farbowanie
fot.: pexels.com

Farbowanie włosów to zdecydowanie jeden z najpopularniejszych zabiegów, wykonywanych przez kobiety. Mimo to, wiele kobiet zastanawia się czy lepiej jest farbować włosy farbą, czy może henną. Czym się od siebie różnią oba produkty i na co się zdecydować?

Zobacz też: http://kobiecosc.pl/farbowanie-henna-warto-wiedziec/

Różnice między henną a farbą do włosów

Przede wszystkim, henna nie zawiera składników chemicznych takich jak chociażby amoniak. Receptura henny oparta jest na barwnikach roślinnych i naturalnych olejach. Dzięki temu, produkt ten ma działanie regeneracyjne i skutecznie wzmacnia włosy. Jest to idealny produkt dla osób, które są wrażliwe na drażniące zapachy. Henna ma delikatny i ziołowy zapach, który jest przyjemny i nie drażni.

Farba do włosów natomiast, bardzo często w swoim składzie posiada wcześniej wspomniany amoniak. Na rynku są już jednak dostępne produkty, których receptura nie opiera się na chemii. W przeciwieństwie do henny, farba koloryzująca jest jednak w stanie zapewnić głęboki odcień. Jej paleta kolorów jest też znacznie bogatsza – od chłodnych odcieni blondów do ciepłych brązów. Warto także pamiętać, że farba otwiera łuski włosowe, przez co do środka bardzo łatwo mogą się dostać niepożądane, sztuczne barwniki. Przyczynia się to niestety do niszczenia naturalnej osłonki włosów, aby wyprzeć naturalny pigment włosów.

Ponadto, henna jest odpowiednim rozwiązaniem dla osób, które dopiero rozpoczynają swoją przygodę z farbowaniem. Warto zaznaczyć, że jest to produkt zmywalny, który wypłucze się po kilku myciach głowy.

Czy produkty te niszczą włosy?

Jeżeli chodzi o hennę, to nie ma powodów aby martwić się o zniszczenie struktury włosów. Henna może pielęgnować i regenerować włosy, gdyż odpowiednio wypełnia mikroubytki. Nie wnika także do środka włosa, przez co nie narusza jego struktury.

W przypadku farby, obecnie na rynku dostępny jest szereg produktów, które nie wpływają negatywnie na kondycję włosów. Ryzykowna może być jedynie bardzo drastyczna koloryzacja. Jeżeli nagle chce się zmienić ciemne włosy na bardzo jasne, może im to zaszkodzić. Właśnie dlatego zaleca się nie tylko rozsądną koloryzację, ale także intensywne nawilżanie włosów. Niestety, częsta koloryzacja może sprawiać, że włosy będą matowe, słabe i szorstkie. Ponadto, farby mogą wywoływać alergie lub podrażniania skóry.

Przeczytaj też: http://www.boolvar.pl/czy-mozna-farbowac-wlosy-w-trakcie-karmienia-piersia/

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here