Jest kwiecień, a to oznacza tylko jedno…że za mniej niż dwa miesiące rozpocznie się sezon windsurfingowy. Miłośnicy pływania na desce z żaglem już zacierają ręce, nie mogąc się doczekać swojego pierwszego pływania w tym roku.

Wyjazdy zorganizowane będą lepszą opcją dla osób początkujących. Wyjazdy takie organizuje niemalże każda, polska szkoła windsurfingu. Tu w całości można zdać się na organizatorów, zarówno w kwestii wyboru miejsca, programu szkoleń, jak i organizacji czasu wolnego.

Obozy windsurfingowe w Polsce

Najpopularniejszym miejscem wybieranym do nauki windsurfingu jest Półwysep Helski. Głównie ze względu na idealne warunki jakie tam panują. Zatoka Pucka to wprost wymarzone miejsce dla wind oraz windsurferów. Długi brzeg, rozległe płycizny, piaszczysta plaża i dno i idealne warunki wietrzne – czyli wszystko to, czego potrzeba by uczyć się pływania na desce. Ale Półwysep Helski to jedyne miejsce gdzie można sobie posurfować. Podobne warunki czekają na miłośników deski również w Świnoujściu, Dziwnowie czy w okolicach Międzyzdrojów. Właściwie możliwe jest to niemal na większości dużych zbiorników wodnych tj. Zalew Rybnicki, Jezioro Rożnowskie, Zalew Koronowski, Zegrzyński czy Sulejowski.

Windsurfing za granicą

Grecja, Egipt, Wyspy Kanaryjskie, Turcja, Hiszpania i Włochy to najpopularniejsze, zagraniczne kierunki windsurfingowe. Wybór jest naprawdę ogromny, bo w każdym z nich jest co najmniej kilkanaście lub nawet kilkadziesiąt baz zlokalizowanych w różnych kurortach.

I tu i tu organizowane są obozy windsurfingowe, i warto zacząć rozglądać się za nimi, bo sezon zaraz się zacznie.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here