Hit medycyny estetycznej – maderoterapia

0
1158

Cellulit oraz brak ujędrnienia skóry to problemy z jakimi boryka się wiele osób. Te defekty estetyczne dotykają przede wszystkim kobiety. Rozwiązaniem problemów jest między innymi bardzo nowoczesny zabieg terapii antycellulitowej i ujędrniające jej jakim jest maderoterapia. Pozwala ona w znaczny sposób poprawić jakość skóry i nadać jej pięknego wyglądu. Przyczyny powstawania cellulitu nie są do końca znane. W dużej mierze są one uwarunkowane genetycznie i dotykają nawet co drugą kobietę na całym świecie. Na powstawanie cellulitu ma również wpływ nieprawidłowa dieta, zbyt duża masa ciała bądź gwałtowne chudnięcie, a także niedostateczna ilość wypijanej codziennie wodę. Zabiegi medycyny estetycznej jak na przykład włąśnie maderoterapia to nadzieja dla wielu osób na poprawę swojego wyglądu, a co za tym idzie również samopoczucie jak i samooceny.

Maderoterapia – na czym polegają zabiegi i gdzie można je wykonać?

Zabiegi maderoterapia to nic innego niż połączenie drenażu limfatycznego oraz intensywnego masażu za pomocą specjalnych drewnianych narzędzi. Zabieg ten pozwala na modelowanie ciała, a także zapobiega rozstępom oraz zwalcza przede wszystkim cellulit. Wszystko to sprawia, że z jego pomocą można w doskonały i szybki sposób zmniejszyć obwody na przykład ud czy brzucha. Dodatkowym walorem mezoterapi jest również wygładzenie oraz ujędrnienie wybranego obszaru. Maderoterapię wykonać można w dużych miastach – w Poznaniu, Warszawie, Gdańsku, ale także w mniejszych miastach i miejscowościach. Zabieg nie jest bolesny, a dla wielu osób jest doskonałym sposobem na relaks. Efekt terapii zależy od wielu czynników. Przede wszystkim niezmiennie ważna jest systematyczność oraz wykonanie co najmniej kilkunastu sesji takiego masażu. Przy włączeniu dodatkowej odpowiedniej pielęgnacji ujędrniającej i mocno nawilżającej ciało, można uzyskać naprawdę spektakularne wyniki.

Przeciwwskazania do wykonywania maderoterapi

Jak każdy inny zabieg medycyny estetycznej również maderoterapia posiada niewielkie przeciwwskazania. W sytuacji ich wystąpienia wykonanie zabiegu jest niestety niemożliwe. Wśród nich warto wymienić przede wszystkim stan zdrowia. Do przeciwwskazań należą między innymi stany zapalne, a także przerwanie ciągłości skóry. Specjalista wykonujący maderoterapię odmawia wykonania zabiegów w przypadku nowotworów złośliwych i nie złośliwych, chorób krzepliwości krwi, a także w okresie ciąży i karmienia piersią u kobiet. Bardzo ważne jest, aby masowana skóra nie była podrażniona (na przykład poprzez poparzenia słoneczne) oraz nie posiadała licznych zmian dermatologicznych. Każda osoba kwalifikowana jest do wykonania zabiegu maderoterapi indywidualnie po przeprowadzeniu wnikliwego wywiadu dotyczącego stanu zdrowia oraz jakości skóry.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here