motywacja

Obecnie żyjemy w czasach tak rozwiniętych technologicznie, że sporo rzeczy możemy załatwić nie wychodząc nawet z domu, a nawet z łóżka. Opłacanie rachunków, robienie zakupów czy zamawianie jedzenia możliwe jest przez kilka kliknięć w telefonie czy komputerze. Przez co, że wiele czynności jest uproszczone, sporo ludzi zaczyna się rozleniwiać. Do wszystkiego potrzebna jest motywacja. Bez niej ciężko jest wykonać ćwiczenia czy obowiązki domowe. Jak znaleźć motywację? Czy motywacja zawsze będzie pomocna? Odpowiadamy! 

Przeczytaj też: https://wlaczsienaprzyszlosc.pl/jak-znalezc-motywacje-czy-mozemy-byc-ciagle-zmotywowani-do-nauki-pracy-albo-zycia-w-ogole/ 

Poszukiwanie motywacji – czy to objaw słabości? 

W świecie, gdzie pośpiech zdominował każdą dziedzinę życia, musimy ciągle mieć siłę do robienia wszystkiego teraz szybciej, lepiej i w pełnym zaangażowaniu. Obarczeni obowiązkami z każdej strony bardzo często tracimy siłę i chęci na wykonywanie pojedynczych czynności. Jednak świat nie chce, abyśmy odpoczęli odpuścili sobie. Główny problem tkwi w braku motywacji. Jest ona procesem uświadomienia sobie przyczyn, dla których chcemy wykonać daną czynność. Można powiedzieć, że jest to swojego rodzaju presja. Jednak presja posiada bardzo negatywny wydźwięk, a motywacja jest czymś pozytywnym. Nie ma więc powodów, aby uznawać ją za słabość. Wręcz przeciwnie! Nie każdy potrafi się zmotywować, a kiedy komuś się uda, to powinien być z tego powodu dumny. 

Jak znaleźć motywację na co dzień? 

W poszukiwaniu motywacji pierwszym etapem jest postawienie sobie pytania, dlaczego podjęliśmy lub chcemy się podjąć danego zadania. Czasami pierwsze przesłanki motywujące nas do wykonania jakiejś czynności ulegają zatarcie, zapominamy o nich, a co za tym idzie, progres nie będzie zauważalny. Powinniśmy też zastanowić się nad perspektywą dłuższą, niż najbliższy termin w pracy lub dzisiejszy trening. Kiedy przypomnimy sobie to, gdzie znajdowaliśmy się na początku da nam to pewne wyobrażenie dalekosiężnego sukcesu, a więc motywacji która pozwoli nam na przezwyciężenie chwili zniechęcenia i wątpienia. Dobre nastawienie jest w tym przypadku kluczowym elementem. 

Czy motywacja zawsze jest pomocna? 

Motywacja jest motorem napędowym do podjęcia określonego działania. To inaczej wybudzona potrzeba zespół procesów psychicznych i fizjologicznych, które określają podłoże zachowaj ich zmian. Będąc zmotywowanym jesteśmy gotowi do zrealizowanie większej ilości zadań. Jednak nie w każdym przypadku motywacja może okazać się pomocne. Kiedy popularne sposoby na znalezienie motywacji nie pomagają, oznacza to, że problem nie tkwi w tym, że jej nam brakuje, tylko zupełnie gdzie indziej. Wtedy powinniśmy raczej zareagować jutro umówić się na wizytę do specjalisty. 

Zobacz też: http://www.boolvar.pl/czy-ogrod-to-dobra-inwestycja/

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here