Idealne brwi – krok po kroku

Jeszcze chyba nigdy brwi nie odgrywały tak ważnej roli w make-upie, jak teraz. Muszą być podkreślone, zadbane, naprawdę rzucać się w oczy. Na pewno nie można ich pominąć w czasie makijażu, zarówno dziennego, jak i wieczorowego. Co zrobić, by uzyskać naprawdę idealne brwi?

Cieniuteńkie brwi, które królowały na początku poprzedniej dekady, są już mocno passe. Nadal trzeba je depilować, ale tylko do tego stopnia, żeby uzyskać idealny łuk i wygięcie. Kształt powinien być podyktowany kształtem twarzy. Dobrze dobrane brwi potrafią wyszczuplić, zmienić nieco wizerunek, a nawet… skorygować optycznie kształt nosa.

Idealne brwi – określanie kształtu

Idealne brwi nie mogą być ani za krótkie, ani za długie. Ich kształt można wyznaczyć zwykłym pędzelkiem lub ołówkiem. Wystarczy przyłożyć go do płatka nosa – linia prosta, którą wyznacza pędzelek, to początek brwi. Styk linii prowadzącej od źrenicy i skrzydełka nosa to miejsce, gdzie powinno wypadać załamanie.

Idealne brwi = ujarzmione brwi

Właścicielki pięknych, gęstych i ciemnych brwi mają szczęście. Naturalnie wpisują się w trendy i nie muszą pracować za bardzo nad ich kształtem i kolorem. Niestety, takie brwi często są splątane, a liczne włoski układają się niewłaściwie. Dlatego drugim krokiem do uzyskania idealnego efektu jest ujarzmienie natury.

Na rynku istnieje mnóstwo kosmetyków, które służą do układania brwi. To wszelkiego rodzaju żele i woski. Ich zastosowanie nie jest trudne – wystarczy zaaplikować je specjalnym pędzelkiem, przejeżdżając po włoskach zgodnie z kierunkiem, w jakim mają być ułożone. Niektóre z tych specyfików są bezbarwne, inne dodatkowo nadają brwiom koloru. Jednak barwę lepiej uzyskać, stosując zupełnie inne metody.

Kolor brwi idealnych

Idealne brwi są dość ciemne. Wiadomo, że nie można przesadzić i do delikatnej urody blondynek nie będzie pasowała intensywna czerń, a raczej delikatniejszy brąz. Jeśli jednak masz bardzo jasną oprawę oczu, twoja twarz nabierze wyrazistości, gdy dodasz brwiom koloru.

Wcale nie musisz wybierać się na hennę, możesz zrobić bardzo modny makijaż brwi, używając kosmetyków w domu. Zainteresuj się cieniami do brwi. Paletka różnych odcieni to świetny sposób, bowiem będziesz mogła eksperymentować z kolorami, stawiać na mocniejszy makijaż na wieczór i bardziej delikatny na dzień. Idealne brwi to takie, które są dobrane do okoliczności.

Krok ostatni: ewentualna korekta

Kosmetykiem, który także dodaje brwiom koloru są kredki i pisaki. Ich zastosowanie może być trudniejsze niż cieni i wymaga nieco więcej wprawy. Jest to jednak świetne rozwiązanie dla osób, które zmagają się ze zbyt jasnymi i trochę za krótkimi brwiami.

Dobrze nałożona kredka może oznaczać idealne brwi. Za jej pomocą łatwiej nieco skorygować ich kształt. Przede wszystkim dobrze optycznie wydłuża łuk brwiowy. Na dodatek można nią nieco bardziej „wygiąć” brew, by była jeszcze wyrazistsza.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here