Czy farbowanie włosów henną jest skuteczne?

Farbowanie włosów nie pozostaje dla nich obojętne. Stosowanie chemicznych preparatów osłabia cebulki, a włosy mimo używania drogich odżywek stają się coraz cieńsze i tracą dawny blask. Wiele kobiet, zmuszonych do regularnej koloryzacji włosów, poszukuje zatem naturalnych alternatyw. Jedną z nich jest henna.

Czym jest henna?

Henna to po prostu sproszkowane liście krzewu hennowego, nazywanego inaczej lawsonią bezbronną. Roślina ta hodowana jest w Afryki oraz w Azji (z naciskiem na Indie, Sri Lankę i Pakistan). Posiada nie tylko walory koloryzujące. Henna Hesh zawiera wiele składników mineralnych, w tym między innymi potas, wapń, magnez, a także błonnik, kwas oleinowy oraz szereg witamin – A, B oraz D. Barwnik, zawarty w hennie ma niezwykłą siłę, ponieważ podczas farbowania dochodzi do samej nasady włosa. Poza tym efekt koloryzacji przy użyciu tego składnika utrzymuje się nawet do kilkunastu tygodni.

Henna znana już od starożytności

Stosowanie henny nie jest nowością. Jej właściwości doceniano bowiem już w starożytności. Ówczesne plemiona używały jej do robienia tatuaży. Poza tym wykorzystywano ją do pielęgnacji, a nawet leczenia łupieżu. Dzisiaj chętnie sięgają po nią fryzjerzy. Producenci kosmetyków starają się natomiast nieustannie ulepszać, oferowane produkty. Przykładem może być chociażby henna Hesh. To w stu procentach naturalna henna, który posłuży zarówno do ozdabiania ciała, jak i koloryzacji włosów. Sprzedawana jest w formie drobno zmielonej, ułatwiającej przygotowanie gęstej pasty, którą potem nałożymy na skórę. Produkt ma fantastyczne właściwości – nie oblepia włosów i jest odpowiednia nawet dla alergików – osób uczulonych na poszczególne składniki tradycyjnych, chemicznych farb.

Jak stosować hennę?

Producent henny Hesh wskazuje, że drobno zmieloną hennę należy dodać do wywaru z herbaty lub soku z cytryny i dokładnie wymieszać. Dla jaśniejszego i bardziej intensywnego odcieniu rudości można użyć naparu z rumianku i odrobinę kwasu cytrynowego. Tak przygotowany preparat trzeba nałożyć na skórę głowy. Dla idealnego, trwałego efektu warto pozostawić hennę na włosach na minimum 30 minut. Nie zaszkodzi jednak posiedzieć z tą substancją nawet do 3 godzin. Henna Hesh nada jasnym włosom delikatny odcień rudości. Z kolei tym ciemnym doda mahoniowych refleksów. Dzięki hennie włosy staną się mocniejsze, grubsze i lepiej odżywione. Nie tylko będą odporne na niszczące działanie promieni słonecznych, ale również zyskają swój dawny blask i intensywny kolor.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here