Zakup rolet - na co warto zwrócić uwagę?

Frustrujące jest dla Was to, że wpadające do środka konkretnego domu lub mieszkania słońce przeszkadza Wam w spokojnym realizowaniu różnych czynności? Chodzi nam między innymi o oglądanie telewizji, czytanie książki, odrabianie zadania na jutrzejsze lekcje itp. Dużo osób w takiej sytuacji decyduje się zatem kupić rolety wewnętrzne. Co jest istotne w tym temacie? Jakie czynniki koniecznie powinny być wzięte pod prywatną lupę, żeby zakupy na wielu frontach były po prostu udane?

Montaż inwazyjny czy bezinwazyjny?

Sporo osób o tym zapomina, a jest to przecież bardzo ważna kwestia… Trzeba zdecydować się, jaki montaż będzie lepszy. Do wyboru jest opcja inwazyjna oraz bezinwazyjna. Czym charakteryzują się te rozwiązania? Jeśli chcecie zamontować rolety inwazyjnie, to warto wiedzieć, że taka opcja jest rozpatrywana na przykład w wypadku starszych okien – już po zakończonym okresie gwarancyjnym. Jak to jest w przypadku nowych elementów tego typu? W takiej sytuacji trzeba sprawdzić, czy wkręcenie rolety w listwy nie pozbawi Was szansy na ewentualną reklamację okna w przyszłości. Nie brakuje ludzi, którzy decydują się także bezinwazyjnie przymocowywać narzędzia do skutecznej walki ze słońcem i zbyt szybkim nagrzewaniem się pomieszczeń. Tutaj chodzi o to, że fachowcy zawieszają system osłonowy na bezinwazyjnych haczykach. Alternatywą jest przyklejenie go po prostu do ramy okna. Na skutek tego ewentualny demontaż nie pozostawia żadnych otworów w konstrukcji okna.

Zobacz również: Rolety zewnętrzne – czy warto posiadać?

Dlaczego dobrym wyborem są rolety na wymiar?

Oczywiście, montaż to nie jedyna ważna kwestia w trakcie wyboru rolet wewnętrznych. Bardzo ważne jest to, aby zdecydować się na akcesoria pochodzące wyłącznie od dobrego producenta. Wtedy jest bowiem mniejsze ryzyko, że jakość takich elementów będzie pozostawiała cokolwiek do życzenia. Statystyki pokazują, że coraz więcej osób decyduje się w dzisiejszych czasach na rolety na wymiar. Dlaczego taka sytuacja ma jednak miejsce? Chodzi o to, że rolety na wymiar mogą być perfekcyjnie dopasowane do konkretnego pomieszczenia. Szczególnie jest to przydatne uwzględniając okna mające nietypowe wymiary, jak na przykład dachowe… W takiej sytuacji specjaliści przyjeżdżają i wykonują niezbędne pomiary. Oczywiście, można zrobić to samodzielnie, aczkolwiek jeśli nie macie w tym temacie doświadczenia, to lepiej jest postawić na fachowców z prawdziwego zdarzenia. Profesjonaliści zapisują wyniki, a następnie jest wykonywana produkcja. Ostatnim aspektem w tym procederze jest zaś szybka oraz dokładna instalacja.

Artykuł powstał przy współpracy z ekspertami firmy SURMA – producentem rolet i żaluzji (www.systemysurma.pl)

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here