Farby do włosów w kolorze rudym

Wśród pań zawsze duże zainteresowanie wzbudzają farby do włosów. Kolor rudy dodatkowo elektryzuje, ponieważ jest on najbardziej wyrazisty i zmysłowy wśród wszystkich kolorów włosów, jakie można uzyskać. Panie poszukują w tym zakresie skutecznej farby do włosów. Kolor rudy jest bowiem tym, który przysparza wielu kłopotów nie tylko w czasie domowej koloryzacji, ale także tej wykonywanej przez profesjonalistów w najlepszych salonach fryzjerskich.

Farby do włosów, kolor rudy w szczególności, oceniane są przede wszystkim pod względem efektów, jakie po koloryzacji obserwować można na włosach, a te bywają różne. Jednak trzeba przyznać, że to, jak będą wyglądać włosy po farbowaniu, zależy także od stanu i kondycji włosów przed farbowaniem. To, czy rudy kolor będzie jednolity, intensywny i głęboki, wynika również z porowatości włosów, ich uszkodzeń spowodowanych wcześniejszymi zabiegami takimi jak trwała ondulacja czy wielokrotne farbowanie. Bardzo istotny jest też aktualny poziom nawilżenia włosów, bo te, gdy będą przesuszone, to zupełnie inaczej będą chłonąć farbę, a kolor może wówczas być niejednolity. Czego zatem wymagać od farby do włosów? Kolor rudy jest naprawdę ogromnym wyzwaniem.

Przede wszystkim bezpieczeństwo

Warto wybierać dobre i bezpieczne farby do włosów. Kolor rudy czasami wymaga wcześniejszej dekoloryzacji, więc farba powinna być jak najmniej agresywna. Tu zdecydowanie warto sięgnąć po farby, które w swojej recepturze nie zawierają amoniaku. Związek ten swoją złą sławę zawdzięcza przede wszystkim temu, że często jest przyczyną występowania podrażnień skóry, a nawet alergii. Jego drażniący zapach potrafi upośledzać pracę dróg oddechowych.

Bezpieczniejsze farby do włosów, zamiast amoniaku zawierają monoetyloaminę, która nie jest tak agresywnym związkiem, jak amoniak. Jeśli włosy wymagają dekoloryzacji, warto jednak to zadanie powierzyć profesjonaliście, aby nie zniszczyć ich zanadto.

Dobre farby do włosów zawierają dziś kompleksy nawilżające, które zapewniają znacznie lepszą kondycję włosów tuż po zakończeniu farbowania. Farby do włosów – kolor rudy i blond, to szczególnie trudne produkty do wykonania koloryzacji, bo uzyskanie odpowiedniego koloru często wymaga wcześniejszych zabiegów. Wszelkie olejki nawilżające i substancje odżywcze w farbach są zatem niezwykle ważne w obu rodzajach koloryzacji.

Farby do włosów – kolor rudy i jego efekty

Osiągnięcie idealnej rudości na włosach to trudne zadanie, jakie muszą wykonać farby do włosów. Kolor rudy ma różne oblicza. Może to też być czerwień intensywna lub ta wpadająca w bordo. Każdy, kto próbował taki kolor samodzielnie położyć na siwych włosach, z pewnością przekonał się, jak trudno osiągnąć jednolitą barwę. Często bowiem jest tak, że jaśniejsze włosy pozostają nadal jaśniejsze, a te ciemniejsze stają się jeszcze bardziej ciemne. Dlatego niepisaną miarą skuteczności farb rudych jest ich zdolność do jednolitego krycia właśnie siwych włosów. Wybierać więc należy farby, o których wiadomo, że są w stanie sprostać temu zadaniu.

Bardzo istotna jest także trwałość koloru. Niestety wszystkie rude odcienie, wszystkich znanych nam farb, mają tendencję do płowienia. Nie znajdziemy raczej w 100 procentach opornej na słońce farby do włosów. Kolor rudy należy więc wspomagać, chroniąc go przed promieniami słońca, chociażby dzięki stosowaniu odżywek do włosów zawierających filtry UV. Wówczas kolor rudy ma szansę utrzymać się na włosach w idealnym stanie znacznie dłużej.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here