Jak pozbyć się pryszczy domowymi sposobami

Radzenie sobie z wypryskami czy wągrami oraz zaskórnikami to jedno z naszych najtrudniejszych zadań, jakie przed nami stoją każdego dnia, ponieważ idealna cera to coś, do czego wspólnie dążymy.

Jest wiele osób, które mają ogromne problemy z doprowadzeniem swojej cery do porządku i poszukują wciąż najlepszego sposobu na zwalczenie paskudnych pryszczy, które pojawiają się u nas coraz częściej nie tylko w okresie dojrzewania, ale także w dorosłym życiu i są powodowane różnymi czynnikami.

Poniżej prezentujemy kilka sprawdzonych, domowych i tanich sposobów na radzenie sobie właśnie w takich sytuacjach.

Sposób pierwszy: cebulowa maseczka

Jak się okazuje, w kuchni znajdziemy całkiem sporą ilość produktów, które mogą się nam przydać w skutecznej walce z zaskórnikami oraz pryszczami. Aby taką maseczkę przygotować w domowych warunkach, będziemy potrzebowali zetrzeć jedną cebulę na drobnych oczkach tarki, aby powstała jednolita masa.

Do tego dodajemy nieco mąki ziemniaczanej. Jeśli posiadamy w domu miód lub specjalny preparat, na przykład kosztującą w drogerii około 5 złotych maseczkę z zielonej glinki, to również można ją dodać. Alternatywą będzie nieco droższe, ale skuteczne Benzacne. Wszystkie składniki musimy dokładnie połączyć, nałożyć na twarz, a następnie odczekać około 20 minut. Jako, że głównym składnikiem naszej maseczki jest cebula, może ona przez chwilę szczypać nas w oczy.

Po takiej maseczce twarz dobrze jest zmyć wodą utlenioną albo przegotowaną, ewentualnie wodą mineralną. Na sam koniec zostawiamy przecieranie twarzy wacikiem zamoczonym w mleku albo w toniku do twarzy, a na sam koniec nakładamy krem nawilżający. Ten zabieg pielęgnacyjny powinniśmy powtarzać przynajmniej dwa razy w tygodniu.

Sposób drugi: cynamon oraz cytryna

Drugim sposobem na pozbycie się pryszczy będzie połączenie soku ze świeżo wyciśniętej cytryny wraz z cynamonem w takich proporcjach, aby otrzymać gęstą, jednolitą konsystencję. Taką miksturą smarujemy bezpośrednio samego pryszcza i zostawiamy go tak na całą noc. Trzeba pamiętać, że zastosowane produkty są dosyć ostre, mogą więc nas piec.

Jak pozbyć się pryszczy domowymi sposobami

Sposób trzeci: sama cytryna

Można również wykorzystać samą cytrynę, którą przecieramy pryszcza, a następnie pozostawiamy na nim sok przez 5 minut i zmywamy.

Sposób czwarty: drożdżowa maseczka

Kolejnym sposobem na pryszcze będzie przygotowanie maseczki z drożdży. Jej przygotowanie nie zajmuje dużo czasu – wystarczy ćwiartkę kostki drożdży rozpuścić w letnim mleku do momentu, aż uzyskamy gęstą konsystencję. Tak przygotowany preparat nakładamy na twarz na dwadzieścia minut i po tym czasie spłukujemy wodą.

Sposób piąty: pasta do zębów

O tym sposobie niektórzy na pewno słyszeli – bezpośrednio na pryszcza makadamy pastę do zębów i zostawiamy ją na nim na całą noc.

Sposób szósty: sól

Sól świetnie sprawdza się jako środek peelingujący, dlatego możemy za jej pomocą zrobić sobie właśnie peeling, dzięki któremu skóra zostanie dokładnie złuszczona.

Sposób siódmy: spirytus

Z tym preparatem działamy jak z tonikiem, służy do przemywania twarzy, jednak może w nadmiarze wysuszać skórę.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here