Farbowanie włosów średni blond

Piękne, zdrowe włosy to wizytówka każdej eleganckiej i zadbanej kobiety. Warto regularnie podcinać włosy, aby były zapobiec rozdwajaniu się końcówek. Osoby, które farbują włosy powinny zadbać o to, aby regularnie farbować pojawiające się z biegiem czasu odrosty.
Niestety widoczne odrosty są bardzo nieestetyczne i wyglądają niedbale. Dobrym sposobem jest farbowanie włosów na kolor zbliżony do naturalnego odcienia. Odrost wtedy jest mniej widoczny i później można go zauważyć.
Oczywiście niektóre osoby lubią radyklaną zmianę koloru, na przykład z blondu na czerń, bądź z brązu na jasny blond. W tym przypadku najczęściej niezbędny jest zabieg dekoloryzacji, czyli ściągnięcie dotychczasowego koloru z włosów. Jest to dość agresywny zabieg i włosy po nim wymagają szczególnej pielęgnacji i regularnego nawilżania. Przeważnie po takim zabiegu są one bardzo przesuszone i puszą się. Trudniej się także układają i mają tendencję do łamania się i rozdwajania końcówek.
Przed podjęciem ostatecznej decyzji o radykalnej zmianie warto się dobrze zastanowić czy dany kolor będzie na pewno odpowiedni dla danej karnacji i koloru oczu.
Jeżeli chodzi o farbowanie włosów średni blond pasuje do większości osób. Doskonale prezentuje się zarówno u osób z jasną jak i z ciemną karnacją, a także u kobiet o błękitnych, zielonych czy też brązowych oczach. Średni blond jest również doskonałym wyborem w przypadku kobiet o naturalnie rudych włosach z licznymi piegami na twarzy.
Ten odcień farby jest również idealnym wyborem dla kobiet, które z natury mają blond włosy, jednak pojawiają się u nich pierwsze siwe pasma.
Warto zastanowić się także nad nowoczesnymi metodami koloryzacji. Wiele osób decyduje się na bardzo modne od kilku sezonów ombre. Polega ono na stopniowym rozjaśnianiu włosów od nasady aż po same końce.
Doskonałą alternatywą dla tradycyjnego ombre jest koloryzacja sombre. Jest ona subtelniejsza i daje bardziej naturalny efekt, włosów rozjaśnionych promieniami słońca. Poszczególne pasma włosów rozjaśnia się na całej długości bądź jedynie w okolicy twarzy o jeden, lub maksymalnie dwa tony.
Należy jednak pamiętać aby na włosy po koloryzacji regularnie nakładać odżywkę i maskę do włosów. Specjalistyczne kosmetyki sprawią, że kolor dłużej będzie miał piękny i żywy odcień a włosy będą się świetnie układały.
Nie należy farbować włosów samodzielnie, w domu. W tym celu lepiej skorzystać z usług sprawdzonego salonu fryzjerskiego. Specjaliści doradzą jaka długość włosów a także jaki kolor będzie najbardziej odpowiedni.
Gdy włosy są bardzo zniszczone, w salonie fryzjerskim skorzystać można z różnego rodzaju zabiegów pielęgnujących i wzmacniających włosy.
Koloryzacja w salonie fryzjerskim w zależności od wybranej metody, długości włosów i dodatkowych usług kosztuje od kilkudziesięciu do kilkuset złotych.
Odrost na włosach pojawia się zazwyczaj po czterech, lub sześciu tygodniach.
W wielu przypadkach na kolejnych wizytach fryzjer nakłada farbę jedynie na odrost, co jest znacznie tańsze.

http://www.kosmetyka.edu.pl/

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here