ELEKTROZAWÓR

Wyróżniamy wiele niezbędnych elementów pneumatycznych, bez których ciężko wyobrazić sobie poprawną pracę układów i systemów. Projektowanie i tworzenie takich układów jest niezwykle złożonym procesem wymagającym obszernej wiedzy. Nic zatem dziwnego, że zespoły wykwalifikowanych inżynierów często pracują nad jednym projektem przez wiele miesięcy lub nawet lat. Efekty są jednak zaskakujące – a wszystko za sprawą ogólnodostępnej wiedzy. Chcesz dołączyć do grona osób, które będą doszkalać się z zakresu branży przemysłowej? Warto więc w pierwszej kolejności dowiedzieć się wszystkiego na temat elektrozaworów i tego, jak wybrać odpowiedni model podczas realizacji powierzonego zadania.

Co to są elektrozawory?

Żeby wybrać w ogóle elektrozawór, w pierwszej kolejności trzeba dowiedzieć się, co to jest i za co ten element odpowiada. Otóż: elektrozawory wykorzystywane są do odcinania lub otwierania przepływu mediów – zarówno w stanie ciekłym, jak i gazowym. Przy doborze elektrozaworu ogromny wpływ ma aspekt podawania napięcia i mocy cewki. Nie można jednak zapominać o rodzaju zasilania.

Do pozostałych elementów, na które koniecznie trzeba zwrócić uwagę podczas wyboru elektrozaworów, należy m.in.:

 • temperatura transportowanego medium;
 • temperatura otoczenia pracy;
 • ciśnienie medium;
 • funkcja zaworu (2/2 czy 3/2);
 • wersja zamknięta lub otwarta;
 • typ zaworu (bezpośredniego lub pośredniego działania);
 • rodzaj uszczelnienia (NBR, EPDM, VITON, PTFE);
 • napięcie cewki (AC lub DC);
 • materiał korpusu (mosiądz, stal nierdzewna, PCV);
 • klasa ochrony cewki (IP65, IP68, Atex);
 • przepływ medium (w l/min).

Postaw na informacje przygotowane przez ekspertów

Potrzebujesz wiedzy? Obecnie każdy z nas do dyspozycji ma jedno z największych i najważniejszych narzędzi. Mowa oczywiście o internecie, gdzie użytkownicy otrzymują wiadomości z całego świata, poradniki i artykuły tematyczne ze wszystkich najbardziej złożonych branż – czego przykładem może być branża automatyzacji i pneumatyki.

Gdzie zatem szukać informacji? Idealnym źródłem są miejsca tworzone przez ekspertów, którzy na co dzień pracują z elektrozaworami. Świetnym przykładem jest strona https://www.martechpneumatyka.pl/zawory-pneumatyczne-i-elektrozawory-do-powietrza, gdzie na osoby zainteresowane czeka szereg profesjonalnie przygotowanych informacji.

Chcesz dowiedzieć się więcej, jaki elektrozawór wybrać, by spełnił on wszystkie Twoje oczekiwania i czym kierować się podczas robienia zakupów? Warto więc skontaktować się wcześniej z zespołem ekspertów, który odpowie na wszystkie Twoje wątpliwości i pomoże w skompletowaniu zamówienia od A do Z. Świetnym przykładem jest zespół ww. Martechpneumatyka.pl, gdzie do dyspozycji masz wykwalifikowanych i doświadczonych fachowców. Nie czekaj i przekonaj się o tym na własne oczy już teraz.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here