markowe okulary przeciwsłoneczne

Lato to pora roku, kiedy wiele osób nie wyobraża sobie normalnego funkcjonowania bez okularów przeciwsłonecznych. To nie tylko skuteczna ochrona przed promieniami słońca, ale dziś to także modny dodatek do stylizacji. Ważne jest jednak, aby okulary przeciwsłoneczne cechowały się wysoką jakością. Dlatego ich wybór nie może być przypadkowy. Warto postawić na markowe produkty.

Markowe okulary przeciwsłoneczne skuteczną ochroną

Każda osoba dbająca o swój styl i śledząca trendy w modzie, zawsze stawia na markowe produkty. Tak jest również w przypadku okularów przeciwsłonecznych. Pamiętać jednak trzeba, że poza walorami estetycznymi, okulary przeciwsłoneczne mają przede wszystkim chronić oczy. Dlaczego markowe okulary przeciwsłoneczne spełniają tę funkcję? Przede wszystkim dlatego, że tego typu produkty posiadają odpowiednie certyfikaty bezpieczeństwa. Świadczą one o tym, że dany produkt jest rzeczywiście skuteczny, jeśli chodzi o ochronę oczu przed słońcem. Dodatkowo takie okulary mają jeszcze inne zalety. Zapewniają lepszą widoczność w ostrym słońcu. To dzięki redukcji refleksów. Cechuje je lepsze odwzorowanie kolorów i ostrzejszy obraz. Poza tym są trwalsze i wytrzymalsze.

Okulary przeciwsłoneczne niskiej jakości

Latem swoją działalność w wieku miastach i kurortach rozpoczyna wiele straganów i sklepów oferujących okulary przeciwsłoneczne. Często oferowane produkty są w dość niskich cenach co może kusić, aby je kupić. Wiedzieć trzeba, że nie jest to najlepszy wybór. Takie okulary często w żaden sposób nie chronią oczu. Bywa, że nawet im szkodzą. Niskiej jakości szkła przyciemniające mogą doprowadzać do rozszerzania się żenić, a to z kolei doprowadzać może do przedostawania się większej szkodliwych promieni słonecznych.

Przyciemniane szkła w okularach przeciwsłonecznych

Okulary przeciwsłoneczne mogą mieć różne szkła przyciemniające. Te mają bowiem swoje różne kategorie. Każda z nich określa stopień przyciemniania szkieł. Wyróżnić można tu cztery główne kategorie. Pierwsza oznacza szkła barwione – takie szkła nadają się do noszenia wieczorami czy w pochmurny dzień. Druga kategoria oznacza szkła mocniej zabarwione – można je nosić przy niedużym natężeniu światła słonecznego. Trzecia kategoria oznacza szkła nadające się do noszenia w słoneczne dni. Czwarta kategoria oznacza szkła, które przepuszczają zaledwie kilka procent światła słonecznego. Przeznaczone są głównie dla alpinistów. Kupując markowe okulary przeciwsłoneczne uwagę warto zwrócić na to, którą kategorię szkieł posiadają.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here