Golenie bez podrażnień

Wydaje się, że golenie nie jest trudne, ale tak naprawdę to prawdziwa sztuka. Zwłaszcza golenie bez podrażnień. Tak, to, że na twojej twarzy pojawiają się krostki i podrażnienia, to nie do końca kwestia rodzaju skóry. Bardziej chodzi o sposób, w jaki się golisz.

Golenie bez podrażnień: zmiękczanie

Aby golenie obyło się bez podrażnień, włoski powinny być miękkie. Wtedy nie będziesz musiał wkładać siły w golenie i dociskać maszynki do skóry. Dlatego zmiękczanie jest tak ważnym elementem golenia. Jak to zrobić?

Najlepiej byłoby wziąć gorący, parujący prysznic – wysoka temperatura najlepiej przygotuje twarz na spotkanie z ostrzem. Jednak można także przyłożyć do twarzy gorący ręcznik i oczywiście, zastosować żel do golenia.

Odpowiedni żel do golenia

Tego kosmetyku absolutnie nie można pominąć. Żel do golenia ma kilka ważnych funkcji: zmiękcza zarost, więc łatwiej jest go usunąć, a do tego zapewnia poślizg, więc jest o wiele bezpieczniej. Skoro ostrze z łatwością przesuwa się po twarzy, nie musisz martwić się zacięciami czy podrażnieniami skóry.

Żel do twarzy do golenia powinien być także nawilżający, by skóra była gładka i przyjemna w dotyku. Nawet jeśli twoja cera nie ma tendencji do przesuszania się, żel nawilżający jest jej bardzo potrzebny. Golenie może wysuszyć naskórek, warto więc zawczasu temu zapobiec.

Podwójne golenie

Tajemnicą gładko ogolonej twarzy bez podrażnień jest podwójne golenie. Najpierw zrób to pod włos, by usunąć dłuższe włoski, następnie z włosem, by ściąć wszelkie resztki. Twarz będzie gładka i bez wyprysków czy krostek.

Kojący balsam lub żel do twarzy

Nie zapomnij także o kosmetykach kojących po goleniu. Stosowanie wody kolońskiej czy wody po goleniu na bazie alkoholu to już przeszłość. Nasi dziadkowie tak robili, ponieważ kosmetyk także dezynfekował skórę, ale dodatkowo także bardzo ja podrażniał.

Dlatego zdecyduj się na delikatne kosmetyki – balsam lub żel do twarzy po goleniu. Powinny zawierać składniki kojące i łagodzące podrażnienia. Najlepiej sprawdzają się te nawilżające, ponieważ po goleniu skóra najbardziej potrzebuje właśnie odpowiedniej dawki nawodnienia. Dzięki temu jest miękka, przyjemna w dotyku i świetlista.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here