Odkąd lodówki pojawiły się w naszych gospodarstwach domowych, możemy przechowywać produkty spożywcze dłużej, mając pewność, że zachowają świeżość nawet przez kilka tygodni. W ostatnich latach coraz większą popularnością cieszą się lodówki dwudrzwiowe. To odpowiedź na potrzeby większych rodzin, a także bardziej profesjonalnych kuchni.

Sprawdź, jak działają lodówki dwudrzwiowe oraz przekonaj się, czy to rozwiązanie również dla Ciebie.

Lodówki dwudrzwiowe: Side-by-Side czy FrenchDoor?

Zacznijmy od podstaw, a więc od tego, w jaki sposób zbudowane są dwudrzwiowe lodówki. Choć detale konstrukcyjne mogą być zróżnicowane, to zasadniczo wyróżniamy dwa typy urządzeń chłodniczych tego rodzaju:

  • lodówki Side-by-Side – najpopularniejsze, w których po jednej stronie znajduje się zamrażarka, a po drugiej chłodziarka,
  • lodówki FrenchDoor – których konstrukcja przypomina tradycyjne chłodziarko-zamrażarki: na górze znajduje się dwudrzwiowa i pojemna chłodziarka, a na dole – pojemna zamrażarka.

Niezależnie od tego, na który typ konstrukcji się zdecydujesz, możesz być pewien, że każda lodówka dwudrzwiowa zapewni Ci więcej przestrzeni na przechowywanie żywności – zarówno w postaci schłodzonej, jak i zamrożonej. Jak wiele więcej? Najczęściej – około dwukrotnie. O ile bowiem standardowa lodówko-zamrażarka zapewnia łącznie ok. 300 l pojemności, o tyle pojemność tych dwudrzwiowych może się zbliżać nawet do 700 l – tak jest m.in. w przypadku urządzeń cenionej marki Liebherr.

Jak wybrać lodówkę dwudrzwiową?

Lodówka dwudrzwiowa to doskonałe rozwiązanie dla większych rodzin oraz tych, którzy lubią gromadzić spore zapasy żywności – np. robiąc duże zakupy raz czy dwa razy w miesiącu. Decydując się jednak na taki sprzęt, musisz pamiętać o kilku kwestiach.

Po pierwsze – dwudrzwiowa lodówka zajmuje więcej miejsca niż ta standardowa. Weź to pod uwagę i przyjrzyj się uważnie rozmiarom swojej kuchni. Lodówka typu FrenchDoor będzie potrzebowała ok. 90-95 cm przestrzeni, zaś pełna chłodziarko-zamrażarka Side-by-Side – ok. 120-125 cm. Czy to dużo? Mówiąc najprościej: dwukrotnie więcej niż lodówka standardowa.

Po drugie, jej zakup wiąże się z większą inwestycją. Wybierz zatem model tego typu wyłącznie wtedy, jeśli naprawdę go potrzebujesz. W potrzeby singli, par czy rodzin z jednym dzieckiem lepiej wpiszą się modele standardowe, np. te do zabudowy, które doskonale zintegrują się z wystrojem kuchni.

Jeżeli natomiast już wiesz, że chcesz postawić na duży dwudrzwiowy sprzęt, przyjrzyj się:

  • klasie energetycznej – aby Twoje rachunki za prąd nie wzrosły drastycznie, wybierz model klasy A+++, który gwarantuje minimalne zużycie energii elektrycznej,
  • sposobie organizacji przestrzeni wewnątrz – upewnij się, że model, który wybierasz, pozwoli Ci na zaaranżowanie półek i przegródek na różne sposoby,
  • dodatkowemu wyposażeniu – ciekawym rozwiązaniem, które oferują nowoczesne lodówki dwudrzwiowe, jest m.in. kostkarka.

Dobrej klasy lodówka dwudrzwiowa zapewni dostatecznie dużo przestrzeni do przechowywania nawet bardzo dużych zapasów jedzenia, a przy tym podkreśli nowoczesny charakter Twojej kuchni. Warto więc rozważyć jej zakup.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here