Gdyby przeprowadzić (kolejną już) ankietę z pytaniem: co cenisz w kobiecie, atrakcyjność fizyczna zajęłaby by pewnie pierwsze miejsce. Tymczasem są obszary kobiecego „ja” podobnie, a nawet bardziej godne męskiego uznania.

1. Podzielność uwagi

Nie jest to mit – badania naukowców z Uniwersytetu w Hertfordshire potwierdziły, że w sytuacji, gdy kobieta i mężczyzna próbują wykonać kilka prostych czynności w tym samym czasie, panie dużo lepiej sobie radzą. Co więcej, są lepiej przygotowane na wykonanie kolejnych czynności, nie kończąc jeszcze tych poprzednich.

Po prostu kobiety mają to coś: refleks i zdolność do skupiania się na wielu rzeczach jednocześnie.

2. Większą odporność na stres

To może się wydać zaskakujące dla samych kobiet – zwykle mężczyzna stara się bowiem nie pokazywać, że coś go stresuje, tłumi to w sobie i ona nawet nie zdaje sobie sprawy z tego, co się z nim dzieje. Ale tak jest drogie panie – ze stresem radzicie sobie lepiej. A wszystko dzięki estrogenowi, który stanowi naturalną barierę przed szkodliwymi skutkami stresu.

3. Szczerość

Może część facetów się uśmiechnie, ale faktem jest, że panie potrafią otwarcie mówić o swoich uczuciach i problemach, natomiast panowie mają z tym pewien problem i nie zawsze umieją (albo chcą) te uczucia odpowiednio nazwać. Panie są też bardziej skłonne do podpowiadania różnych rozwiązań w przypadku problemów w związku. Jeśli ten problem występuje po stronie partnera (np. słaba erekcja lub brak satysfakcji seksualnej z powodu mikropenisa), kobieta potrafi umiejętnie zaproponować możliwe wyjścia z tej sytuacji, tak, by nie urazić partnera (przykładowo, powie: Koleżanki facet próbował ostatnio Penirium – dzięki temu ich życie seksualne zyskało na jakości. Może wypróbujemy i my?).

4. Gotowość do podejmowania wyzwań

Kobiety zwykle z sukcesem podejmują nowe wyzwania. I nawet, jeśli powinie im się noga, to dalej próbują, aż do skutku. Widać to np. w biznesie, gdzie jest ich coraz więcej. Coraz częściej również zakładają własne firmy.

5. Opiekuńczość

Kobieca troska to coś, co powoduje, że mężczyźnie chce się wracać do domu. Przy kobiecie opiekuńczej mężczyzna nie musi się martwić o domowe ognisko, atmosferę rodzinną, no i zawsze może liczyć na wsparcie.

6. Poczucie humoru

To cecha, która sprawia, że każde napięcie zostanie rozładowane. Poczucie humoru u kobiety sprawdza się praktycznie w każdym momencie i nawet, jeśli nie grzeszy ona szczególną urodą, może tym zdobyć niejedno męskie serce.

Panowie, na koniec taki apel do was: nie patrzcie tylko na twarz i nogi. Patrzcie w serce!

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here