Jak pofarbować odrosty

Dzisiaj mamy możliwość wykreowania na własnej głowie w zasadzie dosłownie wszystkiego, o czym tylko marzymy, szczególnie nowoczesne fryzjerstwo oferuje wręcz nieskończone możliwości. Farbowanie włosów to również dla kobiet ogromna frajda, ponieważ właśnie dzięki temu mogą zmieniać siebie oraz swój wizerunek jak kameleon, mogą również w ten sposób poszukiwać swojego własnego ja.

To świetna okazja poeksperymentowania oraz do tworzenia coraz to nowszych i ciekawszych stylizacji. Farbowanie to oczywiście również ogromna frajda oraz szansa na piękne oraz modne odcienie włosów, jeśli na przykład posiadamy szarawe włosy czy zupełnie bez wyrazu.

Trzeba jednak o takie farbowane włosy odpowiednio zadbać, ponieważ nawet najmniejsze odrosty będą tworzyły naprawdę niekorzystne wrażenie. Ich farbowanie jednak nie musi być wcale trudne ani pracochłonne, nie trzeba również na farbowanie każdego odrostu chodzić do fryzjerki. Poniżej znajdziesz sposób na to, jak prosto i szybko samodzielnie zafarbować swoje odrosty, aby zaoszczędzić na farbowaniu.

Najpierw proporcje

W pierwszej kolejności musimy odpowiednio wybrać kolor, jakim chcemy farbować nasze włosy, ponieważ kolor nie powinien się odróżniać od tego, jaki mamy na reszcie włosów. Jeśli nie pamiętamy, jakiego produktu używałyśmy podczas podstawowego farbowania, podczas którego całkowicie zmieniłyśmy kolor włosów, możemy sobie informacje o firmie oraz nazwę koloru zapisać w kalendarzu czy notesie, możemy również zwyczajnie zostawić sobie opakowanie po farbie – wtedy będziemy mieć absolutną pewność, że wybieramy dokładnie ten sam produkt i że na naszej głowie nie będzie widać zmian kolorystycznych czy niepożądanych przejść między dwoma, różnymi kolorami.

Jak pofarbować odrosty

Farbę trzeba rozmieszać w proporcjach zgodnych z instrukcją na opakowaniu. W międzyczasie przygotuj odpowiednio włosy do farbowania, czyli porozdzielaj je na pasma w taki sposób, aby było dokładnie widać wszystkie odrosty. Musisz również pamiętać o ochronnym ręczniku lub pelerynie na ramiona, ponieważ podczas nakładania farby może się zdarzyć, że jakaś jej część pacnie nam na ubranie i je zniszczy – farba jest na tyle mocna, że nie da się jej później usunąć z odzieży.

Warto również nie farbować włosów w ulubionych ciuchach – tak na wszelki wypadek. Na rękach powinnaś mieć ochronne rękawiczki, zapobiegające szkodliwemu działaniu poszczególnych składników farby na skórę dłoni.

Nakładanie

Samo nakładanie farby jest nieco żmudne, ponieważ musimy nakładać ją dokładnie, precyzyjnie oraz szybko pasmo po paśmie, ale jedynie w miejscach, w których widoczne są odrosty. Konieczne jest nakładanie farby tuż przy samej skórze. Najlepiej w międzyczasie patrzeć w lustro, czy oby na pewno dobrze ją nakładasz.

Z nałożoną na włosy farbą musisz poczekać jakieś pół godziny, aż farba złapie. Następnie resztę farby nałóż na pozostałą część włosów, a następnie poczesz grzebieniem – dzięki temu będzie dobrze rozprowadzona. Po 10 minutach pomasuj wszystko na głowie i dokładnie spłucz głowę, a następnie ją umyj i użyj odżywki.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here