Jak pozbyć się brzydkiego zapachu z butów

Wielu z nas boryka się codziennie z problemem wydobywania się z naszych butów naprawdę przykrego dla innych zapachu.

Często jest to również powód do niechętnego ściągania butów w gościach czy chodzenia do sklepów obuwniczych, ponieważ w takich wypadku czujemy się najczęściej zwyczajnie mocno zawstydzeni naszym problemem. Mimo iż jest to sprawa, o której się raczej niechętnie mówi, nie można jej pozostawić samej sobie, ponieważ z czasem może być jedynie znacznie gorzej.

Powodem takiego stanu rzeczy najczęściej są gnieżdżące się w naszych butach bakterie, które uwielbiają wilgotne, ciepłe środowiska, dokładnie takie, jakie znajdują się w naszych butach podczas chodzenia. Poniżej przeczytasz kilka wskazówek, dzięki którym ów nieprzyjemny zapach może zostać zneutralizowany.

Sposób pierwszy: soda oczyszczona

Ten produkt można znaleźć w dosłownie każdej kuchni, jednak nie każdy zdaje sobie sprawę z faktu, że świetnie nadaje się również właśnie do niwelowania przykrych zapachów. Zanim włożysz buty na nogi – ale nie bose stopy, musisz mieć założone skarpetki, możesz do każdego buta nasypać nieco sody oczyszczonej.

Jeśli nie chcesz chodzić z sodą w butach, możesz jej do nich nasypać, a następnie odstawić na kilkanaście godzin – efekt będzie identyczny. Soda oczyści buty orz zniweluje nieprzyjemny zapach ze względu na posiadanie właściwości absorbujących.

Sposób drugi: cytryna

Równie skutecznym i prostym sposobem na usuwanie nieprzyjemnych zapachów jest pozostawienie w butach przynajmniej na dobę pokrojonej w plasterki cytryny. Ma ona te same właściwości, co soda oczyszczona, a pozostawiona na dobę w butach z pewnością wyschnie, wchłaniając wszystkie nieprzyjemne zapachy, pozostawiając w nich świeżą, cytrusową nutę.

Sposób trzeci – zadbaj o buty

Jeśli chcesz się na stałe pozbyć nieprzyjemnego zapachu z butów, możesz skorzystać również z innych sposobów. Jednym z nich jest pozostawienie butów w ciepłym oraz suchym miejscu za każdym razem, kiedy zdejmiesz je z nóg. W suchym i ciepłym środowisku bakterie nie będą się namnażały, ponieważ do tego procesu potrzebują wilgotnego środowiska.

Jak pozbyć się brzydkiego zapachu z butów

Jeśli masz możliwość, w okresach zimnej i deszczowej pogody chodź w dwóch parach butów na zmianę i kiedy jedna z par jest pozostawiona na dobę w suchym i ciepłym miejscu, druga z nich je zastąpi. Innym sposobem, analogicznym, jest włożenie butów do zamrażalnika, jeśli posiadamy odpowiednio duży. Zanim to zrobisz, musisz je dokładnie zapakować w plastikowy worek. Buty w zamrażalniku powinny pozostać przez dwie godziny.

Sposób kolejny: specjalne preparaty

Skutecznym sposobem na pozbycie się problemu będzie zakupienie w markecie czy drogerii odświeżacza do butów, który nie tylko zwalczy wszystkie bakterie oraz grzyby, ale również skutecznie zwalczy nieprzyjemny zapach i będzie przeciwdziałał jego powstawaniu.

Dodatkowo jest łatwy w przechowywaniu, nie wymaga również żadnych dodatkowych czynności, aby był skuteczny. Jest gotowy do użytku od razu po kupieniu.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here