Jak łatwo rozpoznać rodzaje cery

Wiedza o rodzaju cery jest w zasadzie podstawową wiedzą każdej kobiety. Informacji takiej potrzebujemy codziennie przede wszystkim po to, żeby móc zadbać odpowiednio oraz właściwie pielęgnować ją każdego dnia. Dopiero zebranie kompleksowych informacji na temat tego, jaka jest oraz jak się zachowuje oraz jak reaguje na poszczególne specyfiki cera tłusta, sucha, mieszana oraz normalna da nam pełen obraz sytuacji. Poznanie ich charakterystyki zwyczajnie pomoże nam w codziennym doborze kosmetyków oraz innych specyfików, jakich używamy do pielęgnacji cery.

Cera normalna

Zabarwienie naturalnej cery jest albo różowo-mleczne, albo różowo-cieliste i jest jędrna oraz elastyczna. Powierzchnia takiej cery jest zawsze jedwabista w dotyku, gładka i przyjemna, nie występują na niej żadne przebarwienia, nie widać również rozszerzonych czy popękanych naczynek krwionośnych.

Na w pełni normalnej cerze nie znajdziesz zaskórników ani rozszerzonych porów, nie przetłuszcza się ani nie błyszczy. Nie wymaga również w zasadzie stosowania jakiś specjalnych specyfików czy mycia czy pielęgnacji, ponieważ dobrze reaguje zarówno na kosmetyki, wodę czy mydło. Silny wiatr, mroźna ani upalna pogoda nie stanowi dla niej wyzwania. Skórę tego rodzaju najczęściej spotkamy jednak jedynie u dzieci do chwili osiągnięcia wieku dojrzewania.

Cera sucha

Nazywana jest inaczej odtłuszczoną, a jej barwa najczęściej jest jasna, różowa. Jej cechą charakterystyczną jest jej cienkość, która wraz z wiekiem staje się jeszcze lotniejsza. Powierzchnia takiej cery będzie więc matowa, szorstka i nierówna, będzie przez nią widać również rozszerzone naczynka krwionośne, łatwo można również zauważyć na niej przebarwienia, szybciej się starzeje oraz łatwo się łuszczy.

Nie ma za to zaskórników ani widocznych rozszerzonych porów, źle jednak reaguje na warunki atmosferyczne, takie jak skrajne temperatury czy wiatr, a także na wodę, mydło oraz stosowane po raz pierwszy kosmetyki. Często taka skóra daje się we znaki jako ściągająca się czy piekąca. Najczęściej taki rodzaj cery można spotkać u osób dorosłych, będących o 30-stce.

Cera tłusta

Jest dosyć problematyczna, przyjmuje najczęściej szaro-żółty kolor, wydziela również na powierzchnię zdecydowanie za dużo sebum, szczególnie w okolicach nosa, czoła oraz brody, przez co skóra w tych miejscach nieprzyjemnie się świeci.

Jak łatwo rozpoznać rodzaje cery

Taki rodzaj cery ma również wyraźne skłonności do zaskórników, oraz rozszerzonych i zawsze widocznych porów; jest gruba i często również słabo ukrwiona, dzięki czemu wolniej się starzeje i zwykle również dobrze reaguje na stosowane kosmetyki, mydło, wodę oraz nawet trudne warunki atmosferyczne. Zdecydowanie gorzej zaś Zosi zmiany hormonalne czy długotrwały stres, który może znacząco wpłynąć na jej wygląd. Najczęściej borykamy się z tym rodzajem cery od chwili dojrzewania.

Cera mieszana

Najczęściej jest spotykana u osób w przedziale wiekowym między 25 a 45 rokiem życia i jest połączeniem dwóch typów cery, a więc na policzkach będzie uwidoczniona cera sucha, zaś na czole oraz brodzie cera tłusta. Warto również pamiętać, że taka skóra jest wrażliwa na stosowane specyfiki.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here