Jak idealnie pomalować paznokcie

Uwielbiamy idealnie pomalowane paznokcie, ponieważ to właśnie one są naszą najlepszą wizytówką i jednocześnie w pierwszej chwili rzucającą się w oczy rzeczą. Aby takie przygotować, najczęściej spędzamy na ich malowaniu długie wieczorne godziny, ponieważ, aby mieć idealnie wyglądającą stylizację dłoni, musimy być przekonane przede wszystkim, że nigdzie lakier nie wyjechał za obrys paznokcia, że kolory oraz zastosowane ozdoby pasują do siebie oraz że wszystko dokładnie wyschło.

Każda z nas z pewnością przeżyła chwile grozy, kiedy malowała paznokcie spiesząc się i za szybko zabrała się za wykonywanie innych czynności, na przykład zakładanie płaszcza czy wiązanie butów – w takich chwilach niedoschnięty lakier najczęściej zwyczajnie się ściągał, a my na miejsce przeznaczenia – spacer, randkę, dniówkę w pracy – zawsze się spóźniałyśmy, ponieważ musiałyśmy szybko ratować nasze paznokcie.

Jak idealnie pomalować paznokcie

Na ich idealny wygląd mamy jednak kilka sprawdzonych porad, dzięki którym każda z was w krótkim czasie zapomni o takich nieprzyjemnych sytuacjach, związanych właśnie ze zdrapanym, niedoschniętym lakierem do paznokci. Posłuchajcie naszych podpowiedzi, co zrobić, żeby mieć idealne paznokcie bez wizyty u kosmetyczki.

Podstawa – kosmetyka

Zawsze, aby paznokcie wyglądały doskonale oraz estetycznie, koniczne jest dokładne oraz bardzo staranne i jednocześnie delikatne opiłowanie paznokci, nadanie im ulubionego i wygodnego dla nas kształtu, a także usunięcie skórek specjalną szpatułką. Jeśli nie idzie nam zbyt dobrze, ponieważ skórki są twarde i trudne do usunięcia, możemy wcześniej moczyć paznokcie przez kilka minut w ciepłej wodzie.

Następnie musisz przygotować odpowiednią bazę pod lakier, aby długo się trzymał. W tym celu należy odtłuścić płytkę paznokcia, a następnie dokładnie ją osuszyć. Jeśli chcesz, możesz do tego użyć specjalnego płynu lub skorzystać ze zwykłego mydła, którym dokładnie umyjesz dłonie, a następnie je osuszysz.

Jak zapobiegać przebarwieniom na płytce paznokcia?

Niektóre intensywne kolory lakierów do paznokci są w stanie pozostawiać na naszych paznokciach mało estetyczne przebarwienia, których nawet po dokładnym zmyciu lakieru do paznokci nie jesteśmy w stanie odczyścić. Jeśli chcesz temu zapobiec, użyj przez pomalowaniem specjalnej odżywki, możesz również nałożyć jedną warstwę lakieru bezbarwnego.

Ochroń skórki paznokcia

Możemy również zadbać o kondycję skórek wokół paznokci – w tym celu najlepiej będzie je posmarować specjalnym kremem, trzeba jednak uważać, aby nie dostał się na odtłuszczoną wcześniej płytkę paznokcia. Innym sposobem będzie oklejenie paznokcia wokół taśmą klejącą, jednak taka czynność może nam zabrać sporo czasu i jest niewygoda.

Malowanie

Najlepiej kupować dobrze kryjące lakiery, którym wystarczy pomalowanie zaledwie jednej warstwy. Prawidłowo pomalowanemu paznokciowi powinny wystarczyć trzy płynne ruchy pędzelkiem, zaczynając od jego środka.

Z boków zostawiamy około 2 mm przestrzeni, wtedy paznokcie wyglądają najsmuklejsze i dłuższe niż są w rzeczywistości. Na koniec najlepiej będzie zastosować utrwalacz, dzięki któremu lakier będzie dłużej trzymał się na paznokciu mimo wykonywanych różnych czynności.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here