Jak optycznie powiększyć mały pokój?

Małe pokoje mogą sprawiać klaustrofobiczne wrażenie, jeśli nie będą odpowiednio zaaranżowane. W jaki sposób można powiększyć optycznie przestrzeń w domu albo w mieszkaniu? To proste!

Wystarczy tylko kilka prostych trików, aby optycznie powiększyć małą przestrzeń. Dodatkowo na ten cel wcale nie trzeba wydawać także dużo pieniędzy.

Zapraszamy do sprawdzenia porad, które zostały przygotowane wspólnie z blogiem internetowym http://doradztwo-domowe.pl/!

  1. Postaw na jasne kolory

Nic tak dobrze nie powiększa wnętrz jak zastosowanie jasnych kolorów. Wnętrze wypełnione jasnymi barwami wydaje się bardziej przestronne, ponieważ mają one zdolność do odbijania światła.

W małych wnętrzach warto postawić na kolor biały na ścianach. Jeśli biel nie wchodzi w grę, można postawić na lekki popiel albo na jasny kolor beżu, które również dają podobny rezultat.

Warto wybierać również meble w jasnych kolorach, które także pozwalają na spotęgowanie efektu powiększenia wnętrza.

  1. Lustra i nawierzchnie na wysoki połysk

Wnętrze będzie prezentowało się na większe także wtedy, gdy zastosujemy w nim lustra oraz nawierzchnie na wysoki połysk.

Przykładowo, szafa z drzwiami lustrzanymi albo wykończonymi gładkimi frontami z błyszczącą nawierzchnią będzie mogła nadać wnętrzu jeszcze większą przestrzeń. Lustro można też powiesić nad kanapą, ustawić na podłodze.

  1. Meble podwieszone lub na wysokich nóżkach

Ciekawym trikiem pozwalającym na optyczne powiększenie małego pokoju jest również zastosowanie mebli podwieszanych albo na wysokich nóżkach.

Dzięki temu, że meble nie zasłaniają podłogi, powodują, że pokój wydaje się być jeszcze większy. Oczywiście, dodatkowym plusem jest też łatwiejsze sprzątanie.

  1. Odpowiednie dekoracje i osłony okienne

W małych wnętrzach warto zrezygnować z ciężkich firan żakardowych oraz zasłon w ciemnych barwach. Zamiast nich można zastosować lekkie, woalowe firany oraz jasne zasłony, które wpuszczą do wnętrza światło.

Można także całkowicie zrezygnować z firanek i zasłon albo tylko z firanek. Można zastosować wtedy inne osłony okienne, na przykład rolety typu dzień-noc, rolety rzymskie czy standardowe rolety.

  1. Unikaj dużych wzorów i dekoracji

Duże wzory na ścianach albo sporych rozmiarów dekoracje, na przykład duży kwiatek czy figura w rogu pokoju także mogą spowodować jego optyczne pomniejszenie.

Zamiast dużych wzorów oraz dekoracji warto zdecydować się na te drobniejsze. Jeśli pokój będzie urządzony w minimalistycznym stylu, wtedy będzie sprawiał wrażenie większego i czystszego niż ten, w którym dodatków jest po prostu za dużo.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here