Piękne, wydatne usta uważane są za kwintesencję kobiecości. Niestety nie wszystkie panie mogą cieszyć się pełnymi ustami, a wąskie wargi stają się powodem kompleksów. Dlatego coraz większą popularnością cieszą się metody, które pozwalają zapewnić ustom atrakcyjny wygląd, m.in. kwas hialuronowy i makijaż permanentny. Które z nich są najskuteczniejsze?

Na powiększanie ust decyduje się coraz więcej kobiet. Wiele pań chce w ten sposób podkreślić swoją urodę, a dla innych jest to sposób na walkę z kompleksami. Do wyboru mają wiele metod: począwszy od zupełnie bezinwazyjnych, poprzez kwas hialuronowy oferowany w Warszawie i innych miastach, a skończywszy na operacjach.

Powiększanie ust kwasem hialuronowym

Stosowany do powiększania ust, kwas hialuronowy w Warszawie, Krakowie i innych miastach cieszy się ogromną popularnością. Jest to jedna z najmniej inwazyjnych, a zarazem najbardziej skutecznych metod.

Zabieg polega na wprowadzeniu kwasu hialuronowego pod skórę – w odpowiednich miejscach ust. Lekarz medycyny estetycznej dokonuje kilku iniekcji, a następnie przeprowadza delikatny masaż – po to, aby preparat równomiernie rozprowadzić.

Chociaż cały zabieg jest niemal bezinwazyjny, może wiązać się z pewnym dyskomfortem. Dlatego zwykle przeprowadzany jest w znieczuleniu miejscowym – po uprzednim zaaplikowaniu specjalnego kremu znieczulającego.

W dużych miastach, takich jak Poznań czy Warszawa, kwas hialuronowy jako metoda powiększania ust, oferowany jest w wielu klinikach medycyny estetycznej. Zaletą powiększania ust kwasem hialuronowym jest natychmiastowy efekt oraz krótki czas trwania zabiegu (ok. 30 minut). Na korzyść przemawia również okres utrzymywania się rezultatów – 8-12 miesięcy. Aby wydłużyć czas utrzymywania się efektu, zaleca się wykonanie zabiegów podtrzymujących – najlepiej raz na pół roku.

Naturalne powiększanie ust

Poprzez naturalne powiększenie ust należy rozumieć stosowanie odpowiednich kosmetyków, np. pomadek czy błyszczyków. Chociaż ich zaletą jest pełna bezinwazyjność, niestety rezultaty nie utrzymują się długo – maksymalnie do kilku godzin.

Przez kilka pierwszych minut po nałożeniu preparatu odczuwalne jest pieczenie lub mrowienie warg, czasami pojawia się uczucie mrożenia. To zawarte w tego typu kosmetykach substancje delikatnie podrażniają usta, pobudzając przepływ krwi. Pozwala to nadać ustom większej objętości – stają się optycznie pełniejsze. 

Powiększanie ust poprzez makijaż permanentny

Jest to metoda, dzięki której można optycznie zwiększyć objętość ust, wymodelować je, a także skorygować asymetrię warg. Istotą takiego zabiegu jest wprowadzenie barwnika do powierzchniowych warstw skóry. W zależności od sposobu rozmieszczenia pigmentu, można uzyskać odpowiednie rezultaty. Efekty utrzymują się do kilkunastu miesięcy.

Makijaż permanentny, poza możliwością powiększenia warg, zapewnia atrakcyjny wygląd ust bez konieczności codziennego wykonywania ich makijażu.

Inwazyjne powiększanie ust

Chociaż istnieje możliwość inwazyjnego powiększania ust, m.in. poprzez wszczepianie implantów, przeszczep tkanki tłuszczowej czy przeszczep własnej skóry, są to metody dużo mniej popularne z uwagi na ich wysoką inwazyjność.

Jeżeli zależy Ci na estetycznym powiększeniu ust z zachowaniem naturalnego wyglądu, kwas hialuronowy to jedna z rekomendowanych metod. Pamiętaj jednak, aby zabiegowi poddać się w renomowanej klinice medycyny estetycznej – tylko wiedza i doświadczenie lekarza jest gwarancją zadowalających efektów i bezpieczeństwa.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here