Co gotować psu?

Posiadanie psa to wielka radość i przyjemność ale także wielki obowiązek. Pies, jak każda żywa istota, ma swoje potrzeby, które właściciel musi zaspokoić, aby zwierzak był zdrowy i prawidłowo się rozwijał. Wśród obowiązków właściciela jednym z najważniejszych jest odpowiednie żywienie psa.
Nie ma uniwersalnego, jednego rodzaju pożywienia dla wszystkich psów. W zależności od wieku, rasy, rodzaju sierści, aktywności psie jedzenie musi zawierać odpowiednio zbilansowane składniki. Inne porcje i o innym składzie damy owczarkowi kaukaskiemu pilnującymi naszego domu a co innego i w innej ilości potrzebuje spędzający życie na kanapie yorkshire terrier. Więc co gotować psu, aby zapewnić mu wszystkie niezbędne składniki – energetyczne, budulcowe, witaminowe i mineralne? Przede wszystkim warto zastanowić się, czy samodzielne gotowanie jest na pewno dobrym rozwiązaniem. Można przecież kupić gotowe karmy suche lub mokre, które mają skład bardzo dobrze dobrany dla konkretnej rasy, wielkości psa, jego wieku. Inne karmy są dla szczeniaków – delikatne, małe kawałki z dużą ilością białka. Młode, dorosłe, bardzo aktywne psy mają karmy z dużą zawartością białka i węglowodanów oraz z dodatkiem tłuszczów. Psy – seniorzy w mieszankach dostają przede wszystkim białko, witaminy, minerały i błonnik. Karma dla seniorów ma znacznie mniejszą wartość energetyczną z uwagi na ograniczoną aktywność ruchową starszych psów.
Jeśli jednak chcemy sami gotować w domu posiłki dla naszego przyjaciela, to powinny się one składać z białka (mięso drobiowe, wołowe, wieprzowe), tłuszczu, węglowodanów (makaron, ryż, kasza) oraz zawierać dodatek warzyw.

http://www.pozytywnazmiana.pl/

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here