremy BB zyskały dużą popularność w ostatnich latach. Nawilżają skórę i pomagają w ukryciu pewnych niedoskonałości w postaci zaczerwień, wyprysków lub innych, równie kłopotliwych. Kosmetyk charakteryzuje się tym, iż jest mieszanką preparatów upiększających oraz pielęgnujących. Świetnie sprawdza się jako alternatywa dla fluidu, szczególnie latem, gdy chcemy dać cerze nieco odpocząć od ciężkich kosmetyków. Rozświetlający krem BB musi być jednak nałożony w mniejszej ilości, w innym przypadku stworzy efekt maski. Gdy chcemy uzyskać nieco mocniejsze krycie zaleca się nakładanie kosmetyku warstwowo.

Rozświetlający krem BB – jak go nakładać?

Jeśli stosujemy toniki bądź inne preparaty, to zanim wklepiemy rozświetlający krem BB, powinniśmy odczekać kilka minut. W innym przypadku preparat może nie połączyć się ze skórą tak, jak powinien. Wówczas istnieje ryzyko pojawienia się niezbyt ładnych smug bądź plam.

Eksperci zalecają, by rozświetlający krem BB wklepywać w skórę, a nie rozcierać. Najlepiej odpowiednią ilość kosmetyku nałożyć punktowo na różne części twarzy – nos, czoło, podbródek czy policzki. Następnie go delikatnie wklepujemy. Dlaczego właśnie tak? Bowiem wtedy krem się lepiej wchłania, a co za tym idzie – lepiej wygląda. Wklepywanie doskonale wpływa też na kondycję skóry, pobudzając jej metabolizm komórkowy.

Rozświetlający krem BB można też nałożyć za pomocą miękkiego pędzla czy specjalnej gąbki do makijażu. Jednak eksperci radzą, by po rozsmarowaniu i tak jeszcze lekko wklepać kosmetyk, a raczej jego ewentualne pozostałości.

Wybierz odcień idealny dla Twojej skóry

Rozświetlajacy krem BB może mieć wiele różnych odcieni. Wystarczy zerknąć na ofertę L’Oreal (BB Bonjour Nudista), Bereminerals (Complexion Rescue) bądź Prestige (Creme D’Escargot BB). Warto wybrać taki, który jest jak najbardziej zbliżony do koloru naszej skóry. Dzięki temu unikniemy efektu sztucznej czy nienaturalnej maski oraz kontrastu między szyją i dekoltem a twarzą. Wygląda to bowiem mało estetycznie lub nawet sztucznie.

W ofercie niektórych marek dostępny jest też rozświetlający krem BB z drobinkami złota. Świetnie sprawdza się szczególnie w przypadku pań o ciemniejszej karnacji albo dość mocno opalonych.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here