Jak można odrobaczyć psa

Psy to najwierniejsze przyjaciele rodziny, dlatego też dobrze jest wiedzieć, jak sobie radzić w czasie, kiedy zachorują. Należy też pamiętać o różnego rodzaju szczepieniach, które piesek musi dostać, aby można było o niego odpowiednio zadbać. Warto mieć na uwadze, że czworonogi lubią lizać różne rzeczy i wchodzą do wody czy w wysoką trawę, w której mogą czaić się kleszcze i inne pasożyty.

Jakie pasożyty mogą zaatakować psa?

Przede wszystkim do takich pasożytów, które mogą zrobić psu krzywdę, zalicza się między innymi:

  • wszy,
  • pchły,
  • kleszcze,
  • roztocza, które przenoszą różne choroby.

Dobrze jest zatem wiedzieć, że istnieją środki, dzięki którym da się w szybki sposób pomóc psu, przez co może on wrócić do swojej sprawności i cieszyć się zdrowiem.

Czemu odrobaczenia psa jest tak ważne?

Gdy cyklicznie odrobacza się psa, to mamy pewność, że jego stan zdrowia jest bardzo dobry i może on w pełni korzystać z życia. Co ważne od niektórych pasożytów, które atakują naszego psa, może się także zarazić człowiek. Dlatego tym bardziej jest tak istotne przestrzeganie regularnego odrobaczania. Jednym ze sposobów, które mogą pomóc w szybkim i bezpiecznym odrobaczeniu zwierząt, są tabletki, które przepisuje lekarz weterynarii.

Kiedy odrobaczać psa?

Przede wszystkim tabletki na odrobaczenie psa powinno podawać się szczeniakom, które mogą być zakażone różnymi pasożytami. Dobrze jest również stosować takie tabletki dla czworonogów przed szczepieniami na przykład na wściekliznę. Będziemy mieć wówczas pewność, że nasz piesek nie jest zaatakowany przez żadne pasożyty i szczepienie będzie mogło przynieść odpowiednie skutki.

Jak podawać psu takie tabletki?

Tabletki na odrobaczenie psa przepisuje weterynarz, dzięki czemu będzie on dokładnie wiedział, w jakiej dawce podać je naszemu pupilowi. Należy pamiętać, że przy podawaniu tabletek na odrobaczenie ważna jest waga psa, gdyż są one dostosowane do masy ciała pupili. Tabletki z reguły nie mają smaku ani zapachów, przez co psy mogą je swobodnie zjeść. Można je wymieszać z karmą, którą pies dostaje do śniadania czy podać mu bezpośrednio do pyska. Dobrze jest się upewnić, że piesek zjadł całą tabletkę, dzięki czemu będzie ona mogła prawidłowo zadziałać.

Warto pamiętać, że takie tabletki najczęściej podaje się tydzień przed szczepieniem, chyba iż lekarz zalecił inaczej. Gdy mamy w domu więcej niż jednego psa, to należy zważyć każdego z osobna, dzięki czemu dobierze się dla niego dobre tabletki, które pomogą mu pozbyć się pasożytów. W momencie, gdy mamy więcej niż jednego psa, to dobrze jest podać im tabletki w osobnych miseczkach.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here