Szukając wymarzonego telewizora, który będzie pięknie wyglądać w pokoju dziennym, dobrze pamiętać o dodatkowych funkcjach, które powinien posiadać odbiornik. Nowoczesne telewizory QLED oraz OLED oferują nie tylko obraz o najwyższej jakości, ale także dobre Smart TV, ławy montaż i szereg przydatnych funkcji.

W ofercie czołowych producentów telewizorów dominują dwa główne trendy – po pierwsze, panele odbiorników muszą być bardzo cienkie i charakteryzować się pięknym, minimalistycznym designem. Modne są bezramkowe modele, które wtapiają się w aranżację wnętrza. Kolejnym trendem jest oferowanie coraz lepszej jakości obrazu oraz wyposażanie odbiorników w dodatkowe funkcje, jak możliwość sterowania różnymi urządzaniami domowymi z wykorzystaniem pilota.

Postaw na technologię

Obecnie rynek zdominowały telewizory QLED oraz OLED. To dwie najpopularniejsze technologie, które znacznie różniąc się od siebie oferują emitowanie obrazu o podobnej jakości. Telewizory QLED opierają się na technologii kwantowej kropki i oferują bardzo jasny obraz, który może być bez trudu oglądany nawet przy jasnym dziennym świetle. Telewizory OLED z kolei wykorzystują nowszą technologię i nie wymagają podświetlenia, dlatego emitując doskonałą treść oferują jednocześnie idealny kontrast. Warto pamiętać także o tym, aby telewizor obsługiwał technologię HDR oraz wyposażony był w dobry system Smart TV.

Design ma znaczenie

Wybierając idealny telewizor warto zastanowić się, jaki design będzie najlepiej pasować do wybranej aranżacji wnętrza. W ofercie producentów znajdują się modele idealnie płaskie oraz zakrzywione, dobrze prezentujące się na szafce RTV, na ścianie lub jako sprzęt wolnostojący na specjalnym stojaku. Niektóre modele można z łatwością dostosować do własnych wymagań – na przykład telewizory Samsung QLED można zarówno zawiesić na ścianie wykorzystując specjalny wieszak No Gap, który maksymalnie zbliża panel do ściany, bądź też postawić na jednym z dwóch dostępnych stojaków – Tower albo Studio. W ten sposób jeden model telewizora można dopasować do wielu aranżacji. Warto zwrócić także uwagę na telewizory QLED z trybem ambient, który zamienia czarny ekran wyłączonego telewizora w odtwarzacz muzyczny lub też wyświetlacz pokazujący informacje, zdjęcia, grafiki czy obrazy wybrane przez użytkownika.

Jak ukryć okablowanie

Podczas zakupu wymarzonego telewizora warto zastanowić się nie tylko nad tym, gdzie go umiejscowić, ale także w jaki sposób podłączyć go do źródła zasilania i jak doprowadzić do niego okablowanie dodatkowych sprzętów. Producenci telewizorów prześcigają się w pomysłach na sprytne ukrycie i zminimalizowanie okablowania. Telewizory Sony OLED mają na przykład możliwość ukrycia kabli w panelu tylnym za pomocą specjalnej osłonki. Z kolei telewizory Samsung QLED oferują połączenie telewizora do innych urządzeń z wykorzystaniem kabla optycznego, który jest niemal niewidoczny.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here