Przedłużanie włosów to zabieg, z którego korzystają kobiety w różnym wieku. Czy warto zdecydować się na taki krok? Jak prawidłowo pielęgnować doczepione pasma? I wreszcie, czy zabieg przedłużania włosów jest dla wszystkich?

Przedłużanie włosów – co musisz wiedzieć o tym zabiegu?

Salony fryzjerskie specjalizujące się w przedłużaniu włosów oferują co najmniej kilka metod doczepienia pasm do naturalnych włosów. Jeżeli jesteś zainteresowana, możesz wybierać wśród następujących metod: keratynowej, na tulejki, kanapkowej i laserowej. Poszczególne metody znacznie różnią się między sobą. Nie musisz wybierać samodzielnie – jeżeli skorzystasz z oferty profesjonalistów, to podpowiedzą Ci oni, jaka metoda sprawdzi się najlepiej w przypadku Twoich włosów.

Przedłużanie włosów wiąże się z zakupem pasm. Na rynku dostępne są m.in. naturalne włosy słowiańskie, syntetyczne, indyjskie i azjatyckie. Które wybrać? Te pierwsze, czyli słowiańskie, są mocne, a dodatkowo mogą zostać poddane różnym zabiegom fryzjerskim.

Źródło: besthair.pl/pol_m_Wlosy-Keratyna-152.html

Przedłużanie włosów – czy warto?

Zabieg przedłużania włosów nie musi zniszczyć naturalnych włosów, a łączenia nie muszą być widoczne czy wyczuwalne. Decyzję musi jednak podjąć samodzielnie każda zainteresowana kobieta. Śmiało można powiedzieć, że zabieg przedłużania włosów jest ciekawą propozycją, a to dlatego, że pozwala:

  • Na szybką metamorfozę. Wystarczy kilka godzin, aby specjalista doczepił pasma i tym samym stworzył nową, wybraną przez klientkę fryzurę. To znaczenie tańsze rozwiązanie niż np. wymiana całej garderoby.
  • Zagęścić włosy. Wiele kobiet ma problem z cienkimi i rzadkimi włosami. Przedłużenie włosów pozwala również zagęścić włosy i tym samym uzyskać bujną czuprynę. Doczepione pasma można dowolnie układać – to sposób, aby uzyskać wymarzoną fryzurę.
  • Wypróbować nowy kolor włosów. Przykładowo włosy słowiańskie można zakupić w różnych kolorach. Zabieg przedłużenia włosów pozwala uzyskać modną w ostatnim czasie fryzurę sombre, i to bez poddawania naturalnych pasm koloryzacji.
  • Wypróbować wybrane fryzury. Zastanawiasz się, czy pasuje Ci kok lub długi warkocz? Po przedłużeniu włosów możliwe będzie wypróbowanie dowolnych fryzur.
  • Ukryć nieudaną fryzurę. Wystarczy natrafić na niedoświadczonego fryzjera, aby wymarzona fryzura szpeciła. Co w takiej sytuacji? Zabieg przedłużenia włosów pozwala szybko powrócić do stanu poprzedniego.

Dla wielu kobiet włosy są atrybutem kobiecości. Niestety, zabiegi fryzjerskie czy przebyte choroby mogą negatywnie odbić się na kondycji włosów. Wówczas przedłużenie włosów może być sposobem na odzyskanie pewności siebie.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here