Zgrywanie i edycja zdjęć cyfrowych.

Wszędzie gdzie jeździmy, czy to na wakacje, czy na wyjazdy służbowe zawsze mamy ze sobą telefon. Najnowocześniejsze aparaty telefoniczne pozwalają nam zrobić zdjęcia o jakości o której parę lat mogliśmy tylko pomarzyć. Wtedy posiadanie lustrzanki pozwalało nam na fotografowanie w dobrej jakości. Teraz każdy ma przy sobie taki aparat.
Po wyjeździe wakacyjnym, pierwsze co robimy to chcemy się spotkać ze znajomymi i przyjaciółmi i opowiedzieć o naszej przygodzie. Wtedy też pokazujemy i chwalimy się pamiątkami, ciuchami które stamtąd przywieźliśmy czy też zdjęciami które wykonaliśmy w pięknych miejscach.
Zdjęcia w aparatach zapisują się na kartach pamięci, w telefonach jest podobnie dlatego też taką kartę można podpiąć do komputera. Gdy tylko komputer znajdzie nam kartę, która pojawi się jako pendrive, możemy przystąpić do kopiowania zdjęć i filmów na dysk. Warto utworzyć katalog, bądź nawet kilka katalogów i posegregować od razu zdjęcia aby nam się nie pomieszały na przykład z innym wyjazdem.
Bardzo dobrym pomysłem jest również zainstalowanie programu do katalogowania zdjęć. Można ja wtedy sortować, tagować i dowolnie oznaczać.
Gdy już skopiowaliśmy pliki na dysk, warto – przed pokazaniem ich znajomym – trochę je poprawić bądź wyretuszować. Służą do tego także proste programy graficzne, bądź bardziej skomplikowane. Jednakże, do ich obsługi potrzebujemy już nie lada umiejętności.
Bardzo często ludzie, po powrocie z wakacji chcą jednak mieć fizyczną wersje swoich zdjęć. Drukują zdjęcia, obrazy które później wieszają w antyramach a nawet foto albumy. Tworząc na przykład taki foto album musimy jednak poprawić zdjęcia a na pewno zmienić jego rozdzielczość. Jak zmienić rozdzielczość zdjęcia? Posłużą nam do tego wcześniej wspomniane programy do obróbki graficznej.
Zdjęcia w takich programach możemy wycinać, przycinać, poprawiać kolory i kontrast, a nawet usuwać niechcianych ludzi z tła. Opcji jest nieskończenie wiele, ogranicza nas tylko własna wyobraźnia i pomysł.
Przecież takie wspomnienia zostają na całe życie, dlatego warto je zawsze mieć pod ręka, na dysku czy na przykład jako magnes w kuchni na lodówce.

http://www.zieloni2004.pl/

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here